Sobota, 25 Wrzesień
Imieniny: Dory, Gerarda, Maryny -

Reklama


Reklama

Śmiertelna statystyka wirusowa w powiecie


- Chyba nie jest dobrze, bo drzewa i tablice informacyjne przy zakładach pogrzebowych są zapchane nekrologami. A jakichś konkretnych informacji nigdzie nie ma – komentuje jeden z naszych czytelników. Kilka konkretów więc uzyskaliśmy.

 Od początku pandemii koronawirusa w naszym powiecie wirusa zdiagnozowano u 4513 osób (stan na wtorek, 16 marca). Pierwszy ujawniony przypadek służby odnotowały w marcu ubiegłego roku. Zdiagnozowano go u 21-letniego Irakijczyka z paszportem niemieckim, który odwiedził swoich znajomych w Małdańcu.

 

Służby odnotowały też aż 121 zgonów mieszkańców naszego powiatu spowodowanych chorobą covi19, za której wywołanie odpowiada koronawirus.

 


Reklama

W naszym powiecie jest też bardzo wysoka zapadalność na tę chorobę, bo na 10 tysięcy mieszkańców ten wskaźnik wynosi aż 8,66. Dla porównania średnia wojewódzka to 7,85.

 

W tej chwili naszych mieszkańców dotyka głównie wariant brytyjski wirusa. Sięga nawet 70 procent wszystkich przypadków zachorowań.

 

We wtorek, 16 marca, w naszym powiecie w kwarantannie znajdowało się aż 913 osób. Ostatniej doby wykonano 131 testów.

Reklama

 

- Sytuacja jest wciąż poważna – przestrzega Tomasz Liwartowski, dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej. - Wydaje się, że poziom zachorowań ustabilizował się, niestety jest on na bardzo wysokim poziomie. Na szczęście nie odnotowujemy tendencji wzrostowej.

 Komentarze do artykułu

propaganda

a wy dalej szerzycie propagandę co już na zapalenie płuc raka i powikłania pochorobowe ludzie nie umierają ?

Tu i teraz.

A co mnie to obchodzi co było miesiąc temu ?

Napisz

Reklama


Komentarze

 • Mazurska rybna wspólna sprawa, czyli budują raj dla wędkarzy
  A ja uważam że to bardzo dobra inicjatywa. Prawdą jest że czyszczenie jezior przez gospodarstwa rybackie przybiera często miano klęski ekologicznej. Druga sprawa że dwóch rybaków z siecią potrafi wyłowić przez dzień więcej niż stado wędkarzy przez miesiąc. Wogule to kwestionował by istnienie takich gospodarstw. Ale inicjatywa kieruje cały ten biznes troszeczkę w stronę racjonalności. Wędkarze też są nie lepsi. Widywałem jak brali z wody co popadnie. Banda mięsiarzy teraz potrafi przetrzepać jezioro i ich zdaniem jest wszystko ok. Jeden taki mondrala chwalił się jak to płocie idące na tarło taczkami na Narwi łowił. Niestety takich su....ów nie brakuje. Akurat na Zdroju niema problemu z miejscami do łowienia, trzeba tylko przejść kawałek a wozić dupsko furą na sam brzeg. I tyle w temacie. A co do kierownika ośrodka to nie jest on właścicielem ośrodka , a tylko zarządza tym ośrodkiem. Zresztą znam człowieka osobiście i życzę wszystkim ośrodką takiego kierownika z energią i pomysłem na prowadzenie tego biznesu. Pozdrawiam wszystkich wędkarzy. Mięsiarze niech się pie.....

  Szulim. M


  2021-09-25 11:30:39
 • Zazdrosny anonim na starostę
  Wydaje mi się że starosta z radnymi powinni zastanowić się nad wprowadzeniem elektronicznej ewidencji czasu pracy w szpitalu. Spytacie dlaczego? W jednym ze szpitali powiatowych lekarz w ciągu miesiąca przepracował 670 godz. Tu coś nie gra tym.

  mol


  2021-09-25 10:38:04
 • Zazdrosny anonim na starostę
  Kończy się kariera Jarosława, już niedługo tylko sala gimnastyczna.....

  Karolina


  2021-09-24 07:24:15
 • Kocie łby zastąpi kostka
  Kolejne pieniądze w błoto

  Andrzej


  2021-09-24 06:28:29
 • Jedwabno stanie się stolica polskiego boksu (sprawdź szczegóły)
  Kto to widział aby walki tego samego zawodnika odbywały się codziennie to są młodzi ludzie i nie mają tak sily

  Piotr Galos


  2021-09-24 06:15:06
 • Donoszą na wicestarostę Nowocińskiego
  Nowocinski, a jak jego sprawa z próbą potrącenia.......?


  2021-09-23 21:58:55
 • Zazdrosny anonim na starostę
  Po kruchym lodzie stąpa nasz starosta.....

  Tomasz l


  2021-09-23 21:57:10
 • Szczupak Piotra Brzózki na wagę srebra (zdjęcia)
  Widać że nasze jeziora to baseny bez ryb na tyle par i łodzi to porażka. Tak są zarybiane jeziora ! .a za karte płacisz co rok co raz więcej i to nie mała kwote. Co najgorsze to wszystkie jeziora w koło to pustka!!!!!

  Sadek


  2021-09-23 21:51:46
 • Nadzieje na ŁAD(ną) kasę
  To pan Łachacz nie wie co się dzieje w mieście, że na sesji chce się dowiedzieć? Może trzeba się zainteresować i popracować na rzecz miasta za tą sytą dietę, którą otrzymuje co miesiąc bez względu na obecności. Tragedia w tym mieście!

  Mieszkaniec


  2021-09-23 07:21:50
 • Nadzieje na ŁAD(ną) kasę
  Panie Łachacz pan jako gwiazda PSL u nie powinien wyciągać rąk po pieniądze od PiS a raczej od swojej partii. Słabe jest co pan robi .

  Grzegorz


  2021-09-22 23:39:43