Poniedziałek, 21 Wrzesień, Imieniny: Darii, Mateusza, Wawrzyńca -

Reklama


Reklama

Starcie między wójtem a radnym o... cudzą żonę


Ostatnia sesja Rady Gminy w Rozogach zapowiadała się zwyczajnie. I taka by zapewne była, gdyby nie ostra sprzeczka między wójtem a radnym Romualdem Kaczmarkiem. Podłożem, tej rzecz by nazwać po imieniu – tragifarsy w gminnym wydaniu, było m.in. zatrudnienie żony przewodniczącego rady w rozoskim GOPS-ie.Zaczął wójt Kudrzycki, oceniając morale czterech radnych, którzy narazili mu się nie przyjmując zaproszenia na obiad. Wójt bowiem, po sesji absolutoryjnej, postanowił wszystkich ugościć za swoje osobiste pieniądze, ale nie wszyscy skorzystali.

 

- Dobry obyczaj mówi, że jak jest się zaproszonym na obiad, to wypada powiedzieć, czy się przyjmuje to zaproszenie, czy też nie. Zachowanie tych czterech radnych można porównać do określenia, jakie kiedyś użył prezydent Lech Wałęsa: „ani be, ani me, ani kukuryku” - mówił Kudrzycki, przywołując na poparcie swej tezy takie autorytety z zakresu moralności chrześcijańskiej, jak św. Augustyn, Tomasz z Akwinu czy też św. Jana Paweł II. Brak apetytu u niektórych radnych nie był jedynym źródłem wójtowych pretensji. Na krytykę naraził się radny Romuald Kaczmarczyk swoimi wypowiedziami w wywiadzie, jakiego radny udzielił jednemu z lokalnych tygodników. Rzecz dotyczyła protestu czworga radnych, którzy zarzucili wójtowi nepotyzm. W oficjalnym piśmie kwestionowali zatrudnienie w GOPS żony obecnego przewodniczącego rady gminy oraz siostry ciotecznej innego radnego.

 

Panie radny, wcześniej był pan wiceprzewodniczącym rady i nie przeszkadzała panu polityka prowadzona przez mojego poprzednika – wypominał wójt.


Reklama

 

Z zarzutem nepotyzmu rozprawiła się kierownik GOPS-u Joanna Polańczyk. Wyjaśniła, że złożyła zapotrzebowanie na pracownika w Powiatowym Urzędzie Pracy i to ten urząd właśnie skierował osobę, która spełniała wymagania. - Pani ta jest zatrudniona w ramach prac interwencyjnych, natomiast druga z pań pracuje na etacie asystenta rodziny w zastępstwie innego pracownika, który przebywa na dłuższym zwolnieniu lekarskim.

 

- Nie powiedziałem, że jest zatrudniona nielegalnie i niezgodnie z prawem, jednak moi wyborcy mają prawo przypuszczać, że tak jest – bronił się radny Kaczmarczyk dodając, że ludzie wybrali go po to, aby ich reprezentował i czasami mówił o rzeczach, które niekoniecznie wszystkim mogą się podobać. - Być może tak było, że podczas wcześniejszej kadencji, w której również byłem radnym, zatrudniano po znajomości członków rodzin. Ja tego nie neguję, bo tak mogło być.

 

Radny nie wyjaśnił, czy oczekuje od wójta jakichś konkretnych działań, np. zwolnienia obu pań. Ostatecznie, w rozmowie z „Tygodnikiem” przyznał, że oczekuje jedynie przeprosin. Za co – tego nie powiedział, ale niezależnie od powodów na „przepraszam” od Kudrzyckiego nie ma co liczyć. - Nie czuję się zobowiązany do publicznych przeprosin, bo nie czuję się winny – skomentował wójt oczekiwania radnego.

Reklama

 

Kierownik GOPS w Rozogach Joanna Polańczyk twierdzi, że nowo zatrudnione osoby spełniają wszystkie wymogi, które były określone we wnioskach skierowanych do PUP.

 

Wójt Zbigniew Kudrzycki: - Panie radny, w poprzedniej kadencji był pan wiceprzewodniczącym rady i nie przeszkadzała panu polityka prowadzona przez mojego poprzednika.

