Czwartek, 4 Czerwiec, Imieniny: Christy, Helgi, Karola -

Reklama


Reklama

Sobota, 21 września - zamiast czterech – dwa kółka


Do zmiany samochodu na rower namawia Stowarzyszenie „Wszystko dla Szczytna” i wszystko w ramach Europejskiego Dnia bez Samochodu oraz akcji Sprzątanie Świata. - Zapewniam, że nikt nie pożałuje udziału w tej imprezie – mówi Rafał Wilczek, szef stowarzyszenia i zdradza garść szczegółów.Kiedy to będzie?

 

W sobotę, 21 września. Startujemy o godzinie 14.30 z kompleksu sportowego w Nowym Gizewie i jedziemy do leśnictwa w Lipniku. To malowniczy, leśny trakt, więc nie będzie „wyścigu” lecz spacer, by każdy mógł się nasycić przyrodą, napełnić czystym powietrzem i... adrenaliną w oczekiwaniu na liczne atrakcje, jakie zapewniamy już na mecie.

 

Jednak trzeba jakieś doświadczenie rowerowe mieć...

 

Żadnego, poza umiejętnością jeżdżenia, oczywiście. To zaledwie kilka kilometrów, około sześciu. Tyle, w spacerowym, spokojnym tempie pokona nawet małe dziecko. Dlatego też nasz rajd nazwaliśmy rodzinnym. Jeśli ktoś zechce pokonać dłuższą trasę, to będzie mógł, bo przy współpracy z naszym partnerem – Nadleśnictwem Szczytno – przygotowane są dwie trasy dotarcia do Lipnik.


Reklama

 

Skąd pomysł? Dotychczas Dzień bez Samochodu odbywał się w Szczytnie, zwykle na Małej Bieli dopóki się do tego nadawała...

 

Trudno mi powiedzieć, bo tę imprezę, którą wspominasz organizował samorząd miejski. Czemu w tym roku zrezygnował – nie wiem. Ten nasz rajd to inicjatywa oddolna naszego stowarzyszenia, której przyklasnęło Nadleśnictwo Szczytno. Współpracuje też Lokalna Organizacja Turystyczna, a dofinansowanie uzyskaliśmy z kasy powiatowej, z puli przeznaczonej dla organizacji pozarządowych.

 

Jakich atrakcji można się spodziewać?

 

Może niekoniecznie to będzie atrakcja, ale na pewno działanie pożyteczne, bo najpierw chcemy posprzątać fragment leśnego terenu. Ale później, w Lipniku, będzie ognisko z kiełbaskami i szereg konkursów oraz zabaw z nagrodami. Jestem niemal pewien, że mogę też zagwarantować czas, dobrze spędzony w świetnej atmosferze i w doskonałych humorach, bo przecież to ma być rajd rodzinny, a co może być przyjemniejszego od wspólnego, rodzinnie spędzonego czasu.

Reklama

 Komentarze do artykułu

Krajan

Do lasu, do lasu - tam wilczki po ochroną!

Dariusz

Panie Wilczek odpuść juz Pan sobie nie zabłysnął pan i juz nie zabłysnie.

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama


Komentarze

 • Odłów ryb z drugiej strony barykady
  Kłamią, kłamią, kłamią Każdy rybaka ma piękny dom, elegancki samochód!!! ( z pensji ) A ryb w jeziorach już prawie niema! Wszystko jasne jeden drogiego będzie krył Komunistyczne układy!

  Wedkarz


  2020-06-04 08:39:29
 • Odłów ryb z drugiej strony barykady
  Śćiema jakich mało siaty stoją non stop szczupak odlawiany w tarlo to przestępstwo. Przestańcie odlawiac ryby w tarlo natura sama odbuduje waszą bandycka gospodarkę. Widocznie gospodarstwo ma takie układy i nie obowiazuja ich okresy ochronne a osoba decyzyjna wszystko podpisze żeby mieć z tego korzyść. Uklady musza byc od dawna gospodarstwo przekazywane z pokolenia na pokolenie tej samej rodzinie... Ale to wędkarz i kormoran jest szkodnikem...

  Wędkarz


  2020-06-04 08:15:50
 • Odłów ryb z drugiej strony barykady
  Pan Kulas jasno sprecyzował w jakim rzędzie stawia wędkarzy: \"A odławiają go też wędkarze, kormorany i inne szkodniki\"

  MJS Blue


  2020-06-04 07:09:35
 • Odłów ryb z drugiej strony barykady
  Jak byście tak racjonalnie gospodarowali to nie potrzebne by były zarybienia. Co z tego, że macie papiery jak niszczycie wody zgodnie z przepisami.

  Boleń


  2020-06-04 00:21:43
 • Odłów ryb z drugiej strony barykady
  Panie Henryku najlepszą obroną jest atak.A te ilości ryb to chyba jakaś kpina.

  Spychowo


  2020-06-03 22:34:43
 • Odłów ryb z drugiej strony barykady
  Witam jestem właśnie że Spychowa wychowałem się tam i jeszcze nie widzilame nigdy że by było zarybianie jezior chyba tylko na papierze Masakra Rybacy są kłusownikami ale legalnymi .

  Michał Wanda


  2020-06-03 22:28:52
 • Lodziarnia Beza-Krówka zaprasza na pyszne smaki
  Powodzenia, super

  Gość


  2020-06-03 21:19:02
 • Odłów ryb z drugiej strony barykady
  Niby rybacy tak na nich trzeba mówić to dobrze zorganiziwana grupa przestępcza .

  Roman Maryl A.G


  2020-06-03 19:45:12
 • Odłów ryb z drugiej strony barykady
  Żartowniś z niego rybacy 9 a wędkarze 15 kg widziałem jak stawiają tam siaty co 20m w poprzek jeziora i tak kilka rzędów koło siebie żeby co nic nie spier.....o(j .kiersztanowo),już tam nie łapie bo studnia,bezrybie totalne

  Nicram1222


  2020-06-03 17:47:16
 • Odłów ryb z drugiej strony barykady
  Tak o kłamstwo sam widziałem na własne oczy jak rybacy łowio w tarło szczupaki i wrzucano do skrzynek nie do wytarcia i też one ryby wiosno w tarło kedyś tak nie było a jak były nie wymiarowe do wyrzucali śnięte do wody i niech nie oszukuje tak jest co roku na .jedzorze Leleskim

  Piotr polak


  2020-06-03 14:45:49