Poniedziałek, 9 Grudzień, Imieniny: Anety, Leokadii, Wiesława -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Sobota, 3 sierpnia - Jarmark Mazurski i Święto Mazurskiego Kartoflaka


W sobotę, 3 sierpnia na Placu Juranda odbędzie się Jarmark Mazurski, którego głównym organizatorem jest Muzeum Mazurskie w Szczytnie. Impreza po raz pierwszy zorganizowana była w 1999 roku, współtworzyło ją Towarzystwo Przyjaciół Muzeum w Szczytnie.W tym roku będzie to już 21. edycja tego wydarzenia i po raz pierwszy zostanie zorganizowana wspólnie ze Świętem Mazurskiego Kartoflaka organizowanym od 12 lat przez Miasto Szczytno.

 

 

Podobnie jak w ubiegłych latach do udziału w jarmarku zaproszeni są twórcy ludowi, rzemieślnicy oraz inni wystawcy, którzy kultywują tradycje dawnego mazurskiego rzemiosła i sztuki ludowej. Podczas jarmarku odbędą się pokazy tkactwa, koronkarstwa, malarstwa, plecionkarstwa, rzeźbiarstwa, snycerki, garncarstwa, kowalstwa a także pszczelarstwa.

 


Można będzie też spróbować domowego smalcu na razowym chlebie wypiekanym w domowym piecu, a także różnych rodzajów miodu pszczelego i kozicowego piwa. Pokazom towarzyszyć będą występy zespołów ludowych, biesiadnych i folkowych oraz zespół śpiewaczy z Wileńszczyzny.

 

 

Wydarzenie realizowane przy wsparciu finansowym Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Powiatu Szczycieńskiego, Samorządu Miasta Szczytno oraz Mazurskiego Stowarzyszenia Regionalnego.Komentarze do artykułu

Napisz


Komentarze