Niedziela, 24 Październik
Imieniny: Edwarda, Marleny, Seweryna -

Reklama


Reklama

„Śmiertelne” podróże, strażacy apelują o ostrożność


W minionym miesiącu szczycieńscy strażacy udzielali pomocy osobom poszkodowanym w wielu wypadkach komunikacyjnych na drogach naszego powiatu. Strażacy apelują o szczególną ostrożność do wszystkich uczestników ruchu drogowego.Między 14 czerwca a 5 lipca br. w wypadkach drogowych w powiecie szczycieńskim zginęły 4 osoby. Powodów mogło być wiele: zły stan techniczny pojazdów, zły stan psychofizyczny uczestników ruchu, niedostosowanie prędkości do panujących warunków atmosferycznych, korzystanie z urządzeń elektronicznych w trakcie prowadzenia pojazdów i wiele innych czynników.

 

14 czerwca br. na wysokości miejscowości Kucbork na DK 57, miał miejsce tragiczny wypadek samochodu osobowego z cysterną przewożąca mleko, w wyniku zdarzenia śmierć poniósł 28-letni kierowca Audi.

 

19 czerwca br. przed miejscowością Dębówko na DK 57 zginęła 26-letnia kobieta, która była w 6 miesiącu ciąży. Wypadła z pasa ruchu, po czym samochód owinął się wokół przydrożnego drzewa.


Reklama

 

20 czerwca br. w miejscowości Lipowiec w wyniku zdarzenia się rowerzysty z samochodem osobowym śmierć poniósł 80 letni mężczyzna.

 

5 lipca br. w miejscowości Nowiny na DK 57 doszło do czołowego zdarzenia lawety samochodowej z samochodem ciężarowym. W wyniku zderzenia śmierć poniósł 53-letni kierowca lawety.

 

Powyższe wypadki były na tyle poważne, iż pomimo wprowadzenia odpowiednich procedur ratunkowych, pracy w pocie czoła nie udało się uratować osób poszkodowanych. Raz jeszcze w obliczu tak wielu lokalnych tragedii- wszyscy poszkodowani to mieszkańcy naszego powiatu- apelujemy o ostrożność i rozwagę, szczególnie w tym okresie wakacyjnym, gdzie obserwujemy wzrost zdarzeń komunikacyjnych. Od początku roku na drogach naszego powiatu zginęło 5 osób, z czego tylko w ostatnich trzech tygodniach 4 osoby.

Reklama

 

Starszy kapitan Łukasz Wróblewski, KP PSP w Szczytnie

 Komentarze do artykułu

M.S

Ludzie ,na miłość Boską czy do was nigdy nie dotrze zdanie \"ZWOLNIJ TROCHĘ NOGĘ Z GAZU!!!!,ŚMIERĆ LUBI SZYBKĄ JAZDĘ !!!!

Kama

Zwolnić a nie zapierdalac

Napisz

Reklama


Komentarze

 • List do redakcji - „Nartom zaszkodził muł”
  Nie trzeba mieć naukowej wiedzy aby zrozumieć, że stan jakości wody w jeziorze, o którym wspomina radny nie jest tożsamym ani zbieżnym z stanem jeziora. W tym przypadku stanem jeziora pozwalającym na realizację inwestycji nart wodnych. Jeżeli radny tego nie rozróżnia to wytłumaczę... Woda jest jednym z elementów tworzących jezioro tak jak jednym z elementów jest np. mleko wchodzące w skład ciasta. To, że mleko dodane do ciasta będzie dobre to nie znaczy ze ciasto będzie nadawało się do zjedzenia bo inne składniki mogą być nieodpowiednie. Tak samo jest z nartami wodnymi i wodą w jeziorze. To że woda jest dobra to nie znaczy, że mogą powstać narty i nie znaczy to też, że ktoś pana wprowadza w błąd. Jeżeli pyta pan o jakość wody to nic dziwnego, że urząd odpowiada na temat wody. Nie umiejętność zadawania pytań i brak wiedzy nie stanowią podstawy do wywoływania afer i pompowania balonika mającego wzbudzać zainteresowanie daną osobą...

  ZnaWca


  2021-10-21 12:29:00
 • Radny Robert Siudak komentuje swoje odwołanie (rozmowa "Tygodnika Szczytno")
  Miasto przez śmieci popada w długi a oni pokazują co dla nich najważniejsze. Zdecydowanie obowiązki i odpowiedzialność w radzie ich przerosła.

  kierowca


  2021-10-21 12:15:12
 • Radny Robert Siudak komentuje swoje odwołanie (rozmowa "Tygodnika Szczytno")
  Wart jeden drugiego, ta sama arogancja, tylko korytko, korytko i jeszcze raz koryto!

  baba


  2021-10-21 11:50:45
 • Radny Robert Siudak komentuje swoje odwołanie (rozmowa "Tygodnika Szczytno")
  Poziom naszej rady to totalne zero. Wg mnie to miejsce dla prawników i ekonomistów. Mam wrażenie ze oni wogóle nic nie rozumieją z tego co się dzieje w mieście, chyba że udają - ale po co. Ważne że w portfelu się zgadza.

  smutny


  2021-10-21 11:05:11
 • 25 ton śmieci ze Śląska sprzątnęli myśliwi (zdjęcia)
  Zdecydowanie za małe te kary.


  2021-10-21 10:33:19
 • Sytuacja epidemiologiczna w naszym powiecie, najgorzej w gminie Świętajno
  Wał się pajacu

  Rob


  2021-10-21 06:56:24
 • Radny Robert Siudak komentuje swoje odwołanie (rozmowa "Tygodnika Szczytno")
  Obejrzałem kilka ostatnich relacji. Pan Siudak zapomniał jak pokazywał innym radnym, że to on \"rządzi\" w radzie prowadząc jej obrady i nie zamierza dawać głosu innym! To nic? Jego AROGANCJA i buta i tak długo była tolerowana. Wstyd kiedy na początku kadencji wśród kierujących pracami rady nie ma odzwierciedlenia wszystkich komitetów. Zrobili sobie prywatny tj. \"razem dla mieszkańców\" folwark a teraz lament kiedy następuje zmiana. Hodowcy trzody wiedzą co dzieje się kiedy zabiera się koryto! Tak też było i w tym przypadku niestety. Prawdziwego mężczyznę poznaje się jak kończy a nie jak zaczyna! Pan Siudak nie potrafi przyjąć tego jak prawdziwy mężczyzna!

  chłop


  2021-10-21 05:56:14
 • Karetka z ratownikami miała wypadek pod Dębówkiem (zdjęcia)
  Panowie i panie ratownicy na zwolnieniach L4, jak wam pieniądze nie pasują zwolnijcie się, zmieńcie pracę, weźcie kredyt. Nikt z was nie ma nakazu bycia ratownikiem, pielęgniarką czy lekarzem. Mam już dość zakłamania tej \"kasty\" która uważa się za nadzwyczajną i nie mówcie że życie i zdrowie ratujecie, nie musicie, to tylko wykonanie zawodu za który bierzecie pieniądze. A tym ratownikom z Biskupca zdrowia życzę, bo też wiem że wśród Medyków jest wiele bardzo porządnych, uczciwych i oddanych swej pracy ludzi.

  Mol


  2021-10-20 20:55:36
 • Ratownicy protestują, w Szczytnie nie ma karetek
  MOL puknij się najpierw w łeb, a potem spróbuj napisać coś o czym masz pojęcie. No dobrze, może co do lekarzy masz rację, ale pielęgniarek nie obrażaj! Idź do Pani dyr Kostrzewy i zapytaj ją ile płaci najbardziej kompetentnym i z wieloletnim stażem pielęgniarkom...

  Zorientowany


  2021-10-20 20:32:43
 • Medalowi „rolnicy” z naszego powiatu
  Taki z niego rolnik jak z Kiersika polityk.

  Tomasz


  2021-10-20 15:43:13

Reklama