Poniedziałek, 21 Październik, Imieniny: Ireny, Kleopatry, Witalisa -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Sobota, 21 września - zamiast czterech – dwa kółka


Do zmiany samochodu na rower namawia Stowarzyszenie „Wszystko dla Szczytna” i wszystko w ramach Europejskiego Dnia bez Samochodu oraz akcji Sprzątanie Świata. - Zapewniam, że nikt nie pożałuje udziału w tej imprezie – mówi Rafał Wilczek, szef stowarzyszenia i zdradza garść szczegółów.Kiedy to będzie?

 

W sobotę, 21 września. Startujemy o godzinie 14.30 z kompleksu sportowego w Nowym Gizewie i jedziemy do leśnictwa w Lipniku. To malowniczy, leśny trakt, więc nie będzie „wyścigu” lecz spacer, by każdy mógł się nasycić przyrodą, napełnić czystym powietrzem i... adrenaliną w oczekiwaniu na liczne atrakcje, jakie zapewniamy już na mecie.

 

Jednak trzeba jakieś doświadczenie rowerowe mieć...

 

Żadnego, poza umiejętnością jeżdżenia, oczywiście. To zaledwie kilka kilometrów, około sześciu. Tyle, w spacerowym, spokojnym tempie pokona nawet małe dziecko. Dlatego też nasz rajd nazwaliśmy rodzinnym. Jeśli ktoś zechce pokonać dłuższą trasę, to będzie mógł, bo przy współpracy z naszym partnerem – Nadleśnictwem Szczytno – przygotowane są dwie trasy dotarcia do Lipnik.

 

Skąd pomysł? Dotychczas Dzień bez Samochodu odbywał się w Szczytnie, zwykle na Małej Bieli dopóki się do tego nadawała...

 

Trudno mi powiedzieć, bo tę imprezę, którą wspominasz organizował samorząd miejski. Czemu w tym roku zrezygnował – nie wiem. Ten nasz rajd to inicjatywa oddolna naszego stowarzyszenia, której przyklasnęło Nadleśnictwo Szczytno. Współpracuje też Lokalna Organizacja Turystyczna, a dofinansowanie uzyskaliśmy z kasy powiatowej, z puli przeznaczonej dla organizacji pozarządowych.


 

Jakich atrakcji można się spodziewać?

 

Może niekoniecznie to będzie atrakcja, ale na pewno działanie pożyteczne, bo najpierw chcemy posprzątać fragment leśnego terenu. Ale później, w Lipniku, będzie ognisko z kiełbaskami i szereg konkursów oraz zabaw z nagrodami. Jestem niemal pewien, że mogę też zagwarantować czas, dobrze spędzony w świetnej atmosferze i w doskonałych humorach, bo przecież to ma być rajd rodzinny, a co może być przyjemniejszego od wspólnego, rodzinnie spędzonego czasu.

 Komentarze do artykułu

Krajan

Do lasu, do lasu - tam wilczki po ochroną!

Dariusz

Panie Wilczek odpuść juz Pan sobie nie zabłysnął pan i juz nie zabłysnie.

Napisz

Galeria zdjęć


Komentarze

 • Przedszkole w Orzynach zamienią na świetlicę?
  Diagnozowanie choroby, ciąg dalszy... Drugą kadencję słońce ze śmiechu się chowa w gminnym blasku światłości ,Orzyńską ciemnością. \"walącą\" po oczach. \"...ciemno wszędzie, głucho wszędzie\" - Mickiewicz się przypomina.
  Autor: Wiesława Kowalewska
  2019-10-20 13:09:49
 • Uwaga! Woda już nadaje się do picia
  Brzydko panowie się bawią! Nawet nie wiedziałem, że pan O z Sanepidu jest bratem byłej burmistrz Górskiej! Jeśli ta cała sytuacja powstała w wyniku jakichś wzajemnych antypatii, popartych do tego głupotą - to tylko idiota trzymałby p. O w Sanepidzie! Przecież on stanowi zagrożenie dla miasta. Zresztą nie tylko on. Zdaje się że funkcjonuje także gdzieś Wydział Kryzysowy! czym się tam zajmują?!
  Autor: Taki sobie czytelnik
  2019-10-18 16:17:24
 • Uwaga! Woda już nadaje się do picia
  Dla ciekawych i potomnych: wszystkie publiczne enuncjacje na temat stanu wody w Szczytnie w październiku 2019 - zarówno Sanepidu, jak i Burmistrza - dostępne są w komplecie tylko na stronie \"Tygodnika Szczytno\".
  Autor: Śmieszek
  2019-10-18 14:21:02
 • Wiadro śmieci warte 500 zł
  Piękna droga Szczytno-Jerutki zaśmiecona okrutnie. Rowy, lasy pełne pustych butelek i puszek, nawet w miejscu tuż pod informacją, że teren monitorowany. Ostatnio zebraliśmy dwa worki śmieci zamiast grzybów.
  Autor: Gość
  2019-10-17 18:32:14
 • Królowa Luiza (cz. 1) – historia powiatu szczycieńskiego
  Budynek zawsze wyróżniał się urodą, ale ostatnio bardzo podupadł. Ciekawe czemu?
  Autor: Gość
  2019-10-17 17:38:13
 • Ciekawostki prowincjonalne – felieton Wiesława Mądrzejowskiego
  Dawna nazwa naszych terenów - zamieszkałych przez przez pruskie plemię Galindów - czyli Galindia - właśnie oznaczała tzw. kresy, podobnie jak \"ukraina\"
  Autor: Taki sobie czytelnik
  2019-10-17 16:26:18
 • Grożą śmiercią naczelnikowi po seks-ankiecie
  Jak można nie sprawdzić co to za ankieta. Czy nauczyciele ślepo wykonują pollecenia.Nie można też hejtować,po co tyle wrogości.
  Autor: Zaniepokojona
  2019-10-17 11:07:42
 • Uwaga! Woda już nadaje się do picia
  Przeczytaj sobie gościu pierwszy i ostatni komunikat PPIS. Komunikaty sprzeczne a stan faktyczny bez zmian. Sprawa jest prosta. p. Ochenkowski - brat p. Górskiej. Szkoda tylko, że takie zagrywki załatwia się kosztem mieszkańców.
  Autor: Zwierzak
  2019-10-17 07:49:47
 • Uwaga! Woda już nadaje się do picia
  Przeczytaj sobie, Człowieku rozumny, wszystkie komunikaty w tej sprawie! To się kupy nie trzyma! Wszyscy w d...e mają, jak, w jakiej formie i po co dają obwieszczenia dla ludu (podobno ciemnemu). Komunikat PPIS został podpisany przez niejakiego OCHENKOWSKIEGO (z upoważnienia). Co tam było napisane - to sobie przypomnij. Potem komunikat burmistrza - co tam było napisane - też poczytaj. A potem złóż to sobie w całość. Następnie napij się wody.
  Autor: Śmieszek
  2019-10-16 15:50:41
 • Uwaga! Woda już nadaje się do picia
  Ja bym wstrzymał się od picia tej wody. W szczególności dzieci. Bakterie które wykryto są bardzo odporne i przenikają do sieci wodociągowej. Praktycznie nie są do wytępienia prostackim metodami .
  Autor: Szczytnianin
  2019-10-16 15:17:50