Poniedziałek, 27 Maj, Imieniny: Eweliny, Jana, Pawła -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Sołtysi dostaną mniej z podatków


Uchwałę radni podjęli jeszcze przed świętami. - Zwróciła mi na to uwagę pani sołtys Wilamowa – mówi Czesław Lis, obecnie sołtys, ale przez wiele lat również gminny radny. - Powiedziałem na sesji, co o tym myślę, że radni takie obniżki powinni zacząć od siebie. Sołtysi otrzymują i tak niewielkie pieniądze za ...



Uchwałę radni podjęli jeszcze przed świętami. - Zwróciła mi na to uwagę pani sołtys Wilamowa – mówi Czesław Lis, obecnie sołtys, ale przez wiele lat również gminny radny. - Powiedziałem na sesji, co o tym myślę, że radni takie obniżki powinni zacząć od siebie. Sołtysi otrzymują i tak niewielkie pieniądze za swoją pracę, a jest jej naprawdę sporo.

Radni tłumaczyli obniżkę tym, że sołtysi będą mieli do dyspozycji fundusz sołecki. - Ale ktoś myli pojęcia – mówi Lis. - Fundusz to pieniądze, które idą na potrzeby wsi, mieszkańców, a nie prywatnie dla sołtysa. Procent od inkasa to dochód sołtysa, prywatny. Liczę, ze radni to zrozumieją i jakoś skorygują tę uchwałę.

Inna rzecz, że inkaso w Rozogach było (w porównaniu z innymi gminami) stosunkowo wysokie, a i po obniżce wcale mizerne nie jest: było 24%, jest – 18%. Jeszcze inna – że przy coraz powszechniejszej bankowości internetowej coraz mniej osób płaci podatki za pośrednictwem sołtysów, a więc i „wynagrodzenie” tych ostatnich maleje.


Czesław List jako radny w poprzedniej kadencji ostro „walczył” z byłym wójtem Józefem Zapertem. Czy pod rządami nowego wójta coś się zmieniło? - Oj i to wiele – mówi. - Widać tę odwilż w urzędzie. Ludzie są milsi, bardziej uśmiechnięci. To dobra zmiana. Czy będzie lepiej w całej naszej gminie? Na to potrzeba nieco więcej czasu. Ale mam nadzieję, że tak.



Komentarze do artykułu

Napisz

Powiązane wydarzenia

  • Niedziela, 2019-05-05 20:38:28

Sołtysi gminy Dźwierzuty

  • Poniedziałek, 2019-04-15 13:27:38

Coraz mniej chętnych do „sołtysowania”

  • Środa, 2019-04-10 14:47:30

Nowi sołtysi w gminie Szczytno (zdjęcia)

  • Środa, 2019-04-10 14:28:19

Mniej kasy na wymianę pieców


Komentarze

  • Za transport dzieci... do prokuratury
    Autobusy były okropne, a komentarze wyżej zostały napisane najwidoczniej przez kogoś kto nigdy nie miał z nimi nic wspólnego ;)
    Autor: Uczennica
    2019-05-26 17:52:21
  • Za transport dzieci... do prokuratury
    Chyba niektórzy co tu wypisują to nie widzieli stanu technicznego tych autobusów ,co do tego przewoźnika to były wątpliwości od początku o bezpieczeństwo w tych autobusach.I proszę nie pisać że mamy były zadowolone ,bo z tym się nie zgodzę bo były przerażone samym wyglądem tych autobusów.A coś mi się zdaje że tu nie wypisuje żaden rodzić z gminy tylko ktoś przeciwny Wójtowi który chce dopiec także staremu przewoźnikowi .A ja popieram w końcu wójta ,że podjął bardzo dobrą decyzję i czekam na wygrany przetarg przez starego przewoźnika i bardzo zadbane autobusy .A co do tematu że niby cała rodzina nie ma pracy to zastanów się mieszkańcu co piszesz bo oni nie są przewoźnikami tylko w Jedwabnie ,ale i wycieczki też obsługują i bardzo dobrze Im się wiedzie \"ZAZDROŚNIKU\"I drodzy mieszkańcy i mieszkanki nie szukajcie teraz przekrętów bo ich nie ma tylko jest rozmowa o obecnym przewodniku a nie pranie brudów z niczego .
    Autor: Ola
    2019-05-26 17:41:57
  • 10 milionów „otuli” szkołę i przedszkole
    Tak zapuścić szkołę. Wstyd!!! Uczyłem się w niej od czasu jej powstania. No, ale żeby doprowadzić do takiego stanu ...
    Autor: Gorszy sort
    2019-05-25 12:02:38
  • Nowy wóz bojowy trafił do strażaków (zdjęcia)
    Czy bez pokropku, to ten samochód by nie jeździł???
    Autor: Pytam się
    2019-05-24 22:50:07
  • Za transport dzieci... do prokuratury
    właśnie jakie skargi chyba że na pana panie wójcie ciągle jakieś podwyżki pan nie uleczy gminy długi były i będą tylko czemu naszym kosztem zwykłych obywateli tej gminy i żeby nie było to nie jest oskarżenie tylko osobista myśl !!!!!!!!
    Autor: mieszkaniec
    2019-05-24 21:30:07
  • Świetlica ze sportowym zapleczem
    Na Kamionku by mogli taką świetlice zbudować
    Autor: Zzzz
    2019-05-24 17:19:19
  • Nowy wóz bojowy trafił do strażaków (zdjęcia)
    Brawo
    Autor: Fan
    2019-05-24 13:27:23
  • Nowy wóz bojowy trafił do strażaków (zdjęcia)
    Brawo Romku!
    Autor: Kolega
    2019-05-24 12:41:49
  • Za transport dzieci... do prokuratury
    a przedszkole to miało jechać z tym przewoźnikiem czy z tym z Tylkowa?
    Autor: kinga
    2019-05-23 20:49:23
  • Za transport dzieci... do prokuratury
    Tak, zgadzam się wszystko było ok, tylko stary przewoźnik ciągle szukał haka, aby znowu wrócić, bo cała rodzina bez pracy. A on tu nikogo innego nie chce wpuścić!!!! Skandal i uklady
    Autor: Mieszkaniec