Środa, 8 Grudzień
Imieniny: Delfiny, Marii, Wirginiusza -

Reklama


Reklama

Stadion czeka na kasę i decyzję radnych


Niedawno samorządowcy ze Szczytna szumnie ogłosili, że budowa stadionu przy ulicy Śląskiej otrzyma dotację z Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. To 2,5 mln zł. Problem w tym, że inwestycja jest na liście rankingowej konkursu, ale na razie w mieście nie ma żadnych formalnych dokumentów w tej sprawie.- Rzeczywiście umowa nie jest jeszcze podpisana z ministerstwem, ale jak tylko ją otrzymam, to podpiszę, a pieniądze wprowadzę do budżetu i będę czekał na decyzję radnych – mówi Krzysztof Mańkowski, burmistrz Szczytna. - Wierzę, że dotrzymają swojej obietnicy. Zgodzą się na kredyt, aby dofinansować budowę. Wcześniej omówili, bo twierdzili, że nie pozyskałem środków zewnętrznych. Teraz są.


Reklama

 

Samorządowcy ze Szczytna szukają na tę inwestycję też wsparcia w programie Polski Ład. - Złożyliśmy wniosek dotyczący budowy stadionu przy ulicy Śląskiej i budowy sali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 2 w Szczytnie – mówi burmistrz. - Obie inwestycje mogą kosztować nawet po 15 mln zł. Ale z Polskiego Ładu możemy otrzymać wsparcie na poziomie 90 procent tych inwestycji.

Reklama

 

Przy okazji budowy stadionu przy śląskiej pojawiły się informacje, że ma być zlikwidowane boisko szkolne przy SP2. Według naszych rozmówców miałby tam postać parking.

- Bzdura – szybko koryguje burmistrz Mańkowski. - To zwykła plotka.Komentarze do artykułu

Radni z Łachaczem na czele nie potrafią uchwały śmieciowej przegłosować a stadion chcą rozbudować? To jakieś jaja

Grzegorz

Radni jako wizję rozwoju miasta rozumieją ,, stan swojego konta \" i ciepła posadka dla partnerki, kolegi czy siostry.... Więc znając życie i naszych radnych miejskich dobrze wiemy, że do niczego w tym mieście nie dojdzie.

Potężny LegwanZORD

7 lat czekamy na przeszkody na skateparku, które były w projekcie. Panie Mańkowski obiecał pan, że do końca wakacji postawiony zostanie quarter, gdzie on jest ?? Kolejne 7 lat ? Kolejne kłamstwo. Jesteście nieudacznikami, tylko sie chwalicie a nic nie potraficie. Od ilu lat zabieracie sie za ten stadion ? Hahaha jesteście żałośni.

Napisz

Reklama


Komentarze

Reklama