Wtorek, 20 Kwiecień
Imieniny: Alfa, Leonii, Tytusa -

Reklama


Reklama

Sprawdziliśmy gdzie są w naszym powiecie stomatolodzy z NFZ


Nie od wczoraj wiadomo, że bezpłatne leczenie stomatologiczne jest niemal rarytasem. Z sygnałem dotyczącym tego problemu zwróciła się do nas czytelniczka. Stwierdziła, że mimo wielu prób nie może znaleźć informacji o tym, czy w ogóle w Szczytnie działa jakiś gabinet dentystyczny, który świadczy usługi finansowane przez NFZ. Z takim więc pytaniem my zwróciliśmy się do Magdaleny Mil, rzecznik prasowej olsztyńskiego oddziału NFZ.Otrzymaliśmy tabelę z wykazem gabinetów /przychodni, które umowy z NFZ mają podpisane.

 

- W tej tabeli wskazane są na czerwono gabinety, które niedawno zrezygnowały ze współpracy z NFZ i rozwiązały umowy – podaje pani rzecznik.

 

„Ubezpieczonego” leczenia dentystycznego nie ma więc już w Dżwierzutach i Jedwabnie. W samym Szczytnie umowy z NFZ podpisane mają dwie medyczne placówki: gabinet przy ul. Leyka 18 (lek. Małgorzata Sokołowska-Figiela) oraz Elmed, pod którego egidą stomatolodzy bezpłatnie przyjmują nie tylko w Szczytnie, przy ul. Gnieźnieńskiej, ale także w Wielbarku i Orżynach. Obecnie istniejące jeszcze umowy z NFZ trwać będą do końca roku. Jak informuje rzecznik Mil, NFZ nosi się z zamiarem ogłoszenia konkursów na te usługi w Szczytnie, Pasymiu, Rozogach, Świętajnie, Dźwierzutach i Jedwabnie.


Reklama

 

Jednocześnie uzyskaliśmy od pani rzecznik link do strony, na której można odszukać interesujący nas gabinet (nie tylko stomatologiczny) i dowiedzieć się o najbliższych wolnych terminach rejestracji: https://terminyleczenia.nfz.gov.pl/?search=true&Case=1&ServiceName=PORADNIA+STOMATOLOGICZNA&State=14&Locality=Szczytno&Provider=&Place=&Street=

 

Posiłkując się tym linkiem w środę (10 marca), dokładnie o godz. 17.42, dowiedzieliśmy się, że w Szczytnie wolny termin skorzystania z pomocy stomatologicznej w Elmedzie to... czwartek, 11 marca, a w gabinecie lek. Figieli – 24 marca. Czy dane te są rzetelne – tego już nie sprawdzaliśmy.

ReklamaKomentarze do artykułu

Krzysztof

Panie redaktorze na Gnieźnieńskiej w Elmedzie nie ma stomatologii!!! Warto sprawdzić samego siebie!!!!!

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama


Komentarze