Środa, 19 Czerwiec, Imieniny: Elżbiety, Marka, Pauli -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Stare kino zamienione w... pasymski pałac kultury (zdjęcia)


Centrum Aktywizacji Społecznej w Pasymiu ma już swoją siedzibę. Zakończyła się modernizacja budynku dawnego kina. Uroczyste oddanie budynku do użytkowania zaplanowano na 30 listopada.Modernizacja pochłonęła ponad 5 mln zł, tyle że samorząd uzyskał na ten cel spore dofinansowanie w ramach programu rewitalizacji sieci miast Cittaslow.

 

- Inwestycja łączy w sobie tzw. projekt twardy czyli część obejmującą prace budowlane, modernizację obiektu, oraz projekt miękki, czyli działania społeczne, które teraz będą się w tym budynku odbywały, realizowane właśnie w ramach utworzonego Centrum Aktywizacji Społecznej – mówi burmistrz Cezary Łachmański. - Oczywiście, w miarę możliwości mogą i będą z budynku korzystać także inne organizacje i instytucje, jak np. dom kultury, którego siedziba też jest modernizowana.

 


W odnowionym budynku kina znajdują się sale „tematyczne”, w których mogą odbywać się warsztaty i zajęcia z różnych dziedzin, jest sala widowiskowa i sporo innych pomieszczeń, z których będą mogli korzystać mieszkańcy gminy. - To ogromny budynek, który przez najbliższe pięć lat musi być wyłącznie siedzibą Centrum, a inni użytkownicy będą z pomieszczeń korzystać gościnnie. Takie są warunki dofinansowanego projektu. Planujemy jednak umieścić w tym budynku inne gminne instytucje, m.in. bibliotekę, a może nawet i MOK – mówi burmistrz Łachmański.

 Komentarze do artykułu

TTT

Skoro w naszej stolicy, gdzieś daleko w Rosji, na Litwie czy Białorusi są Pałace Kultury, to dlaczego taki Pasym (drugie miasto w powiecie szczycieńskim) nie może posiadać Pałacu Kultury? Niech teraz pozostałe miejscowości mu dorównują! Mnie pozostaje tylko nadzieja, że organizatorzy tego obiektu sprostają zadaniu, by odpowiednio go wykorzystać.

Napisz

Galeria zdjęć

Powiązane wydarzenia


Komentarze