Reklama


Reklama

Stara Gwardia nie rdzewieje...


Wygląda na to, że w Szczytnie odbędzie się piłkarskie spotkanie po latach. Mają w nim wziąć udział piłkarze, działacze i sympatycy, którzy pamiętają czasy, gdy Gwardia Szczytno grała w II i III lidze. Spotkanie ma się odbyć w czerwcu.Na ten pomysł wpadł Krzysztof Żelaskowski – mówi Arkadiusz Leska, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu w Szczytnie. - Jest to były zawodnik drugoligowej Gwardii Szczytno. Było w tej sprawie spotkanie z burmistrzem, ustaliliśmy termin i ramy tego wydarzenia. Będzie ono trwało trzy dni. Rozpocznie się 19 czerwca. Będą wspomnienia, mecz dla dzieci, mecz byłych zawodników, piknik integracyjny. Myślę, że bliżej wydarzenia podam więcej informacji.

 

Wstępnie udział w spotkaniu po latach byłych piłkarzy zadeklarowało już około 40 osób. Są wśród nich osoby na stałe mieszkające w Kanadzie, czy Stanach Zjednoczonych.


Reklama

 

Wśród osób, które zapowiedziały udział zjeździe Gwardii Szczytno nie zabraknie byłych zawodników ekstraklasy (dawna I liga), pojawią się między innymi: Jerzy Kaziów, Roman Król, Daniel Dyluś, Mirosław Rusiecki, Krzysztof Rudzki, Piotr Szymański, Jacek Pobiedziński, Tadeusz Sosnowski, Wiesław Ziemak, Andrzej Piguła, Andrzej Kęszczyk, Andrzej Więcek, Jarosław Więcek, Darek Kowalczyk, Mariusz Wiśniowski, Andrzej Mościbrocki, Andrzej Dziekoński, Maciej Komar, Jacek Piorkowski, Jacek Kowalik, Paweł Osoba, Grzegorz Brysiak, Leszek Rusiecki, Jarek Włodarczyk, Kazimierz Musiał, Dariusz Magnuszewski, Krzysztof Mańkowski, Zbigniew Orzoł, Zbyszek Magnuszewski, Waldemar Mikołajewski, Krzysztof Żelaskowski. Działacze i trenerzy: Tadeusz Cichorz, Stanisław Adaszyński, Zenon Jarzębski, Waldemar Karwacki, Henryk Sienkiewicz, Arkadiusz Leska.

Reklama

 

 

 

Pomysłodawca zjazdu „absolwentów” Gwardii Szczytno - Krzysztof Żelaskowski - na stadionie "leśnym" w Szczytnie w roku 1986, podczas treningu "Gwardii Szczytno".

Fot. Archiwum prywatneKomentarze do artykułu

Krzysztof Żelaskowski

Niestety z powodu Corona Wirusa nie doszlo do naszego spotkania w czerwcu 2020, zostalo ono przelozone na rok 2021 , aczkolwiek z tego samego powodu stoi ono pod znakiem zapytania. Czekamy do konca maja aby podjac ostateczna decyzje. Pozdrawiam wszystkich zainteresowanych Krzysztof Żelaskowski

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama


Komentarze

 • Wypij, Krassowski, Szumny... czyli Porozumienie buduje się w Szczytnie
  Trzymają z PIS , to tak jak PIS i tyle w temacie. Sama \"dobroć\"

  ha ha


  2021-02-26 11:30:52
 • Baremu pomógł wójt Wojciechowski
  Bardziej by mu pomógł, gdyby znalazł nowy dom dla tego psa niż do schroniska. TO jakby dziecko zabrać z rodziny do domu dziecka.

  GOść


  2021-02-26 10:16:40
 • Baremu pomógł wójt Wojciechowski
  To jest rozwiązanie problemu? Wysłanie staruszka do schroniska? I jeszcze wójt lansuje się na bohatera. Gratuluję dobrego samopoczucia. Jakby nie można było włożyć minimum wysiłku i znaleźć psiakowi nowy dom.

  Załamana


  2021-02-26 00:46:48
 • Rok Klenczonowski nabiera kształtów
  Największym muzykiem ze Szczytna był Tadzio Machela. To był poeta i prawdziwy artysta

  Tadeusz Machela


  2021-02-25 12:23:32
 • Dobry czas, by dobro wróciło, ksiądz Andrzej Preuss pilnie potrzebuje pomocy
  Modlimy się o cud uzdrowienia dla Księdza za przyczyną Wandy Boniszewskiej, której proces beatyfiakcyjny właśnie ruszył. Ona ofiarowała swoje cierpienia za kapłanów, miała też dar uzdrawiania i stygmaty. Modlą się za Księdza Siostry od Aniołów, Karmelitanki Bose w Łasinie i my! Kto chce niech do nas dołącza. Kochamy Księdza

  Dagmara


  2021-02-25 08:52:04
 • Baremu pomógł wójt Wojciechowski
  Stosunek do zwierząt bardzo dużo mówi o człowieku.

  Gość


  2021-02-25 08:27:22
 • Dobry czas, by dobro wróciło, ksiądz Andrzej Preuss pilnie potrzebuje pomocy
  Cudem Bozym jest sama osoba KS. Andrzeja. Jest to człowiek o głębokich pokładach nadziei i i wiary. W swoim życiu nie spotkałem osoby o tak silnym powołaniu i tym że całym sobą wnosi tyle dobra . Miałem 10 lat gdy poznałem Ks. Andrzeja a dziś mam 40 lat. Myślę że Bóg mam co do samej osoby Księdza Andrzeja szczytny plan. Wiara czyni cuda A nadzieja zawsze umiera ostatnia. Polaczmy się w modlitwie.Niech Ksiądz Andrzej poczuje siłę potrzebna by iść dalej i nauczać słowo Boże. Okazmy miłosierdzie i wsparcie jakie jest potrzebne Andrzejowi poslanikowi Boga.

  Marian Lisnianski


  2021-02-25 01:50:35
 • Zaszczepiony sanepid, zachęca do szczepień
  Z chęcią, tylko terminów brak

  Ela


  2021-02-24 20:01:27
 • Rok Klenczonowski nabiera kształtów
  Pan JM przedstawiciel rady gospodarczej, to może mógłby zachować więcej szacunku do samego siebie, bo występy na zdjęciach, filmach i teledyskach z morsami hluby nie przynoszą, zwłaszcza, że często jest tam widoczne przechylanie kubeczków, szklaneczek, z jakimś \"tajemniczym %\" płynem

  WcPicker


  2021-02-24 19:21:20
 • Dobry czas, by dobro wróciło, ksiądz Andrzej Preuss pilnie potrzebuje pomocy
  Nie znam księdza osobiście. Zazdroszczę takiej wiary i ufności. Nie jeden na miejscu księdza błagał by Boga o cud. Życzę by każdego dnia dobry Pan obdarzał księdza potrzebnymi łaskami, by świadectwo życia przemianiało serca wszystkich którzy towarzyszą księdzu i czytają te słowa. Serdeczne Bóg zapłać.

  Tomek


  2021-02-24 18:11:10