Środa, 26 Luty, Imieniny: Bogumiła, Eweliny, Mirosława -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Reklama


Reklama

Stara Gwardia nie rdzewieje...


Wygląda na to, że w Szczytnie odbędzie się piłkarskie spotkanie po latach. Mają w nim wziąć udział piłkarze, działacze i sympatycy, którzy pamiętają czasy, gdy Gwardia Szczytno grała w II i III lidze. Spotkanie ma się odbyć w czerwcu.Na ten pomysł wpadł Krzysztof Żelaskowski – mówi Arkadiusz Leska, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu w Szczytnie. - Jest to były zawodnik drugoligowej Gwardii Szczytno. Było w tej sprawie spotkanie z burmistrzem, ustaliliśmy termin i ramy tego wydarzenia. Będzie ono trwało trzy dni. Rozpocznie się 19 czerwca. Będą wspomnienia, mecz dla dzieci, mecz byłych zawodników, piknik integracyjny. Myślę, że bliżej wydarzenia podam więcej informacji.

 

Wstępnie udział w spotkaniu po latach byłych piłkarzy zadeklarowało już około 40 osób. Są wśród nich osoby na stałe mieszkające w Kanadzie, czy Stanach Zjednoczonych.


Reklama

 

Wśród osób, które zapowiedziały udział zjeździe Gwardii Szczytno nie zabraknie byłych zawodników ekstraklasy (dawna I liga), pojawią się między innymi: Jerzy Kaziów, Roman Król, Daniel Dyluś, Mirosław Rusiecki, Krzysztof Rudzki, Piotr Szymański, Jacek Pobiedziński, Tadeusz Sosnowski, Wiesław Ziemak, Andrzej Piguła, Andrzej Kęszczyk, Andrzej Więcek, Jarosław Więcek, Darek Kowalczyk, Mariusz Wiśniowski, Andrzej Mościbrocki, Andrzej Dziekoński, Maciej Komar, Jacek Piorkowski, Jacek Kowalik, Paweł Osoba, Grzegorz Brysiak, Leszek Rusiecki, Jarek Włodarczyk, Kazimierz Musiał, Dariusz Magnuszewski, Krzysztof Mańkowski, Zbigniew Orzoł, Zbyszek Magnuszewski, Waldemar Mikołajewski, Krzysztof Żelaskowski. Działacze i trenerzy: Tadeusz Cichorz, Stanisław Adaszyński, Zenon Jarzębski, Waldemar Karwacki, Henryk Sienkiewicz, Arkadiusz Leska.

Reklama

 

 

 

Pomysłodawca zjazdu „absolwentów” Gwardii Szczytno - Krzysztof Żelaskowski - na stadionie "leśnym" w Szczytnie w roku 1986, podczas treningu "Gwardii Szczytno".

Fot. Archiwum prywatneKomentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Powiązane wydarzenia

Reklama


Komentarze

 • Kino w Galerii Jurand wraca do historii
  Do Jacek. Po co Tobie plac zabaw, dołki na d jeziorem nie wystarczą? Jak do tej pory jedyne działanie Pana Burmistrza zakończone niekoniecznie sukcesem. Kiedyś jak piasek w dołku był świeży widziałem tam \"coś robiącego\" kota. Więc w jakimś stopniu okazał się być przydatny. Ale sukces , sukces, znowu sukces.

  dr


  2020-02-26 14:57:37
 • Wilczek zajmie się drogami powiatowymi
  Człowiek od wszystkiego

  Łukasz


  2020-02-26 12:01:58
 • Śmiertelny postrzał, mordercy Rouse szuka policja
  Ta rasa psa wcale nie musi być groźna. Zależy to tylko wyłączenie od wychowania. Sama mam psa rasy american bully jest też niby groźnym psem. A wcale zupełnie tak nie jest, jest łagodny i uwielbia dzieci. Nie była to żadna winna właścicieli, ponieważ psy często nawet potrafią uciec/wyrwać się że smyczy to normalne, a z podwórka jeszcze łatwiej mają do ucieczki. To tylko i wyłączenie tego mordercy, powinien zostać bardzo ukarany. Pies jest czasem lepszy niż nie jeden człowiek. Potrafi więcej zrozumieć wysłuchać i kochasz szczerze. Współczuję bardzo.. :(

