Środa, 8 Kwiecień, Imieniny: Amadeusza, Cezaryny, Juliany -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Reklama


Reklama

Sportowcy wspierają "odbudowę" marzeń Daniela (zdjęcia)


Ludzkie tragedie często pokazują jakim się jest człowiekiem, i na jaką pomoc można liczyć od swoich przyjaciół, znajomych, czy sąsiadów. Daniel Jędrzejczyk z Olszyn musi być dobrym człowiekiem, bo z pomocą ruszyła mu cała lokalna społeczność. W sobotę odbył się Charytatywny Turniej Piłki Nożnej „Gramy Dla Daniela”.Przypomnijmy – w sobotę, 28 grudnia ogień doszczętnie strawił warsztat samochodowy, marzenia i źródło utrzymania Daniela. 32-letni mechanik pasjonat, prowadził tam zakład mechaniki pojazdowej zaledwie od trzech miesięcy. Jego przyjaciele robią co mogą, aby zebrać pieniądze potrzebne na odbudowanie warsztatu. Uruchomili zbiórkę interferonową (https://zrzutka.pl/9ctx2e), a ostatnio zorganizowali też mecz charytatywny, z którego dochód przeznaczono na odbudowę warsztatu właśnie.

 

 

Podczas meczu zebrano dokładnie 1902 zł. Pieniądze już trafiły do Daniela.

 


Reklama

- Daniel i jego rodzina to naprawdę niezwykli ludzie, uczynni, pomocni, nie mogliśmy przejść obok nieszczęścia, które go spotkało – mówi Sylwia Nowakowska z Olszyn. - Ta tragedia zjednoczyła naszą lokalną społeczność. Każdy na ten turniej zrobił, co mógł, upiekł ciasta, przyniósł inne fanty, czy wrzucił parę groszy do puszki. Wspierała nas też rodzina Daniela. Każdy wie i czuje, że trzeba mu pomoc. Pożar może zabrać wszystko, ale gdy Daniel zobaczy, jak wielu ludzi jest przy nim, jak wielu chce mu pomóc, to i sam uwierzy, że da radę. Da radę odbudować to wszystko, co zabrał mu ten żywioł.

 

W turnieju, który odbył się w hali sportowej Zespołu Szkół nr III w Szczytnie wzięło udział osiem drużyn. Emocji boiskowych nie brakowało, choć nie one były najważniejsze tego dnia.

Reklama

 

 

Wyniki:

 

1. Gieksa

2. Tiger Wały

3. FC Tartak

4. FC Kwadrat

5. FC Niedźwiedzie

6. Olszyny Team

7. Jerutki dla Daniela

8. 14+

 

 

 Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama


Komentarze

 • Nowe procedury i namioty do triażu przed szpitalami w regionie
  To I dobźe

  Olek Dps Szczytno


  2020-04-08 14:21:36
 • Nocne kolejki do miejskiego żłobka
  Pan Mańkowski to świetny aktor, ale również bezczelny człowiek bez hamulców, empatii i zrozumienia. Osiągnął w jego przekonaniu szczyt, ale uwaga, bo ze szczytu i zaszczytu łatwo spaść....

  Iga


  2020-04-08 11:57:50
 • Złamał kwarantannę domową, a inni zakaz przemieszczania
  Wszyscy ukarani rażąco naruszyli przepisy zabraniające swobodnego przemieszczania się - nie ma takich przepisów. Są tylko zalecenia i rekomendacje. A za to karać nie można. Znów ktoś chce się wykazać, kosztem kieszeni zwykłego obywatela. Odmawiać przyjęcia mandatów i niech sąd rozstrzyga!

  wolf


  2020-04-08 11:47:24
 • Radni pomogli ratownikom walczyć z koronawirusem
  No, no - to się radni miejscy szarpnęli. 9 tys. zł. od 10. osób. To policzmy, ile by wyniosła \"zbiórka\", gdyby 10. radnych zrzuciło się przynajmniej PODSTAWOWĄ DIETĄ, czyli ok. 1700 zł od \"łebka\". Byłoby to 17 tys. zł. Ta kwota to ok. POŁOWY KOSZTÓW podstawowej diety płaconej WSZYSTKIM radnym CO MIESIĄC. Jeśli chcieli się promować - źle się za to wzięli. To jest tak prymitywne, że aż boli. Albo idzie się po całości - albo wcale. Jeśli poszliby właśnie na całość - wówczas niech tzw. opozycja się zastanawia, jak przelicytować. Poza tym, jak już ktoś wcześniej zauważył, TO NIE SĄ ICH PIENIĄDZE, TYLKO PODATNIKÓW. A więc niech sobie radni - w imię dobra narodu - obniżą zdalnie te diety i zaoszczędzone środki przekażą na wsparcie Miasta Szczytno dla szpitala i ratowników medycznych. Mieszkańcy będą wdzięczni i zapamiętają ten przynajmniej jeden rozsądny krok Rady Miejskiej w Szczytnie.

  Śmieszek


  2020-04-07 14:46:55
 • Akcja #zostanwdomu poszła w... chodnik
  Czy sprawcy tej społecznej inicjatywy nie powinni zostać ukarani przez szczycieńskich policjantów? Czy to było malowane za zgodą czy to tylko niszczenie mienia? Jeżeli wszystko jest ok to osobiście wolę ciekawe graffiti na murach ale tam to już tylko \"wandalizm\" :)

  marek


  2020-04-07 10:39:46
 • Igrają ze swoim i cudzym życiem, łamią nowo wprowadzone przepisy
  Barany, siedzec w domach jak nie trzeba wychodzic, to na majowke zrobimy grila na legalu.

  vhgjvc


  2020-04-07 08:13:50
 • Radni pomogli ratownikom walczyć z koronawirusem
  Hahaha ale ustawka

  Kasia


  2020-04-06 20:41:50
 • Do 11 kwietnia zakaz wstępu do lasów i parków narodowych
  Ciekaw jestem na co teraz jest sezon do strzelania.

  Niemyśliwy


  2020-04-06 20:05:03
 • Do 11 kwietnia zakaz wstępu do lasów i parków narodowych
  Nadal spory kawał powierzchni Polski porastają lasy, w większości takie, że można iść pół dnia i spotkać 5 osób na krzyż. Stąd też nie mam wątpliwości, że powołanie się na epidemię jako podstawę wprowadzenia zakazu wstępu do lasu dowodzi, że jesteśmy jako społeczeństwo poddani zbiorowemu eksperymentowi na ile mogą sobie pozwolić na ile społeczeństwo pozwoli. Obudźcie się ludzie

  Elwira


  2020-04-06 17:52:25
 • Nocne kolejki do miejskiego żłobka
  Pan Burmistrz to mały człowiek z wybujalym ego

  Mieszkaniec


  2020-04-06 15:29:59