Wtorek, 20 Kwiecień
Imieniny: Alfa, Leonii, Tytusa -

Reklama


Reklama

Spacer w intencji księdza Andrzeja


Do akcji wsparcia księdza Andrzeja Preussa włącza się szczycieńska Ochotnicza Straż Pożarna. - Niedziela, to dobrzy czas na rodzinne spacery. Tym, którzy zechcą się przejść po mieście albo np. wokół jeziora, a swe myśli poświęcić księdzu Andrzejowi, zapewniamy ciepłą kawę czy herbatę oraz miseczkę wyśmienitej zupy, zapewne grochówki - mówią.Stoiska z ciepłymi daniami będą ustawione na plaży miejskiej.


Reklama

 

- Można będzie z nich korzystać już od południa – mówi Paweł Koziatek, naczelnik OSP Szczytno. - Każdy chętny będzie też mógł napisać kilka słów wsparcia czy pociechy dla księdza Andrzeja. Na te liściki będzie przygotowana specjalna urna. Przekażemy je później proboszczowi. Myślę, że bardzo go ucieszą. Wierzę, że tych przesłań będzie wiele. Każde z nich będzie dla księdza Andrzeja stanowiło dowód na to, jak bardzo jest w Szczytnie ceniony, jak bardzo jest ważny dla lokalnej społeczności. To, jak sądzę, wzmocni jego siłę i chęć walki z chorobą.

 

Reklama

Strażacy – ochotnicy włączyli się akcję pomocy nie tylko z czystego szacunku.

 

- Wspieramy kolegę, bo może mało kto wie, ale ksiądz Andrzej też jest strażakiem, członkiem OSP w Trelkowie, a jednocześnie też kapelanem jednostki – podkreśla Paweł Koziatek. - A strażacy – ochotnicy to takie bractwo, które z pomocą zawsze spieszy, w każdej sytuacji. Dlatego też w tym przedsięwzięciu nie będziemy sami, wspierać nas też będą koledzy ochotnicy z Trelkowa i z Roman, ale też i niemałe grono ludzi dobrej woli.

 

Organizatorzy intencyjnego spaceru z jednej strony liczą na to, że liczba próśb o zachowanie księdza Andrzeja w zdrowiu, może nawet dotrze i przekona Opatrzność, niemniej nie są całkowicie pozbawieni pragmatyzmu.

 

- Kawa, herbata i zupa, co prawda, będą darmowe, ale datki do puszek będą mile widziane, bo koszty leczenia są znaczne – mówią. - Niestety, zważywszy na pandemię, prosimy zachować pełen reżim sanitarny. Celem jest przecież ulżenie w chorobie, a nie narażanie na choroby innych ludzi.Komentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze