Wtorek, 18 Czerwiec, Imieniny: Laury, Leszka, Marcjana -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Sobieski traci dyrektor Jaworską


Mariola Jaworska rezygnuje z pracy w Liceum Ogólnokształcącym im. Jana III Sobieskiego w Szczytnie. Była tam dyrektorem od 2012 roku. Za jej rządów szkoła solidnie się rozwinęła. Zrealizowano tam m.in. kilka wielomilionowych projektów skierowanych do uczniów i nauczycieli.- Przyznam że nie była to łatwa decyzja, ale zbierałam się z tym już od jakiegoś czasu – powiedziała „Tygodnikowi Szczytno” dr hab. Mariola Jaworska, dyrektor LO im. Jana III Sobieskiego w Szczytnie. - Powody mojego odejścia są czysto osobiste. Mam satysfakcję, że zostawiam szkołę, w której bardzo dużo się zmieniło, jest na dobrym poziomie, panuje tam doskonała atmosfera i klimat. I to zarówno wśród kadry, pracowników, jak i uczniów. Dlatego tym bardziej jest to ciężka decyzja.

 

Mariola Jaworska dyrektorem LO jest od 2012 roku. Zastąpiła na tym stanowisku Piotra Karczewskiego. Jej rezygnację przyjął już starosta szczycieński Jarosław Matłach.

 

- Jest mi przykro, że tak doskonały dyrektor odchodzi, bo będzie panią Mariolę naprawdę bardzo trudno zastąpić, ale oczywiście szanuję jej decyzję – mówi starosta Matłach. - Pani Mariola będzie kierowała szkołą do końca sierpnia. Do tego czasu powinniśmy rozstrzygnąć konkurs na nowego dyrektora.


 

Mariola Jaworska żegna się w ogóle z pracą w szkole. Jak powiedziała „Tygodnikowi” teraz chce się skupić na pracy naukowej, jest bowiem adiunktem na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. Prowadzi tam też zajęcia. Mieszkać będzie jednak nadal w naszym powiecie, a dokładniej w gminie Szczytno.

 Komentarze do artykułu

Napisz

Powiązane wydarzenia


Komentarze