 

Radny Romuald Kaczmarczyk: - Nie powiedziałem, że jest zatrudniona nielegalnie i niezgodnie z prawem, jednak moi wyborcy mają prawo przypuszczać, że tak jest.Komentarze do artykułu

Mirek

Znam te jego obiady najpjerw zaprasza a puzniej muwi Plac .!!

Napisz

Powiązane wydarzenia

Reklama


Komentarze

 • Poprawa figury tylko w Studio Figura – Zapraszamy!
  Sporo wiem o tej sieci od osób, które skorzystały z oferty w innych miastach. Jestem zaproszona, więc przekonam się sama :)

  Jolanta Magierowska


  2020-09-19 20:26:16
 • Niezwykłe znalezisko w Starych Kiejkutach
  Co za bzdury wypisuja....za co niby ma byc ukarany?..ze znalazł zapinke i zapytal co to jest?Piznijcie sie i to zdrowo w leb..zajmijcie sie tymi co handluja naprawde cennymi zabytkami a nie ludzmi ktorzy z pasjji poszukuja rzeczy..na ktore archeologia polska nie ma kasy..ba..pierwsze sprawdzie co maja archeolodZy u siebie w domach...nawet jak chlop kopal pod ogrodzenie..znalazl nie wiedząc co..to zaraz akcja lisc dębu jak by bandziora namierzyli...zamiast chlopu dac nagrodę to zaraz oskarzenia..jakim kurwa prawem....gdyby nie detektorysci gowno by w muzeach bylo...to wlasnie oni wzbogacaja o cenne znaleziska muzea...tylko te zamiast wystawiac znaleziska..tonami zalegaja w magazynach...to jakie to zabytki jak leza w worach?..

  Wpieniony


  2020-09-19 18:28:35
 • Nurkująca sekretarz gminy (zdjęcia)
  Szkoda, że tak kreatywnej osoby pozbył się Burmistrz Pasymia. Chyba, że obawiał się konkurencji. Dobrze, że różni urzędnicy mają swoje zainteresowania, ale żeby zaraz o tym publicznie komunikować? Ale z drugiej strony ciekaw jestem prywatnego hobby paru innych sekretarzy gmin z Powiatu Szczytno. Czemu z nimi nie przeprowadzono wywiadów! Co też oni robią w czasie wolnym, jakie mają przemyślenia o życiu...? To byłoby bardzo zajmujące, co ci tak zajęci ludzie robią dla przyjemności w domowych pieleszach.

  Taki sobie czytelnik


  2020-09-19 14:21:15
 • Niezwykłe znalezisko w Starych Kiejkutach
  Jak to znalazł na swojej ziemi i nie jego? państwo mu to po prostu ukradło.

  Maryan


  2020-09-19 10:29:42
 • „Droga śmierci” w likwidacji
  A co z odcinkiem Olszyny Jeruty on jest jeszcze gorszy

  Tomasz Nieciak


  2020-09-19 06:50:40
 • Dawny GOK zamienia się w ruinę
  Gośkę trzeba zatrudnić ........ona \" postawi \" na nogi :-)

  Dynd


  2020-09-18 23:09:14
 • Józef Zapatka – zapomniany bohater plebiscytu
  Nieporozumienie z biblioteką- chodzilo o moją książkę, którą tam kiedyś przesłałem a ktora również znajduje się w Bibliotece Narodowej w Warszawie.A co do nienawiści w stosunku do Pana, Panie Śmieszek to tylko różnica zdań, nic ponadto. Przyznam się do jednej rzeczy- lubię się z Panem wykłócać. To chyba moja słabośc

  Jamka lech


  2020-09-18 21:14:35
 • Małżeństwo okradało samochody z paliwa
  A co z paserem co za pół ceny kupował kradziony towar , czyżby został świadkiem koronnym ?.

  Bezkarność gnidy gorszej od złodzieja.


  2020-09-18 20:04:50
 • Nurkująca sekretarz gminy (zdjęcia)
  Super że są ludzie którzy mają ambicje i pasje a nie tylko siedzą w domu przed TV. Przykre jest to że inni ludzie bez ambicji i pasji z zazdrości wylewają pomyje... Super Pani Basiu tak trzymać!

  Obserwator


  2020-09-18 17:22:14
 • Poprawa figury tylko w Studio Figura – Zapraszamy!
  Tego nam brakowało w naszym pięknym mieście, będę na pewno klientką :)

  Magda


  2020-09-18 12:48:55