Niedziela, 17 Październik
Imieniny: Ambrożego, Florentyny, Gawła -

Reklama


Reklama

Sprawdziliśmy gdzie są w naszym powiecie stomatolodzy z NFZ


Nie od wczoraj wiadomo, że bezpłatne leczenie stomatologiczne jest niemal rarytasem. Z sygnałem dotyczącym tego problemu zwróciła się do nas czytelniczka. Stwierdziła, że mimo wielu prób nie może znaleźć informacji o tym, czy w ogóle w Szczytnie działa jakiś gabinet dentystyczny, który świadczy usługi finansowane przez NFZ. Z takim więc pytaniem my zwróciliśmy się do Magdaleny Mil, rzecznik prasowej olsztyńskiego oddziału NFZ.Otrzymaliśmy tabelę z wykazem gabinetów /przychodni, które umowy z NFZ mają podpisane.

 

- W tej tabeli wskazane są na czerwono gabinety, które niedawno zrezygnowały ze współpracy z NFZ i rozwiązały umowy – podaje pani rzecznik.

 

„Ubezpieczonego” leczenia dentystycznego nie ma więc już w Dżwierzutach i Jedwabnie. W samym Szczytnie umowy z NFZ podpisane mają dwie medyczne placówki: gabinet przy ul. Leyka 18 (lek. Małgorzata Sokołowska-Figiela) oraz Elmed, pod którego egidą stomatolodzy bezpłatnie przyjmują nie tylko w Szczytnie, przy ul. Gnieźnieńskiej, ale także w Wielbarku i Orżynach. Obecnie istniejące jeszcze umowy z NFZ trwać będą do końca roku. Jak informuje rzecznik Mil, NFZ nosi się z zamiarem ogłoszenia konkursów na te usługi w Szczytnie, Pasymiu, Rozogach, Świętajnie, Dźwierzutach i Jedwabnie.


Reklama

 

Jednocześnie uzyskaliśmy od pani rzecznik link do strony, na której można odszukać interesujący nas gabinet (nie tylko stomatologiczny) i dowiedzieć się o najbliższych wolnych terminach rejestracji: https://terminyleczenia.nfz.gov.pl/?search=true&Case=1&ServiceName=PORADNIA+STOMATOLOGICZNA&State=14&Locality=Szczytno&Provider=&Place=&Street=

 

Posiłkując się tym linkiem w środę (10 marca), dokładnie o godz. 17.42, dowiedzieliśmy się, że w Szczytnie wolny termin skorzystania z pomocy stomatologicznej w Elmedzie to... czwartek, 11 marca, a w gabinecie lek. Figieli – 24 marca. Czy dane te są rzetelne – tego już nie sprawdzaliśmy.

ReklamaKomentarze do artykułu

Krzysztof

Panie redaktorze na Gnieźnieńskiej w Elmedzie nie ma stomatologii!!! Warto sprawdzić samego siebie!!!!!

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama


Komentarze

 • Port Lotniczy Olsztyn-Mazury ma nowego prezesa
  Pompowanie pieniędzy w coś co nie ma.racji bytu to specjalność olsztyńskich oficjeli. Ilość pieniedzy która została wypompowana w ta super inwestycje nigdy się nie zwróci o dochodach nie wspominając.

  szczytno


  2021-10-16 14:35:36
 • Wójt bez „korony”, gmina w „ogonie” szczepień
  No i ludzie powinni brać przykład. Jak by się nikt nie szczepił i w maskach nie chodził to żydokomuna by odpuściła ze swoim pseudowirusem.

  Waldek


  2021-10-16 06:43:39
 • Tajemniczy inwestor zaskoczył radnych, nie Ikea, nie Intel, ale COŚ
  Już od dawna się o tym mówi, tylko radni nie słuchają przedsiębiorców. Na naszym terenie jest duży potencjał.Przede wszystkim ustalić plan jakich inwestorów można ściągną na nasze piękne Mazury. Szkoda, że tyle fajnej przestrzeni zostało wykorzystne pod super markety. Słabo zarządzająca kadra z przykrością to informuje. Piękne miejsce wydobycie zamku tam powinno kwitnąć restauracjami z wielkiego wydarzenia. Masę zabytkow nie wykorzystanych a ciągle niszczą spustoszone budynki. Pisać każdy może a, gdzie działania i czyny. Narazie to tylko wirtualnie patrzę na zieleń, chodniki i lawczki wykorzystne w tak pięknym miejscu jak deptak Palcu Juranda. Brak szacunku i zrozumienia dla drugiego człowieka, walkaa i pogoń, żeby być na czele wirtualnego Świata.

  Tajemniczy gość


  2021-10-15 23:27:00
 • Łzy po różach, bezkarne zniszczenia
  A spalić dziada.

  Kurczak


  2021-10-15 21:44:20
 • Czyste powietrze z większą kasą
  Spokojnie Kakr...nie udusisz się \"smogiem\", bo zwyczajnie nie zdążysz.... wcześniej albo zamarzniesz, albo umrzesz z głodu, bo wydasz większość z domowego budżetu na gaz :D Ceny gazu już poszły trzykrotnie w górę, a to dopiero początek...współczuje tym co zamienili piece węglowe na gazowe :) Załatwili was eko-talibowie, poczujecie to jeszcze tej zimy. W Krakowie zakazano palenia w kominku, zabroniono pieców węglowych, wszystko to w celu poprawienia fatalnego powietrza, a smog jak jest tak jest i będzie, bo Kraków usytuowany jest w niecce. Ale niektórzy ludzie są głupi...

  XXX


  2021-10-15 21:28:57
 • Łzy po różach, bezkarne zniszczenia
  Do włodarza....w miejscowości Rańsk właściciele pewnego gospodarstwa od lat wynoszą pozostałości po lecie, jesieni.... Robią kompostownik po drugiej stronie swojej posiadlosci, czyli po drugiej stronie ulicy. Kierunek Jeleniowi...

  Martyna


  2021-10-15 21:22:00
 • Dyskutują o cenach śmieci, w budżecie brakuje 2 mln zł
  Czy radny Tomasz wie ile jest 2+2? Zapewne odpowie 9 w moim portfelu.....

  Karolina


  2021-10-15 21:18:02
 • Dyskutują o cenach śmieci, w budżecie brakuje 2 mln zł
  Ktoś wybrał tych nieuków. Czy dla większości radnych miejskich matematyka jest niezrozumiała?

  Grzegorz


  2021-10-15 21:16:42
 • Tajemniczy inwestor zaskoczył radnych, nie Ikea, nie Intel, ale COŚ
  Mam w dupie Szczytno stołek się liczy a Mańkowski przed wyborami obiecywał zakłady przetworcze i gdzie one powstały?

  TomaszŁ


  2021-10-15 19:08:34
 • Łzy po różach, bezkarne zniszczenia
  Sołtys solidny nawet że świetlicy nie można korzystać bo piłeczki od tenisa stołowego się niszczą jak się odbijają więc lepiej zamknąć.

  Wojtek diabeł


  2021-10-15 18:45:46

Reklama