Środa, 16 Czerwiec
Imieniny: Jolanty, Lotara, Wita -

Reklama


Reklama

Śpiewające laureatki ze Szczytna i Wałów (zdjęcia, wideo)


Wśród nagrodzonych uczestników I Wojewódzkiego Konkursu „Sieć Wokalna” znalazły się dwie młode wokalistki z naszego powiatu. Julia Płocharczyk z Wałów zajęła trzecie miejsce w swojej kategorii, zaś Agnieszka Mirkowicz ze Szczytna uzyskała Grand Prix Internautów.


Organizatorem konkursu było Centrum Kultury Gminy Bartoszyce, a mecenat nad wydarzeniem objęła Fundacja Dzieci-Dzieciom, której misją jest odkrywanie, rozwijanie i kształtowanie talentów wśród dzieci i młodzieży. Chociaż to pierwsza edycja, zainteresowanie było spore, bo wpłynęło ponad 150 zgłoszeń z całego województwa, w tym także ze Szczytna.

 

Młodzi wokaliści mieli za zadanie nagrać siebie podczas wykonywania dowolnego utworu, a w regulaminie zaznaczono, że może to być i własny. Następnie nagranie należało dostarczyć do organizatora konkursu (na początku marca) i wtedy nad klipami pochylali się jurorzy. O ile ta część konkursowych zmagań miała charakter wyłącznie wirtualny, to podsumowanie i konkursowa gala zostały już zorganizowane na żywo, w ośrodku kultury w Bezledach, dokładnie 24 kwietnia.

 

Wręczono statuetki, sporo wartościowych nagród rzeczowych (np. rowery górskie od Fundacji Dzieci – Dzieciom) oraz nagrody pieniężne, nazwane jednorazowymi stypendiami wójta gminy Bartoszyce. I takie właśnie nagrody otrzymały dwie młode wokalistki z naszego powiatu: Julia Płocharczyk oraz Agnieszka Mirkowicz. Pierwsza wyśpiewała trzecie miejsce w swojej kategorii wiekowej, na drugą natomiast zagłosowało najwięcej internautów.

Na razie, na facebookowej stronie wydarzenia (www.facebook.com/SiecWokalna) można obejrzeć obfitą galerię zdjęć z gali konkursowej. A tu można obejrzeć relację wideo.

 

 

Julia i Agnieszka podczas konkursowej gali w Bezledach. Fot. Justyna Drozd

Reklama

ReklamaKomentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama


Komentarze