Niedziela, 26 Wrzesień
Imieniny: Aureli, Kamila, Kleofasa -

Reklama


Reklama

Spotkania tet a tet z sołtysami


Niemal prywatne audiencje - tak wygadają spotkania wójt gminy Dźwierzuty Marianny Szydlik z sołtysami. To uboczny efekt pandemii.- Sołtysi nie uczestniczą w sesji, bo ograniczyliśmy liczbę osób, ale kontakt z nimi jest bardzo potrzebny i nam, i sołtysom, dlatego pani wójt zdecydowała się na spotkanie w dwu-, trzyosobowych grupach sołtysów – wyjaśnia Barbara Trusewicz, sekretarz gminy. - Oprócz rozmów o sprawach mieszkańców i sołectw pani wójt wręcza też naszym sołtysom zestawy narzędzi, które przydadzą się do drobnych prac naprawczych w sołectwach.


Reklama

ReklamaKomentarze do artykułu

zorientowana

Szanowne Panie WK i Zuza, przecież widoczny na zdjęciu Pan, to nie mąż sołtysowej z Orzyn, tylko sołtys wsi Jabłonka. I po co ta kompromitacja?

Wiesława Kowalewska

Szanowna Redakcjo, proszę nie wstrzymywać mojego komentarza będącego odpowiedzią względem ograniczeń sarkastycznej Zuli. Gdzie Wasz obiektywizm?!.

WK do Zuzy

Jeśli szczęściem dla Pani jest posiadanie samca to gratuluję poziomu intelektualnego. Szczęśliwa wdowa.

Zuza

Jaką rolę spełnia figurujący na zdjęciu (...) ? Odpowiedź jest bardzo prosta. Jak Pani sama zauważyła jest mężem Pani Sołtys, który wspiera swoją żonę w działaniach na rzecz wsi i jej mieszkańców. Pani Sołtys ma męża i może na niego liczyć. Szczęściara prawda ? Pozdrawiam, również szczęśliwa mężatka.

Wiesława Kowalewska

Szanowna Redakcjo, proszę nie wstrzymywać moich komentarzy. Niecenzuralnych zwrotów nie używam, Jestem wolnym człowiekiem, posiadającym prawo do własnego zdania. Zadałam pytanie retoryczne: jaką rolę spełnia na zdjęciu woźny, pracownik szkoły w Orzynach w swoich godzinach pracy !?... prywatnie mąż stojącej obok Pani sołtys Orzyn. O ile wiadomo, petycji nie podpisała, a do czapkowania w światłach fleszy z wypinaniem klaty pierwsza.. Jej działalność na szkodę sołectwa jest ewidentna w dokumentacji gminy. Dopuściła do dewastacji ogrodzenia obiektu sportowego w Orzynach, terenu ponad 2600m kw, Odcięcie górnej części 80 szt. przęseł , to kwota straty 8-10 tys. zł. Postanowienie Prokuratury o umorzeniu dochodzenia, zbyt niskie na komentarz. Do chwili obecnej Pani soltys nie wystąpiła do Gminy o nadanie statusu prawnego tejże działce nazywając placem sołeckim. Sołeckie mienie środków trwałych zgromadzonych na tymże placu, sięgają kwoty ponad 60 tys.zl. Teren przygotowany pod budowę nowego .przedszkola. Czekamy na raport Pani wójt i co zobaczymy w bilansie. Czekamy również na zaktualizowany Statut sołectwa Orzyny.

Wiesława Kowalewska

Jaką rolę spełnia figurujący na zdjęciu woźny ze szkoły w Orzynach w godzinach swojej pracy !? - prywatnie ślubny \"prokreator\" stojącej obok Pani sołtys z Orzyn. Gwiazdorski, lumpexowy lans, kosmiczny uśmiech, i galaktyczna inteligencja \"czarnej madonny\". HOLLYWOOD przy niej blednie...

Malta

Autorowi artykułu kłaniają się reguły ortografii. Wyrażenie tête-à-tête zapożyczyliśmy z języka francuskiego, w którym oznacza dosłownie ‘głowa w głowę’, a zwykło się je tłumaczyć jako ‘sam na sam’. Należy je pisać jak w oryginale.

wesołek

Sensacja godna poinformowania całego powiatu! I po raz kolejny wypowiedź pani sekretarz, choć dotyczy wójtowej. Ale jak widać ona nie ma nic do powiedzenia. Buahaha!!!

