Piątek, 7 Maj
Imieniny: Beniny, Filipa, Judyty -

Reklama


Reklama

Spotkania tet a tet z sołtysami


Niemal prywatne audiencje - tak wygadają spotkania wójt gminy Dźwierzuty Marianny Szydlik z sołtysami. To uboczny efekt pandemii.- Sołtysi nie uczestniczą w sesji, bo ograniczyliśmy liczbę osób, ale kontakt z nimi jest bardzo potrzebny i nam, i sołtysom, dlatego pani wójt zdecydowała się na spotkanie w dwu-, trzyosobowych grupach sołtysów – wyjaśnia Barbara Trusewicz, sekretarz gminy. - Oprócz rozmów o sprawach mieszkańców i sołectw pani wójt wręcza też naszym sołtysom zestawy narzędzi, które przydadzą się do drobnych prac naprawczych w sołectwach.


Reklama

ReklamaKomentarze do artykułu

Wiesława Kowalewska

Szanowna Redakcjo, proszę nie wstrzymywać moich komentarzy. Niecenzuralnych zwrotów nie używam, Jestem wolnym człowiekiem, posiadającym prawo do własnego zdania. Zadałam pytanie retoryczne: jaką rolę spełnia na zdjęciu woźny, pracownik szkoły w Orzynach w swoich godzinach pracy !?... prywatnie mąż stojącej obok Pani sołtys Orzyn. O ile wiadomo, petycji nie podpisała, a do czapkowania w światłach fleszy z wypinaniem klaty pierwsza.. Jej działalność na szkodę sołectwa jest ewidentna w dokumentacji gminy. Dopuściła do dewastacji ogrodzenia obiektu sportowego w Orzynach, terenu ponad 2600m kw, Odcięcie górnej części 80 szt. przęseł , to kwota straty 8-10 tys. zł. Postanowienie Prokuratury o umorzeniu dochodzenia, zbyt niskie na komentarz. Do chwili obecnej Pani soltys nie wystąpiła do Gminy o nadanie statusu prawnego tejże działce nazywając placem sołeckim. Sołeckie mienie środków trwałych zgromadzonych na tymże placu, sięgają kwoty ponad 60 tys.zl. Teren przygotowany pod budowę nowego .przedszkola. Czekamy na raport Pani wójt i co zobaczymy w bilansie. Czekamy również na zaktualizowany Statut sołectwa Orzyny.

Wiesława Kowalewska

Jaką rolę spełnia figurujący na zdjęciu woźny ze szkoły w Orzynach w godzinach swojej pracy !? - prywatnie ślubny \"prokreator\" stojącej obok Pani sołtys z Orzyn. Gwiazdorski, lumpexowy lans, kosmiczny uśmiech, i galaktyczna inteligencja \"czarnej madonny\". HOLLYWOOD przy niej blednie...

Malta

Autorowi artykułu kłaniają się reguły ortografii. Wyrażenie tête-à-tête zapożyczyliśmy z języka francuskiego, w którym oznacza dosłownie ‘głowa w głowę’, a zwykło się je tłumaczyć jako ‘sam na sam’. Należy je pisać jak w oryginale.

wesołek

Sensacja godna poinformowania całego powiatu! I po raz kolejny wypowiedź pani sekretarz, choć dotyczy wójtowej. Ale jak widać ona nie ma nic do powiedzenia. Buahaha!!!

Napisz

Reklama


Komentarze