Piątek, 7 Maj
Imieniny: Beniny, Filipa, Judyty -

Reklama


Reklama

Stare będzie połączone z nowym


Mowa o budynku szkolnym, który składa się z dwóch przylegających do siebie części, ale żeby przejść z jednej do drugiej, trzeba wyjść na zewnątrz. Wymieniony ma też być dach na całości, a wszystko przed początkiem kolejnego roku szkolnego.- Budowa tej nowej części rozpoczęła się już przy końcu lat 80. Dlaczego wówczas tego połączenia projektant nie przewidział, trudno mi powiedzieć – mówi wójt Zbigniew Kudrzycki. - Dokończenie budowy, już w nowej rzeczywistości ustrojowej, też trochę trwało, a później była reforma oświaty, wprowadzono gimnazja i wtedy brak komunikacji między tymi dwiema częściami szkoły była nawet wskazana.


Reklama

 

Wykonanie wewnętrznego przejścia może się okazać nieco skomplikowane ze względu na różnicę poziomów kondygnacji w starym i nowym budynku, jak jednak zapewnia wójt, specjalista od architektury i projektów uznał, iż jest to trudność do pokonania.

 

Szkolna inwestycja, którą zaaprobowali radni na ostatniej sesji, obejmie też wymianę dachu na całym obiekcie.

Reklama

 

- Konstrukcja jest już słaba i wymaga wymiany – uzasadnia Kudrzycki. - Z tego między innymi powodu w ramach ubiegłorocznego zadania, panele fotowoltaiczne są naziemne. Nie przewidujemy ich rozbudowy na wzmocnionym dachu, ale szkoła będzie miała solidniejszą „czapkę”.Komentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze