Niedziela, 18 Sierpień, Imieniny: Anity, Elizy, Mirona -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Średnia 5,72, skromność i kultura warte 2 tysiące złotych


Do Krzysztofa Michalaka z klasy IIIa trafiła tegoroczna nagroda imienia Stanisława Żenczykowskiego. Już od 25 lat przyznawana jest najlepszemu i jednocześnie cieszącemu się największą popularnością wśród uczniów maturzyście ze szczycieńskiego „Sobiecha”.

 

 Początkowa nagrodę stanowiła równowartość 500 dolarów kanadyjskich. Dziś to czek na 2 tysiące polskich złotych. Tegoroczną nagrodę wręczył osobiście Krzysztof Topolski, maż zmarłej fundatorki Iwony Jurczenko-Topolskiej. Nagroda ma uczcić pamięć dziadka pani Iwony - pierwszego powojennego inspektora oświaty na ziemi szczycieńskiej Stanisław Żenczykowskiego. Po raz pierwszy została ufundowana z okazji 50. rocznicy powstania Liceum Ogólnokształcącego im. Jana III Sobieskiego w Szczytnie, czyli dokładnie w 1995 roku.

 

W tym roku rada pedagogiczna do nagrody wytypowała troje maturzystów, absolwentów szkoły z najwyższą średnią ocen: Paulinę Kęsicką 3b, Aleksandrę Topolską 3b i Krzysztofa Michalaka 3b.

 

Dalsza decyzja, do kogo konkretnie trafi nagroda, należała już do wszystkich tegorocznych maturzystów, którzy przed odebraniem świadectw tajnie głosowali. Oddano 126 głosów. Najwięcej otrzymał Krzysztof Michalak. Ten młody mieszkaniec Jedwabna uzyskał znakomitą średnią ocen 5,72.

 

 

 

- Jest to bardzo zdolny uczeń, ale zarazem niesamowicie skromny i kulturalny – mówi Mariola Jaworska, dyrektor Liceum Ogólnokształcącego im. Jana III Sobieskiego w Szczytnie.

 

 

Tegorocznym absolwentom szkoły przyznano też inne wyróżnienia, czyli „Talenty Sobiecha”.

 

 

 

Trafiły one do:

 

Najlepszy z Najlepszych – Paulina Kęsicka

Najlepszy Sportowiec – Krzysztof Brzostek

Najlepsza Sportsmenka – Amelia Mariańska


Wielki Obecny (frekwencja) – Dominik Lewczyński (aż trudno w to uwierzyć, ale przez trzy lata szkoły nie opuścił żadnego dnia nauki – miał 100-procentową frekwencję).

Artystyczna Dusza – Gabriela Morawska, Dominika Kłos, Kornelia Kobylańska

Mistrz Etykiety – Michalina Archacka

 

 

 

 

Dotychczasowi laureaci nagrody im. Stanisława Żenczykowskiego:

 

1996 - Anna Lambryczak, średnia ocen 4,8

1997 - Kamil Szulborski, średnia ocen 5,6

1998 - Katarzyna Wytwer, średnia ocen 5,2

1999 - Arkadiusz Biedrzycki, średnia ocen 5,0

2000 - Anna Wrona,średnia ocen 5,56

2001 - Marta Gampf, średnia ocen 5,2

2002 - Barbara Siemieńczuk, średnia ocen 5,2

2003 - Łukasz Pawłowski, średnia ocen 5,29

2004 - Paweł Wiśniewski, średnia ocen 5,22

2006 - Emilia Brzdąkiewicz, średnia ocen 5,55

2007 - Katarzyna Abramczyk, średnia ocen 5,73

2008 - Paulina Rucińska, średnia ocen 5,38

2009 - Klaudia Tamowska, średnia ocen 5,50

2010 - Kamil Biedrzycki, średnia ocen 5,50

2012 - Damian Łosiak, średnia ocen 5,50

2013 - Wioletta Dudziec, średnia ocen 5,50

2014 - Maria Kaliszewska, średnia ocen 5,13

2015 - Milena Skumiał, średnia ocen 5,75

2016 - Anna Jemielita, średnia ocen 5,94

2017 - Kamila Grądzik, średnia ocen 5,78

2018 - Zuzanna Dąbkowska, średnia ocen 5,72

 

 

Fot. Oskar GuziakKomentarze do artykułu

Tomasz

\" Przedwojenny polski faszyzm\" - ciekawe. A Francuzów nauczylismy jeść widelcami.

