Poniedziałek, 2 Sierpień
Imieniny: Jarosława, Justyny, Nadziei -

Reklama


Reklama

Sprawdziliśmy gdzie są w naszym powiecie stomatolodzy z NFZ


Nie od wczoraj wiadomo, że bezpłatne leczenie stomatologiczne jest niemal rarytasem. Z sygnałem dotyczącym tego problemu zwróciła się do nas czytelniczka. Stwierdziła, że mimo wielu prób nie może znaleźć informacji o tym, czy w ogóle w Szczytnie działa jakiś gabinet dentystyczny, który świadczy usługi finansowane przez NFZ. Z takim więc pytaniem my zwróciliśmy się do Magdaleny Mil, rzecznik prasowej olsztyńskiego oddziału NFZ.Otrzymaliśmy tabelę z wykazem gabinetów /przychodni, które umowy z NFZ mają podpisane.

 

- W tej tabeli wskazane są na czerwono gabinety, które niedawno zrezygnowały ze współpracy z NFZ i rozwiązały umowy – podaje pani rzecznik.

 

„Ubezpieczonego” leczenia dentystycznego nie ma więc już w Dżwierzutach i Jedwabnie. W samym Szczytnie umowy z NFZ podpisane mają dwie medyczne placówki: gabinet przy ul. Leyka 18 (lek. Małgorzata Sokołowska-Figiela) oraz Elmed, pod którego egidą stomatolodzy bezpłatnie przyjmują nie tylko w Szczytnie, przy ul. Gnieźnieńskiej, ale także w Wielbarku i Orżynach. Obecnie istniejące jeszcze umowy z NFZ trwać będą do końca roku. Jak informuje rzecznik Mil, NFZ nosi się z zamiarem ogłoszenia konkursów na te usługi w Szczytnie, Pasymiu, Rozogach, Świętajnie, Dźwierzutach i Jedwabnie.


Reklama

 

Jednocześnie uzyskaliśmy od pani rzecznik link do strony, na której można odszukać interesujący nas gabinet (nie tylko stomatologiczny) i dowiedzieć się o najbliższych wolnych terminach rejestracji: https://terminyleczenia.nfz.gov.pl/?search=true&Case=1&ServiceName=PORADNIA+STOMATOLOGICZNA&State=14&Locality=Szczytno&Provider=&Place=&Street=

 

Posiłkując się tym linkiem w środę (10 marca), dokładnie o godz. 17.42, dowiedzieliśmy się, że w Szczytnie wolny termin skorzystania z pomocy stomatologicznej w Elmedzie to... czwartek, 11 marca, a w gabinecie lek. Figieli – 24 marca. Czy dane te są rzetelne – tego już nie sprawdzaliśmy.

ReklamaKomentarze do artykułu

Krzysztof

Panie redaktorze na Gnieźnieńskiej w Elmedzie nie ma stomatologii!!! Warto sprawdzić samego siebie!!!!!

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama


Komentarze

 • Akcja Dominiki Kulczyk w Lipowcu i Olszynach
  Zastanawiam się z jakiej puszczy wyszedł autor materiału. I czy w ogóle ma do czynienia z kobietami (np. matka), dziewczynami (np. siostra, dziewczyna, partnerka). Wówczas nie pisałby o \"środkach ochrony\" (kojarzy się z pestycydami) - tylko po prostu o podpaskach, tamponach, ligninie, wacie, które znajdzie w każdej domowej łazience - nawet kawalerskiej. A jak już - to należy pisać o środkach higienicznych. A swoją drogą - jeśli młodzież - ani na lekcjach, ani w domu - nie dowiaduje się co to jest miesiączka, ani jak wówczas postępować - to czapki z głów światłym szkołom i rodzicom. Nikt mi nie powie, że rodziny nie stać na wydatek 5 zł raz w miesiącu.

  Facet


  2021-07-29 12:52:59
 • 2 mln... nie było szkody i winnych
  Jak u Barei...

  Czytelnik


  2021-07-29 07:12:06
 • 42 lata batalionu w Lipowcu
  Byłym żołnierzem rocznik 82-84

  Andrzej


  2021-07-28 20:28:09
 • Akcja Dominiki Kulczyk w Lipowcu i Olszynach
  Fajnie byłoby gdyby biblioteki gminy Szczytno zajęły się propagowaniem czytelnictwa...

  Obserwator


  2021-07-28 18:31:41
 • Odwiedziny z... medalami (zdjęcia)
  Przenoszę wirusa od domu do domu. To mój wkład historyczny w powstrzymywanie pandemii. Reszta jest milczeniem.

  Wójt


  2021-07-28 16:06:25
 • 30-latek w przydomowy ogrodzie hodował... konopie indyjskie
  To gdzie w końcu gdzie hodował tek konopie, w przydomowym ogrodzie czy w kompleksie leśnym?

  WSK


  2021-07-28 15:18:56
 • „Wysyp” obywatelskich pomysłów
  Zlikwidujcie skrzyżowanie ze światłami i wstawcie tam rondo więcej dobrego zrobicie dla powietrza ludzi i hałasu. A oszołomów co mówią, że to jest zły pomysł zapraszam na rondo przy Lidlu. Pozdrawiam serdecznie.

  Taki tam gość


  2021-07-27 01:05:30
 • Powstanie Centrum Rekreacji Gminy Szczytno
  Kolejna rzecz na siłę, no cóż śmiechu to zdrowie pozostało już się tylko śmiać z tej głupoty!

  Taki tam gość


  2021-07-27 01:01:59
 • Zamkowe ruiny rozbłysły (zdjęcia)
  Fajnie, że nasz zamek nareszcie \"żyje\". Nie popadajmy jednak z tego powodu w euforię. Sezon turystyczny na Mazurach jest niestety krótki, a nikt poza nim nie będzie specjalnie przyjeżdżał do Szczytna, żeby oglądać ruiny. To nie zamek w Reszlu czy Lidzbarku Warmińskim. Przeciętnemu mieszkańcowi naszego miasta nie będzie się żyło lepiej z tego powodu., a już na pewno nie zatrzyma to młodych ludzi, którzy z powodu braku jakichkolwiek perspektyw wyjeżdżają ze Szczytna.

  markiza


  2021-07-26 12:48:32
 • „W drodze” 99 nowych mieszkań
  Fotka co najmniej taka, jak pewnego prezydenta z Joe Bidenem

  Uważny


  2021-07-26 11:48:43