Wtorek, 18 Czerwiec, Imieniny: Laury, Leszka, Marcjana -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

„Sobiech” kusił przyszłych uczniów (zdjęcia)


Pokazy z użyciem ciekłego azotu, eksperymenty chemiczne, ćwiczenia i prezentacje z użyciem nowoczesnych technik nauczania w trzech językach – to tylko niewielka część wydarzeń, które miały miejsce w Zespole Szkół nr 3 w Szczytnie i były organizowane w ramach dnia otwartego szkoły.- Jest to bardzo ważne wydarzenie dla na wszystkich, zarówno nauczycieli, jak i uczniów – mówi dyrektor szkoły Mariola Jaworska. - Angażujemy się wspólnie z uczniami w dość ciężką pracę, która ma na celu przedstawienie w jak najlepszy i bardzo przystępny oraz zachęcający sposób oferty edukacyjnej naszej szkoły. W ubiegłym roku naszą szkołę odwiedziło około 200 osób z terenu całego powiatu i był to dla nas sukces. W tym roku ta liczba się podwoiła i według naszych wyliczeń było to około 500 osób.

 

 

 

Na dzień otwarty Sobiecha nie dotarła jedynie młodzież z Jedwabna, więc w najbliższy piątek „role” się odwrócą: to zespół promocyjny ze szkoły w Szczytnie wybierze się z ofertą edukacyjną do tej gminy.

 


 

Organizowanie przez szkoły dni otwartych przynosi wymierne efekty.

 

Zosia Kopka

- Początkowo nosiłam się z zamiarem kontynuowania nauki w Olsztynie. Zmieniłam zdanie, ponieważ rok temu przekonał mnie do tego właśnie dzień otwarty w „Sobiechu”. Bardzo mi się spodobały zajęcia w pracowni chemicznej. Pozytywne wrażenia odniosłam podczas rozmów prowadzonych z nauczycielami szkoły, którzy byli bardzo otwarci i pomocni. Podczas tego pobytu stwierdziłam, że jest to szkoła z wieloma możliwościami i dlatego właśnie wybrałam „Sobiecha” - wspomina Zosia Kopka z Id, klasy o profilu biologicznym.Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć


Komentarze