Poniedziałek, 30 Listopad, Imieniny: Blanki, Edmunda, Eligiusza -

Reklama


Reklama

Sportowcy wspierają "odbudowę" marzeń Daniela (zdjęcia)


Ludzkie tragedie często pokazują jakim się jest człowiekiem, i na jaką pomoc można liczyć od swoich przyjaciół, znajomych, czy sąsiadów. Daniel Jędrzejczyk z Olszyn musi być dobrym człowiekiem, bo z pomocą ruszyła mu cała lokalna społeczność. W sobotę odbył się Charytatywny Turniej Piłki Nożnej „Gramy Dla Daniela”.Przypomnijmy – w sobotę, 28 grudnia ogień doszczętnie strawił warsztat samochodowy, marzenia i źródło utrzymania Daniela. 32-letni mechanik pasjonat, prowadził tam zakład mechaniki pojazdowej zaledwie od trzech miesięcy. Jego przyjaciele robią co mogą, aby zebrać pieniądze potrzebne na odbudowanie warsztatu. Uruchomili zbiórkę interferonową (https://zrzutka.pl/9ctx2e), a ostatnio zorganizowali też mecz charytatywny, z którego dochód przeznaczono na odbudowę warsztatu właśnie.

 

 

Podczas meczu zebrano dokładnie 1902 zł. Pieniądze już trafiły do Daniela.

 


Reklama

- Daniel i jego rodzina to naprawdę niezwykli ludzie, uczynni, pomocni, nie mogliśmy przejść obok nieszczęścia, które go spotkało – mówi Sylwia Nowakowska z Olszyn. - Ta tragedia zjednoczyła naszą lokalną społeczność. Każdy na ten turniej zrobił, co mógł, upiekł ciasta, przyniósł inne fanty, czy wrzucił parę groszy do puszki. Wspierała nas też rodzina Daniela. Każdy wie i czuje, że trzeba mu pomoc. Pożar może zabrać wszystko, ale gdy Daniel zobaczy, jak wielu ludzi jest przy nim, jak wielu chce mu pomóc, to i sam uwierzy, że da radę. Da radę odbudować to wszystko, co zabrał mu ten żywioł.

 

W turnieju, który odbył się w hali sportowej Zespołu Szkół nr III w Szczytnie wzięło udział osiem drużyn. Emocji boiskowych nie brakowało, choć nie one były najważniejsze tego dnia.

Reklama

 

 

Wyniki:

 

1. Gieksa

2. Tiger Wały

3. FC Tartak

4. FC Kwadrat

5. FC Niedźwiedzie

6. Olszyny Team

7. Jerutki dla Daniela

8. 14+

 

 

 Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama


Komentarze

 • Ciężarówka blokuje część drogi do Dźwierzut
  Duży może więcej. Jadą jak wariaty, i jest efekt...

  Land


  2020-11-29 20:24:34
 • Nowa kia sportage trafiła do drogówki (zdjęcia)
  Służyć pisowi i bronić księży pedofili oraz przemarszów faszystów Taka to rola dzisiejszej policji. Ten kraj za chwilę cofnie się do średniowiecza za sprawą kościoła.

  Vlad Palownik


  2020-11-29 08:23:09
 • 2-lecie ratuszowych rządów Krzysztofa Mańkowskiego (rozmowa)
  Czytając to co opowiada pan burmistrz dochodzi się do wniosku, że wszystkie rzeczy które obiecywał w swoim programie można podzielić na trzy kategorie. Pierwsza - te które są realizowane mimo że nie miał na nie ma żadnego wpływu. Czyli m.in. obwodnica (pomysł PiS i rządu), wymiana śmieciuchów (działania rządu i Unii), remonty dróg (pieniądze rządowe i od urzędu marszałkowskiego). Kategoria druga - wszystkie te punkty które Mańkowski powinien realizować bo leżą w jego kompetencjach i obiecał w swoim programie \"są opracowywane\", \"dyskutowane\", \"przygotowywane\", \"planujemy\". No i trzecia kategoria to absoluty hit: obiecał mimo że wiedział że nic z tym nie zrobi i teraz tłumaczy się że nie leży to w kompetencjach burmistrza. Mańkowski sam przyznał że wszystko co jest realizowane to nie zależy od niego, a to na co ma wpływ jest w fazie przygotowań i nie wiadomo kiedy się skończy planowanie i zacznie realizacja, bo o to redaktor niestety nie dopytał.

  Wnikliwy


  2020-11-29 00:28:34
 • 2-lecie ratuszowych rządów Krzysztofa Mańkowskiego (rozmowa)
  Pan burmistrz zdaje się obiecał w kampanii przedwyborczej parkingi. Plac Juranda nadal jest zastawiony pojazdami przede wszystkim pracowników urzędu, parking przy cmentarzu komunalnym straszy dziurami. Wstyd, dużo mniejsze miejscowości poradziły sobie z parkingami i infrastrukturą przy cmentarzach, a u nas jak rodem z PRL-u.

  Mieszkanka


  2020-11-28 20:45:53
 • 2-lecie ratuszowych rządów Krzysztofa Mańkowskiego (rozmowa)
  Krzysztof powienneś zacząć od początku czyli od pierwszej sesji rady i ustaleniu sobie poborów na najwyższym poziomie w Polsce, dzięki twoim poplecznikom z PSL u

  Janusz


  2020-11-28 19:41:17
 • Uczciwość godna pochwały
  Dajcie spokoj dla Pana wojta niech dotrwa do konca. W lipowcu ludzie mowia ze to jego ostatnia kadencja.

  Kwiaciarz


  2020-11-28 16:12:55
 • Coraz bliżej procesu w sprawie tragicznego wypadku na Władysława IV
  Tak, tak. Masz rację. Najczęściej winni wypadkom są piesi. Zwłaszcza ci poruszający się po chodnikach. A już ci, którzy chcą przejść przez jezdnię - to po prostu sami się proszą o nieszczęście.

  Do Zebry


  2020-11-28 15:39:19
 • Coraz bliżej procesu w sprawie tragicznego wypadku na Władysława IV
  W każdym wypadku są dwie racje- poszkodowanych i sprawcy. Dlatego jest potrzeba przeprowadzenia rzetelnego dochodzenia. A może opiekunka dzieci wcale nie jest bez winy?

  Zebra


  2020-11-28 13:52:44
 • Koronawirus będzie bardziej „tajny”?
  Każdy przypadek koronawirusa powinień być hospitalizowanym , niema czegoś takiego że on odpuści sam lub organizm zwalczy sam go. Ten wirus działa jak choroba popromienna rozkłada się w czasie bez leczenia i rehabilitacji wyniszcza organizm prowadząc do śmierci.

  X


  2020-11-28 09:04:08
 • Witacze Juranda, a w marzeniach... gród rycerza
  na budowę grodu pieniądze unijne to 90%, ale żeby złożyć wniosek trzeba mieć kompletną dokumentację z projektem, I tu jest problem skąd to wziąć.

  Adam


  2020-11-27 22:11:28