Sobota, 24 Sierpień, Imieniny: Apolinarego, Miły, Róży -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Spełniają marzenia o własnym „M”


Jest szansa, że w przyszłym tygodniu ruszą procedury związane z przetargiem na budowę bloku przy ulicy Polnej w Pasymiu. Gminna spółka, która chce wybudować obiekt, czeka już tylko na pozwolenie na budowę. W budynku będzie znajdowało się 18 mieszkań.Nie będzie to budynek komunalny, choć buduje go gminna spółka. - Nasza oferta skierowana jest do osób, które nie mają samodzielnie zdolności kredytowej, ale są w stanie wynajmować na przykład stancję – mówi Cezary Łachmański, burmistrz Pasymia. - To nasza spółka bierze na siebie kredyt oraz wybudowanie obiektu. Potem najemca takiego lokalu będzie miał wliczoną ratę kredytu w czynsz. A po spłacie kredytu stanie się właścicielem wymarzonego „M”.

 

Były konsultacje

- Liczymy, że pozwolenie na budowę otrzymamy w przyszłym tygodniu – mówi Ireneusz Rosik, prezes Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Pasym Spółka z o. o. - Potem ruszą procedury przetargowe związane z wyłonieniem wykonawcy i banku, który tę inwestycję skredytuje.

Z 18 mieszkań, które ma wybudować spółka, 13 jest już „zaklepanych”. - Z chętnymi prowadziliśmy konsultacje i to właśnie pod ich zapotrzebowanie i możliwości budowany będzie obiekt – mówi Rosik. - Znajdą się tam mieszkania o powierzchni od 43 do 69 m2. Jeśli ktoś jest zainteresowany mieszkaniem w przepięknym Pasymiu to mamy jeszcze pięć wolnych mieszkań. Gorąco zapraszam.


 

Spłacą i staną się właścicielami

Budynek powstanie przy ulicy Polnej. W sąsiedztwie będą domki jednorodzinne. - Dlatego nasz obiekt nie będzie typowym blokiem, a stylizowaną kamienicą – dodaje Rosik. - Wychodzę z założenia, że jeśli już coś budować, to ładnie i funkcjonalnie.

Spółka zakłada, że poszczególne rodziny będą przez 15–20 lat spłacać co miesiąc ratę za mieszkanie, aż do momentu, kiedy zobowiązanie zostanie w całości uregulowane. - Założeniem projektu jest, że spółka nie będzie z tego tytułu czerpała zysków. Cały proces inwestycyjny odbędzie się praktycznie po kosztach, czyli należy przyjąć, że mieszkania powinny być o 20–30% tańsze od oferowanych na rynku – wyjaśnia Rosik.

 

Fot. Tak ma wyglądać dom – kamienica według projektowej wizualizacji.Komentarze do artykułu

Napisz

Powiązane wydarzenia


Komentarze

 • Furczak chce mapy cmentarza, w Jedwabnie jest wirtualna
  I na wszystkich świętych _ cieplutko w foteliku z wirtualna świeczka przy grobie w aplikacji. Masakra!
  Autor: Ewa
  2019-08-23 19:36:46
 • Bandyci próbowali w Szczytnie wyprać brudne pieniądze (zdjęcia)
  Przyszpanowali sobie nasi Panowie policjanci, lał ale wy jesteście skuteczni, śmiechu warte
  Autor: Ja
  2019-08-23 15:54:56
 • Szczycieńskie artefakty pojadą do Działdowa?
  Monety, spinki, naczynia, no i jakieś inne - to nie wiem. Ale wielkie gabaryty to nie są. Dlaczego nie ma na to miejsca? Bo że muzeum w Szczytnie może nie mieć - w to uwierzę, ale muzeum w Olsztynie - to cztery tramwaje przejeżdżają wiadomo gdzie. A jeszcze ten refleks Pana Dyrektora: że ze względu na wagę dla lokalnej społeczności Pan Dyrektor gotowy jest przyjąć te wykopane rzeczy. Refleks, który nastąpił po interwencji Radnego Sejmiku Henryka Żuchowskiego. Oj, coś mi tu nie gra. Może Pan Dyrektor ma wstręty do archeologii po \"złotym pociągu\" ze Śląska?
  Autor: Krajan
  2019-08-23 14:58:54
 • Furczak chce mapy cmentarza, w Jedwabnie jest wirtualna
  A ja mam lepszy pomysł, poproszę nie o mapę (na której wykonanie trzeba poczekać kilka ładnych miesięcy, ciekawe kto za to ma zapłacić), a o stojaki na puste znicze, wyrzucane są one do koszy na śmieci setkami, a mogłyby posłużyć innej osobie. Po co zaśmiecać planetę, a osoby potrzebujące zaoszczędziłby niezłą kasę. Wystarczyłoby tylko kupić do nich nowe wkłady. Gdyby jakiś radny lub urzędnik (oczywiście z umocowaniem od burmistrza, za coś przecież kasę biorą) pofatygował się do zakładów zajmujących się obróbką metalu w Szczytnie i złożył im ofertę - wykonacie stojak, a możecie w zamian umieścić na nim reklamę, sądzę, że znalazłby się taki zakład, który by go wykonał.
  Autor: alibaba
  2019-08-23 14:50:20
 • Furczak chce mapy cmentarza, w Jedwabnie jest wirtualna
  To bardzo dobry pomysł. Takie wirtualne cmentarze z danymi, wg których można odszukać każdy grób, funkcjonują od dawna wielu miastach. Łatwiej jest to zrobić w przypadku cmentarzy komunalnych, niż parafialnych, ale takie też są. A chodzi nie tylko o znanych zmarłych - każdy zasługuje na to, by zapominalscy krewni mogli wreszcie okazać skruchę.
  Autor: Waga
  2019-08-23 13:12:29
 • Ogórki i kaszana – felieton Wiesława Mądrzejowskiego
  O wiemod :)
  Autor: Śmieszek
  2019-08-23 13:02:57
 • Furczak chce mapy cmentarza, w Jedwabnie jest wirtualna
  Człowieku (CIEKAWSKI) , jakie RODO? Weź się dokształć trochę. Masakra z tymi ludźmi. Piszą bzdury, a inni potem w to wierzą. Odrobinę myślenia. Samodzielnego.
  Autor: Idiotów nie sieją
  2019-08-23 12:41:06
 • Furczak chce mapy cmentarza, w Jedwabnie jest wirtualna
  A jak to się ma do RODO ?
  Autor: Ciekawski
  2019-08-23 12:00:59
 • Poszukiwany nie wytrzymał... sam zadzwonił na policję
  Cienias
  Autor: Rampage
  2019-08-23 11:44:04
 • Ogórki i kaszana – felieton Wiesława Mądrzejowskiego
  Śmieszek - a o który wątek chodzi? Jak to w \"ogórki\" ruszyłem kilka. Dziękuję za zainteresowanie i pozdrawiam.
  Autor: wiesław mądrzejowski
  2019-08-23 09:40:49