Sobota, 25 Wrzesień
Imieniny: Dory, Gerarda, Maryny -

Reklama


Reklama

Śpiewające laureatki ze Szczytna i Wałów (zdjęcia, wideo)


Wśród nagrodzonych uczestników I Wojewódzkiego Konkursu „Sieć Wokalna” znalazły się dwie młode wokalistki z naszego powiatu. Julia Płocharczyk z Wałów zajęła trzecie miejsce w swojej kategorii, zaś Agnieszka Mirkowicz ze Szczytna uzyskała Grand Prix Internautów.


Organizatorem konkursu było Centrum Kultury Gminy Bartoszyce, a mecenat nad wydarzeniem objęła Fundacja Dzieci-Dzieciom, której misją jest odkrywanie, rozwijanie i kształtowanie talentów wśród dzieci i młodzieży. Chociaż to pierwsza edycja, zainteresowanie było spore, bo wpłynęło ponad 150 zgłoszeń z całego województwa, w tym także ze Szczytna.

 

Młodzi wokaliści mieli za zadanie nagrać siebie podczas wykonywania dowolnego utworu, a w regulaminie zaznaczono, że może to być i własny. Następnie nagranie należało dostarczyć do organizatora konkursu (na początku marca) i wtedy nad klipami pochylali się jurorzy. O ile ta część konkursowych zmagań miała charakter wyłącznie wirtualny, to podsumowanie i konkursowa gala zostały już zorganizowane na żywo, w ośrodku kultury w Bezledach, dokładnie 24 kwietnia.

 

Wręczono statuetki, sporo wartościowych nagród rzeczowych (np. rowery górskie od Fundacji Dzieci – Dzieciom) oraz nagrody pieniężne, nazwane jednorazowymi stypendiami wójta gminy Bartoszyce. I takie właśnie nagrody otrzymały dwie młode wokalistki z naszego powiatu: Julia Płocharczyk oraz Agnieszka Mirkowicz. Pierwsza wyśpiewała trzecie miejsce w swojej kategorii wiekowej, na drugą natomiast zagłosowało najwięcej internautów.

Na razie, na facebookowej stronie wydarzenia (www.facebook.com/SiecWokalna) można obejrzeć obfitą galerię zdjęć z gali konkursowej. A tu można obejrzeć relację wideo.

 

 

Julia i Agnieszka podczas konkursowej gali w Bezledach. Fot. Justyna Drozd

Reklama

ReklamaKomentarze do artykułu

mazur

Może dziewczyny i ładnie śpiewają ,ale czemu w takich ciemnościach ? Czyżby organizator na prądzie oszczędzał albo reflektorów miał za mało ?

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama

Reklama


Komentarze

 • Zazdrosny anonim na starostę
  Kończy się kariera Jarosława, już niedługo tylko sala gimnastyczna.....

  Karolina


  2021-09-24 07:24:15
 • Kocie łby zastąpi kostka
  Kolejne pieniądze w błoto

  Andrzej


  2021-09-24 06:28:29
 • Jedwabno stanie się stolica polskiego boksu (sprawdź szczegóły)
  Kto to widział aby walki tego samego zawodnika odbywały się codziennie to są młodzi ludzie i nie mają tak sily

  Piotr Galos


  2021-09-24 06:15:06
 • Donoszą na wicestarostę Nowocińskiego
  Nowocinski, a jak jego sprawa z próbą potrącenia.......?


  2021-09-23 21:58:55
 • Zazdrosny anonim na starostę
  Po kruchym lodzie stąpa nasz starosta.....

  Tomasz l


  2021-09-23 21:57:10
 • Szczupak Piotra Brzózki na wagę srebra (zdjęcia)
  Widać że nasze jeziora to baseny bez ryb na tyle par i łodzi to porażka. Tak są zarybiane jeziora ! .a za karte płacisz co rok co raz więcej i to nie mała kwote. Co najgorsze to wszystkie jeziora w koło to pustka!!!!!

  Sadek


  2021-09-23 21:51:46
 • Nadzieje na ŁAD(ną) kasę
  To pan Łachacz nie wie co się dzieje w mieście, że na sesji chce się dowiedzieć? Może trzeba się zainteresować i popracować na rzecz miasta za tą sytą dietę, którą otrzymuje co miesiąc bez względu na obecności. Tragedia w tym mieście!

  Mieszkaniec


  2021-09-23 07:21:50
 • Nadzieje na ŁAD(ną) kasę
  Panie Łachacz pan jako gwiazda PSL u nie powinien wyciągać rąk po pieniądze od PiS a raczej od swojej partii. Słabe jest co pan robi .

  Grzegorz


  2021-09-22 23:39:43
 • Apel o szczepienia w gminie Rozogi
  Najmądrzejsi ludzie w powiecie. Rozogi górą. Pozdrawiam Jurka W.- nie daj się oszukać.

  Siwy


  2021-09-22 20:37:54
 • Apel o szczepienia w gminie Rozogi
  Brak jest polityki prozdrowotnej, bo szczepienia mogą na krótką metę pomóc, ale w dłuższej perspektywie osłabią zdrowie i odporność. To może mieć fatalne skutki o których się milczy. Ślepy upór w nakłanianiu do szczepień jest bardzo podejrzany, zwłaszcza gdy jest kilka leków, które skutecznie zwalczają covid-19.

  Adam


  2021-09-22 18:25:40