Poniedziałek, 1 Czerwiec, Imieniny: Gracji, Jakuba, Konrada -

Reklama


Reklama

Sołectwo Nowe Kiejkuty wyróżnione za czystość


Sołectwo Nowe Kiejkuty otrzymało wyróżnienie w XXIV edycji konkursu „Czysta i piękna zagroda – estetyczna wieś 2019”. Celem konkursu jest poprawa stanu ekologicznego i estetycznego wsi z terenu gmin należących do Związku Gmin Warmińsko – Mazurskich.W rywalizacji mogły wziąć udział wsie z terenu Gmin – Członków Związku Gmin Warmińsko – Mazurskich. Konkurs rozgrywany był w kategorii wsi niebędących jednocześnie siedzibami władz gminy.


Organizatorzy rywalizacji zapewniali, że nie zawsze wygrywają najpiękniejsze wsie, ale te, w których widać największe zaangażowanie mieszkańców. Liczył się przede wszystkim postęp.
Wójtowie gmin, na których terenie położone są nagrodzone sołectwa powtarzali, że jest to sukces sołtysów, a również i wszystkich mieszkańców, ponieważ to głównie oni wspólną i często ciężką pracą doprowadzili swoje wsie do obecnego wyglądu.


Reklama

 


Pierwsze miejsce w konkursie zajęło sołectwo Żegoty gm. Kiwity, drugie miejsce Nibork Drugi gm. Nidzica, a trzecie miejsce Stryjewo gm. Biskupiec.
Wyróżnienia otrzymały następujące sołectwa: Bartoszki, Mały Łęck, Dziarny, Zaścianki, Skandawa, Kucbork, Nowe Kiejkuty, Kraszewo, Lubnowy Wielkie, Tejstymy.

W tegorocznej edycji konkursu wzięło udział 26 sołectw.

ReklamaKomentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze