Środa, 19 Czerwiec, Imieniny: Elżbiety, Marka, Pauli -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Śmiertelny koniec leśnej randki


Ciało nagiej i martwej kobiety znalazły w poniedziałek, 4 czerwca dwie rowerzystki ze Szczytna. Zwłoki leżały w kompleksie leśnym przy drodze na Zabiele. Dopiero we wtorek śledczym udało się ustalić, kim jest kobieta – to 60-letnia mieszkanka Szczytna. Mimo dramatycznych okoliczności prokuratura wykluczyła zabójstwo. Zanim to jednak nastąpiło, przez miasto zdążyła już przepłynąć przerażająca plotka o grasującym zboczeńcu(ach) i o młodych panienkach wywożonych do lasu, gwałconych i mordowanych. 

Na zwłoki natrafiły w poniedziałek, około godziny 18.30 dwie rowerzystki. Jedną z nich była miejska radna Anna Rybińska. - Wyglądało to wszystko strasznie, kobieta była naga, w dziwnej pozycji i wyglądało, jakby miała pełno siniaków, dla mnie wyglądało to jak gwałt, jakby ktoś ją zabił – mówi „Tygodnikowi” Anna Rybińska. - Podeszłam bliżej, aby zobaczyć, czy żyje, ale gdy to zobaczyłam naprawdę się przeraziłam. Moja koleżanka zachowała nieco więcej zimnej krwi i wezwała policję.

 

Okoliczności śmierci nie są jasne

 

Śledczy przesłuchali rowerzystki, zrobili oględziny miejsca i zabezpieczyli ślady. Miejsce i zwłoki wyglądały dramatycznie. Na pierwszy rzut oka mogło wskazywać to zabójstwo i gwałt. Śledczy niczego nie wykluczali. Tym bardziej, że przez niemal dobę nie można było ustalić tożsamości i wieku kobiety. To udało się zrobić we wtorek popołudniu. Martwa kobieta to 60-letnia mieszkanka Szczytna. Ciało zidentyfikował członek jej rodziny. Wciąż jednak niejasne są okoliczności jej śmierci.


 

 

To nie było zabójstwo

 

- Po sekcji zwłok wykluczyliśmy zabójstwo – mówi Artur Choroszewski, szef szczycieńskiej prokuratury. - Biegły orzekł, że ta pani zmarła z przyczyn naturalnych. O szczegółach nie będę jednak mówił. Pobrany został też materiał do dalszych badań.

 

Z naszych informacji wynika, że ciało kobiety nie było skrępowane, ale było za to nagie. Znaleziono przy niej alkohol oraz koc. Wyglądało na to, jakby w lesie przy drodze Szczytno – Zabiele spotkała się z kimś. Być może uprawiali seks. Czy kobieta jeszcze wtedy żyła? Śledczy tych informacji nie potwierdzają, ale mówią, że szukają osoby, która może mieć związek z tą sprawą. Być może jest to partner martwej kobiety.Komentarze do artykułu

Napisz


Komentarze