Poniedziałek, 17 Czerwiec, Imieniny: Aliny, Anety, Benona -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Sportowy szczupak w wodach Wałpusza


64-centymetrowy szczupak to największa zdobycz X Otwartych Zawodów Spinningowych w Teamach o Puchar Starosty Szczycieńskiego. Złowiła go para Piotr Biernatowski i Grzegorz Sokołowski.Zawody rozegrano na jeziorze Wałpusz w minioną niedzielę. Startowało w nich 48 wędkarzy. Rywalizowano w kategoriach teamów oraz łodzi. Pierwsze miejsce zdobyła załoga łodzi w składzie – Piotr Biernatowski, Grzegorz Sokołowski (Olsztyn). Drugie miejsce „złowili” Michał Wiącek i Marcin Olender z Szyman. Trzecią pozycję zajęła para ze Szczytna Leszek Maroszek i Marek Zieliński.

 

Sportowy szczupak

 

Statuetka za największą rybę trafiła do Grzegorza Sokołowskiego, który złowił szczupaka o długości 64 cm. Największego okonia (32,5 cm) upolował z kolei Leszek Maroszek.

 

- Ja nazywam takie ryby sportowymi – mówi z uśmiechem Piotr Biernatowski, kolega z teamu pana Grzegorza. - Jest łatwa w holu, ale daje liczbę punktów wystarczającą do zwycięstwa. Oczywiście, nie jest to duża ryba, bo duże to są od 90 centymetrów w górę. Ale jak na takie zawody jest to fajny okaz.


 

Integracja środowiska

 

Pan Piotr podkreśla, że zawody takie jak w Wałpuszu to doskonała okazja do integracji środowiska wędkarskiego, nawiązania nowych przyjaźni.

 

- Ale też szansa na rozwój – mówi. - Podpatrujemy innych, ich sprzęt, zachowanie, zanęty. Po prostu się uczymy. Co do samych ryb to, niestety, w naszych mazurskich jeziorach jest ich coraz mniej. Zła gospodarka zakładów rybackich, hordy kormoranów i wędkarze, którzy 95 procent ryb zabierają ze sobą zamiast powtórnie wrzucić do wody. Jest naprawdę źle.

 

Zawody zorganizował Zarząd Koła 74 przy dużym zaangażowaniu dyrektora Powiatowego Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji.Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Powiązane wydarzenia


Komentarze