Piątek, 19 Kwiecień
Imieniny: Alfa, Leonii, Tytusa -

Srebro Jóźwika

W pierwszym z czterech planowanych Grand Prix, które są eliminacjami do Mistrzostw Polski seniorów i młodzieżowców Maciej Jóźwik wywalczył srebro.

Zawody trwały od 28 stycznia do 3 lutego w Ostródzie. Szczyc...

• Data:

Zawody trwały od 28 stycznia do 3 lutego w Ostródzie. Szczycieński Pol.KS Gwardia wystawił dwóch zawodników: Macieja Jóźwika w wadze do 52 kilogramów oraz Jana Klimka w wadze do 91 kilogramów. Ten drugi w walce ćwierćfinałowej uległ zawodnikowi warszawskiego Fenixa.

Maciej Jóźwik pokonał natomiast ubiegłorocznego medalistę młodzieżowych Mistrzostw Polski i w finale uległ na punkty zawodnikowi startującemu w barwach Hetmana Białystok, a jednocześnie czołowemu bokserowi Hussars Poland ligi WSB.

Do srebrnego medalu dołożył także puchar dla najmłodszego finalisty Grand Prix. Kariera tego młodego zawodnika może ulec przyspieszeniu, podczas zmagań został bowiem dostrzeżony przez trenera kadry Polski, który zaproponował mu udział, wraz z kadrowiczami, w międzynarodowym turnieju na Węgrzech.