Napisz

Reklama


Komentarze

 • Mazurska rybna wspólna sprawa, czyli budują raj dla wędkarzy
  A ja uważam że to bardzo dobra inicjatywa. Prawdą jest że czyszczenie jezior przez gospodarstwa rybackie przybiera często miano klęski ekologicznej. Druga sprawa że dwóch rybaków z siecią potrafi wyłowić przez dzień więcej niż stado wędkarzy przez miesiąc. Wogule to kwestionował by istnienie takich gospodarstw. Ale inicjatywa kieruje cały ten biznes troszeczkę w stronę racjonalności. Wędkarze też są nie lepsi. Widywałem jak brali z wody co popadnie. Banda mięsiarzy teraz potrafi przetrzepać jezioro i ich zdaniem jest wszystko ok. Jeden taki mondrala chwalił się jak to płocie idące na tarło taczkami na Narwi łowił. Niestety takich su....ów nie brakuje. Akurat na Zdroju niema problemu z miejscami do łowienia, trzeba tylko przejść kawałek a wozić dupsko furą na sam brzeg. I tyle w temacie. A co do kierownika ośrodka to nie jest on właścicielem ośrodka , a tylko zarządza tym ośrodkiem. Zresztą znam człowieka osobiście i życzę wszystkim ośrodką takiego kierownika z energią i pomysłem na prowadzenie tego biznesu. Pozdrawiam wszystkich wędkarzy. Mięsiarze niech się pie.....

  Szulim. M


  2021-09-25 11:30:39
 • Zazdrosny anonim na starostę
  Wydaje mi się że starosta z radnymi powinni zastanowić się nad wprowadzeniem elektronicznej ewidencji czasu pracy w szpitalu. Spytacie dlaczego? W jednym ze szpitali powiatowych lekarz w ciągu miesiąca przepracował 670 godz. Tu coś nie gra tym.

  mol


  2021-09-25 10:38:04
 • Zazdrosny anonim na starostę
  Kończy się kariera Jarosława, już niedługo tylko sala gimnastyczna.....

  Karolina


  2021-09-24 07:24:15
 • Kocie łby zastąpi kostka
  Kolejne pieniądze w błoto

  Andrzej


  2021-09-24 06:28:29
 • Jedwabno stanie się stolica polskiego boksu (sprawdź szczegóły)
  Kto to widział aby walki tego samego zawodnika odbywały się codziennie to są młodzi ludzie i nie mają tak sily

  Piotr Galos


  2021-09-24 06:15:06
 • Donoszą na wicestarostę Nowocińskiego
  Nowocinski, a jak jego sprawa z próbą potrącenia.......?


  2021-09-23 21:58:55
 • Zazdrosny anonim na starostę
  Po kruchym lodzie stąpa nasz starosta.....

  Tomasz l


  2021-09-23 21:57:10
 • Szczupak Piotra Brzózki na wagę srebra (zdjęcia)
  Widać że nasze jeziora to baseny bez ryb na tyle par i łodzi to porażka. Tak są zarybiane jeziora ! .a za karte płacisz co rok co raz więcej i to nie mała kwote. Co najgorsze to wszystkie jeziora w koło to pustka!!!!!

  Sadek


  2021-09-23 21:51:46
 • Nadzieje na ŁAD(ną) kasę
  To pan Łachacz nie wie co się dzieje w mieście, że na sesji chce się dowiedzieć? Może trzeba się zainteresować i popracować na rzecz miasta za tą sytą dietę, którą otrzymuje co miesiąc bez względu na obecności. Tragedia w tym mieście!

  Mieszkaniec


  2021-09-23 07:21:50
 • Nadzieje na ŁAD(ną) kasę
  Panie Łachacz pan jako gwiazda PSL u nie powinien wyciągać rąk po pieniądze od PiS a raczej od swojej partii. Słabe jest co pan robi .

  Grzegorz


  2021-09-22 23:39:43