Piątek, 7 Maj
Imieniny: Beniny, Filipa, Judyty -

Reklama


Reklama

Śmiertelna statystyka wirusowa w powiecie


- Chyba nie jest dobrze, bo drzewa i tablice informacyjne przy zakładach pogrzebowych są zapchane nekrologami. A jakichś konkretnych informacji nigdzie nie ma – komentuje jeden z naszych czytelników. Kilka konkretów więc uzyskaliśmy.

 Od początku pandemii koronawirusa w naszym powiecie wirusa zdiagnozowano u 4513 osób (stan na wtorek, 16 marca). Pierwszy ujawniony przypadek służby odnotowały w marcu ubiegłego roku. Zdiagnozowano go u 21-letniego Irakijczyka z paszportem niemieckim, który odwiedził swoich znajomych w Małdańcu.

 

Służby odnotowały też aż 121 zgonów mieszkańców naszego powiatu spowodowanych chorobą covi19, za której wywołanie odpowiada koronawirus.

 


Reklama

W naszym powiecie jest też bardzo wysoka zapadalność na tę chorobę, bo na 10 tysięcy mieszkańców ten wskaźnik wynosi aż 8,66. Dla porównania średnia wojewódzka to 7,85.

 

W tej chwili naszych mieszkańców dotyka głównie wariant brytyjski wirusa. Sięga nawet 70 procent wszystkich przypadków zachorowań.

 

We wtorek, 16 marca, w naszym powiecie w kwarantannie znajdowało się aż 913 osób. Ostatniej doby wykonano 131 testów.

Reklama

 

- Sytuacja jest wciąż poważna – przestrzega Tomasz Liwartowski, dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej. - Wydaje się, że poziom zachorowań ustabilizował się, niestety jest on na bardzo wysokim poziomie. Na szczęście nie odnotowujemy tendencji wzrostowej.

 Komentarze do artykułu

propaganda

a wy dalej szerzycie propagandę co już na zapalenie płuc raka i powikłania pochorobowe ludzie nie umierają ?

Tu i teraz.

A co mnie to obchodzi co było miesiąc temu ?

Napisz

Reklama


Komentarze