Wysokie obcasy

Od Żyda 2000 zł - hańba - no po prostu wstyd dla prawdziwego Polaka!

Śmieszek

Czyli co?! Nie ma faszyzmu! Bo to tylko przypadek, że publicznie i bezkarnie wskrzeszane są symbole i idee przedwojennego polskiego faszyzmu?! Bo to tylko przypadek tzw. hailowanie na Jasnej Górze. Bo to tylko przypadek, że po dziesięciu latach wznowiono wielkanocny ludowy zwyczaj zatłukiwania i topienia kukły Judasza, który był podobno rudy, ale tym razem była to kukła symbolizująca po prostu Żyda. Bo to tylko przypadek powieszenia wizerunków europosłów określonej partii na szubienicy. Bo to tylko przypadek, że do wielu osób czynnych publicznie wysłano akty zgonu. Bo to tylko przypadek, że ktoś kogoś nazwał \"zdradziecką mordą\". Bo to tylko przypadek, że ktoś kogoś nazwał \"gorszym sortem\". Na to się zgadzamy?! Tego chcemy???!!!

Arek

Historię zostawmy do nauczania historykom. To. co zrobił pan Topolski, to zniżenie się retoryką do tych samych ludzi, których tak nienawidzi. Ja osobiście czuję się obrażony słowami tego pana, kiedy to porównuje nasz kraj do Niemiec lat 30-tych.

Śmieszek

A historia to też nauka i kultura! A młodzież - jak usłyszy coś innego, niż zapisane w brykach - to też jej na korzyść pójdzie! Nie ma co podnosić larum. Gdyby ktoś wygłosił spicz o Katyniu w polskiej szkole - jeszcze jakieś 40 lat temu - też naraziłby się na zarzut agitacji politycznej i wylądowałby u prokuratora. A teraz - obrażać się, że ktoś ostrzega przed faszyzmem? Co w tym złego?

Mieszkaniec Szczytna

Pan Topolski zbłaźnił się agitacją polityczną, która nigdy nie powinna mieć miejsca na terenie szkoły. Poglądy zostawiamy w domu, w szkole liczy się tylko nauka i kultura.

Śmieszek

A pana Topolskiego nie zaproszono do wspólnego zdjęcia z panią Dyrektor Jaworską i panią Jaskulską oraz laureatami wyróżnień? Inna sprawa, że za moich czasów, gdyby dziewczyny w takich szpilach pojawiły się w liceum - to dopiero by było!!!

