Reklama


Reklama

Spokojnie, my tylko wciągamy amfę i palimy marihuanę


Kontrola drogowa Opla, przeprowadzona przez funkcjonariuszy z referatu patrolowo – interwencyjnego, zakończyła się zatrzymaniem, aż czterech młodych mieszkańców powiatu szczycieńskiego. Na pytanie funkcjonariuszy o cel ich nocnej podróży, jeden z pasażerów odpowiedział „spokojnie, my tylko wciągamy amfę i palimy marihuanę”. Jak się okazało to nie był żart.Cała czwórka była pod wpływem metaamfetaminy i amfetaminy. Dodatkowo 27-latek i jego o 3 lata młodszy brat posiadali przy sobie substancje psychotropowe i przyrządy służące do ich zażywania. Jeden z braci usłyszał zarzut posiadania narkotyków, a drugi oprócz tego, że posiadał to jeszcze nimi handlował.


Reklama

 

Reklama

 

Do tego incydentu doszło w miniony piątek, 27 listopada. Parę minut po godzinie 03:00 policjanci z referatu patrolowo – interwencyjnego w miejscowości Leśny Dwór w gminie Szczytno, zauważyli stojący na drodze dojazdowej, pojazd osobowy marki Opel. Gdy funkcjonariusze podjechali bliżej, osoby siedzące wewnątrz zaczęły się kręcić i chować coś do kieszeni spodni.

 

 

- Na pytanie czy coś się stało, czy kogoś szukają, a może do kogoś przyjechali, siedzący na tylnej kanapie mężczyzna oświadczył „spokojnie, my tylko wciągamy amfę i palimy marihuanę” - mówi sierżant Izabela Cyganiuk ze szczycieńskiej policji. - Mundurowi postanowili wylegitymować mężczyzn. Za kierownicą pojazdu siedział 22-letni mieszkaniec Dźwierzut, a obok niego 32-latek, mieszkaniec gminy Dźwierzuty. Na tylnej kanapie, 24-latek i jego o 3 lata starszy brat, obaj to mieszkańcy gminy Szczytno.

 

 

W trakcie przeszukania odzieży wierzchniej, policjanci u pasażerów siedzących z tyłu pojazdu zabezpieczyli m. in. cztery zawiniątka z zawartością amfetaminy, strzykawki, igły, wagę i sześć telefonów komórkowych.

 

 

32-latek jako jedyny z czterech zatrzymanych był nietrzeźwy. Miał on blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Okazało się również, że był pod działaniem amfetaminy i metaamfetaminy. Badanie to potwierdziło również, że pozostała trójka była pod wpływem narkotyków.

 

 

22-latkowi za kierowanie pojazdem pod działaniem środka odurzającego, grozi do 2 lat pozbawienia wolności. Z uwagi na to, iż nie był on w stanie wskazać właściciela pojazdu, którym się poruszał, auto zostało zabezpieczone na policyjnym parkingu strzeżonym.

 

Cała czwórka została zatrzymana i przewieziona do szczycieńskiej komendy. 24 i 27-latek usłyszeli już zarzuty. Młodszy z nich odpowie za posiadania substancji psychoaktywnych. Grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności. Starszy zaś usłyszał zarzuty posiadania i niejednokrotnego udzielania narkotyków innym osobom. Zgodnie z Ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii, handel tymi substancjami zagrożony jest karą do 3 lat pozbawienia wolności.Komentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze

 • Półtora roku za kolegę
  Co to jest za kara ??? za zabicie człowieka !!! złodziejaszek ze sklepu jak zasunie konserwę dostaje większy wyrok. Popaprany kraj.

  ali


  2021-01-27 15:30:19
 • Jak pani Eugenia uratowała łabędzia
  Wspaniała kobieta. A o indolencji urzędników wszelkich szczebli to już się nawet pisać nie chce. Praca na zasadzie 3P- do piętnastej, do piątku , do pierwszego. Znajdą milion argumentów na to , że nie mogli postąpić inaczej, a zabrakło po prostu empatii.

  dr


  2021-01-27 14:51:55
 • Stara Gwardia nie rdzewieje...
  Niestety z powodu Corona Wirusa nie doszlo do naszego spotkania w czerwcu 2020, zostalo ono przelozone na rok 2021 , aczkolwiek z tego samego powodu stoi ono pod znakiem zapytania. Czekamy do konca maja aby podjac ostateczna decyzje. Pozdrawiam wszystkich zainteresowanych Krzysztof Żelaskowski

  Krzysztof Żelaskowski


  2021-01-27 13:17:00
 • Czy to już wojna pomiędzy koalicyjnymi ugrupowaniami?
  A co ma do zaoferowania dla miasta PIS czy PSL. Pierwszy jest wszystkiemu przeciw a drugi raz za a za chwilę przeciw. Dzieciaki, nie dostali chyba cukierków i się popłakali. A najgłośniej to chyba ten malutki .

  ryk


  2021-01-27 07:33:40
 • Czy to już wojna pomiędzy koalicyjnymi ugrupowaniami?
  Trudno się czyta te wpisy. ktoś kto ma trochę pojęcia wie że wszystkie wydatki są na komisjach uzgadniane, na tej podsdtawie tworzona jest dokumentacja za którą miasto płaci, a potem radni się wycofują bo pewnie chcą ugrać coś dla siebie (nie mieszkańców) ale za ich kompetencje płacimy wszyscy. Zobaczcie projekty z poprzedniej kadencji (2 mln) w błoto. Teraz dzieje się to samo, a robią to ci sami radni. Mają nas wszystkich gdzieś liczą się tylko oni.

  kol


  2021-01-27 06:41:11
 • Walter Późny wspomina powojenne Szczytno i powiat (cz. 10.)
  wyroki wykonywane na komunistach w Szczytnie były słuszne

  Seneka


  2021-01-26 22:25:20
 • Walter Późny wspomina powojenne Szczytno i powiat (cz. 10.)
  Milicjant Rzepka zginął za denuncjowanie swoich kolegow z AK

  Seneka


  2021-01-26 22:22:23
 • Pyskówka, jak w piaskownicy - miejski poziom debaty
  W tym (burdelu) na samym szczycie jest jeszcze większy pożar, więc szybko biegnij i go gaś strażaku!

  Do Mol


  2021-01-26 17:15:44
 • Czy to już wojna pomiędzy koalicyjnymi ugrupowaniami?
  Taka sobie Aneczko (zwracam uwagę na to, iż piszę Cię z dużej bukwy). Jeśli jesteś bojownikiem strony Rybińskiej, Łachacza i Kiersikowskiego - to trudno. Zapewne nic nie odwiedzie Cię od ich obrony.Ale Aneczko - zwróć uwagę na to, że wymieniłem osoby, które od lat - podobnie jak p. Boczar - są wybierani do Rady Miejskiej. Furczak - to nowicjusz. Zastanów się co twoim zdanie ci \"inni\" z dużym stażem radnych - zrobili dla miasta? Nie chce mi się już wieszać psów na Górskiej. Ale jednak muszę to powtórzyć - nic nie zrobiła dla miasta mając 16 lat na funkcji wice - a potem burmistrza miasta.


  2021-01-26 16:47:38
 • Znamy numer do Mikołaja Zadzwoń!
  Mikołaju chciałabym iphone 11 pro ps4 z minecraft oraz spotkać fajnego chłopaka

  mel


  2021-01-26 15:19:04