  Czytelnik3


  2020-02-26 11:43:12
 • Kino w Galerii Jurand wraca do historii
  Hehehehe, trzeba sie pokazać, żeby mieszkańce miasta kojarzyli z tym co \"dobre\". A plac zabaw(i nie tylko) przy ulicy Solidarności czeka :)

  Jacek


  2020-02-26 09:41:14
 • Śmiertelny postrzał, mordercy Rouse szuka policja
  Po Szczycionku też biega taki słodziak....

  Norbert


  2020-02-26 08:45:27
 • Kino w Galerii Jurand wraca do historii
  Ujawnił się dawno nie widziany Pan Burmistrz. Wygląda na to , że kino w galerii , to także zasługa Pana Burmistrza. Lans, lans i parcie na szkło.

  dr


  2020-02-26 08:43:17
 • Śmiertelny postrzał, mordercy Rouse szuka policja
  Czytelnik - co ty pie@#$%isz . Wcześniej puszczali psa i nic się nie działo, nie robił ludziom krzywdy: - \" Dzieci z Małdańca ją uwielbiały. Bawiły się z nią, całowały, przytulały... \" - \" Właścicielka suczki przyznaje, że Rouse potrafiła czasem uciec z posesji. Ale nigdy nikogo nie ugryzła, czy pogoniła, nie było w niej agresji – mówi. - Najczęściej odnajdywaliśmy ją przy sklepie, gdzie bawiła się z dziećmi. \" Jeśli pies nie stanowi zagrożenia to czemu nie mogłby biegać sam? \" Miała jedynie słabość do kur \" - jedyna wada psa. Wina tylko i wyłącznie tej parówy która pociągnęła za spust. Wielki bohater k@#$a \"Widać sąsiadom cierpliwość się skończyła\" do psa który nie był agresywny? Sąsiedzi jacyś po@#$^ni. Drogi \"strzelcu\" mam nadzieje, że coś ci się przytrafi i będziesz cierpiał tak jak teraz właściciele Rouse. RiP

  Łukasz Łukasz


  2020-02-26 08:34:42
 • Śmiertelny postrzał, mordercy Rouse szuka policja
  Całą odpowiedzialność za to co się stało ponoszą właściciele i to ich bym ukarał, amstaf swobodnie biegający po wsi - skandal. Jak się ma psa to trzeba się nim zajmować. Wszyscy we wsi się z psem bawili, dzieci pod sklepem - to jakieś żarty ?. Szkoda psa i przykre że trafił na takiego właściciela.

  Lubię psy.


  2020-02-26 07:43:30
 • Centrum w szkole i w budżecie
  \"Nasze plany inwestycyjne może nie wyglądają obecnie jakoś mocno imponująco, ale to efekt budźetowego „modelu”, jaki stosujemy od lat, a właściwie od czasu, gdy jestem burmistrzem\" - te tłumaczenia są troszkę żenujące, nie uważa pan panie burmistrzu? Czyżby zauważył pan wyraźny spadek swojego zaangażowania? I tu przyznam panu rację. Myślenie \"byle do końca kadencji\" daleko nas mieszkańców nie zaprowadzi. Szkoda, że zaufałam.

  Krysia


  2020-02-26 07:24:58
 • Nowe nadzieje na obwodnicę (komentarze)
  Jaka obwodnica ? To dopiero plan planów, a może tylko kiełbasa wyborcza. Gdyby nawet miała być to proces wieloletni. A planów to jeszcze w ministerstwie nie znają, no chyba że Jarek wie (on wie wszystko) ale nie powie.

  Do Janek


  2020-02-26 06:57:32

Reklama