Napisz


Komentarze

 • Radni nie chcą dawać prezentów
  No to jestem zdumiony tym, że jeśli wszystkie instytucje się centralizują, a tu ktoś jednak chce \"zamontować\", czy rozbudować oddział instytucji w Szczytnie - to radni protestują i stwarzają przeszkody. Ci wielce oświeceni nasi radni niech pójdą wreszcie po rozum do głowy, a nie tylko po dietę radnego. Ale co się dziwić - pies ogrodnika: sam nie zje, ale drugiemu nie da. Chyba, że psa kiełbasą się przekupi.
  Autor: Śmieszek
  2019-08-16 14:53:29
 • Radni nie chcą dawać prezentów
  PAN Radny raczej do powiedzenia za wiele nie ma co zresztą widac na nagraniach z sesji.
  Autor: Slawomir
  2019-08-16 11:26:01
 • Kraksa na Leyka, kierowca uciekł (zdjęcia)
  Ważne że mordeczce nic nie jest ch#j z prawem jazdy i ch#j z tym samochodem. Ja tobym go uniewinnił.
  Autor: Zbiórka_na_race_szlugów_do_aresztu.
  2019-08-14 19:00:22
 • Molo, jak scena amfiteatru – MDK zaprasza artystów
  Może by zainwestować w publiczny fortepian/pianino? W Polsce jest to dosyć rzadko spotykane, a znalazłoby się trochę chętnych do wypróbowania swoich sił, zwłaszcza, że obok jest szkoła muzyczna kryjąca wiele talentów.
  Autor: Ariia
  2019-08-14 12:35:26
 • Krótsze Dni i Noce, więcej organizatorów? Radni rzucają pomysły
  Pytam się tylko. Czym miasto jako organizator chce przyciągnąć mnie jako jego obywatela? Wykonawcy - poziom równy dożynkom. Oprawa - poziom festynu. Atrakcje - stragan dziadostwa. Droga władzo mojego kochanego miasta, obudźcie się wreszcie. Mamy wielki potencjał, a robimy imprezę na odwal, aby tylko się odbyła. Oddajcie nam naszą imprezę. Mieszkaniec Szczytna.
  Autor: Dżordż
  2019-08-13 14:18:22
 • Krótsze Dni i Noce, więcej organizatorów? Radni rzucają pomysły
  Jak już wiele razy wspominałem. Dni Mojego kochanego miasta, skończyły się już dawno. W tym roku przebiły już wszystko i sięgnęły totalnego dna. Bazariada i nic więcej. Poziom artystyczny równy z dożynkami w Wąchocku. Repertuar bardzo ambitny, w sam raz by przyciągnąć inteligencję z okolicznych \"metropolii\" z kurpiakami na czele. Panie Burmistrzu głosowałem na Pana, ale jeżeli chce Pan coś zrobić dobrego dla miasta niech się Pan wsłucha w głos swoich mieszkańców i przeorganizuje naszą imprezę w taki sposób, aby była to impreza w głównej mierze dla nas, dla mieszkańców. To święto naszego Grodu. Nie potrzebujemy bazariady i wszechobecnej tandety. Chcemy dobrej muzyki, nie polo coś tam. Stop bazariadzie.
  Autor: Jaśnie pan z gorszego sortu
  2019-08-13 14:06:11
 • Złoto-srebrna Karolina Piechowicz
  Gratulacje Karolina! Już nie mogę się doczekać, jak Cię będziemy oglądać na olimpiadzie !
  Autor: Jarek
  2019-08-13 14:02:00
 • Wejść do jeziora można zawsze, ale... nie wszędzie
  Co do zasady ma Pan rację, nie wolno grodzić nieruchomości i uniemożliwiać PRZEJŚCIA i to słowo jest kluczowe. Często osoby zgłaszające pretensje i powołujące się na przywołane przez Pana przepisy utożsamiają je z możliwością wypoczynku nad brzegiem zbiorników wodnych. Więc jeszcze raz przejść brzegiem możemy plażować już nie. Pozdrawiam
  Autor: Wodnik
  2019-08-13 13:09:16
 • Radni nie chcą dawać prezentów
  Moze Pan radny powinien zainteresować się sytuacją uzdrowienia sluzby zdrowia w naszym mieście? Nowy szpital wybudować, i 2 nowe przychodnie oczywiście wszystko ze srodkow wlasnych.... A i odrazu sprawę ubytku liczby mieszkańców wyjaśni i naprawi.... Taki czlowiek orkiestra na panstwowej posadzce....
  Autor: Facebook wszystko przyjmie....
  2019-08-13 11:10:29
 • Oliwia Grajko – szóstoklasistka na szóstkę
  Powodzenia i samych sukcesów!
  Autor: Super
  2019-08-13 09:29:36