Poniedziałek, 2 Sierpień
Imieniny: Jarosława, Justyny, Nadziei -

Reklama


Reklama

Śmieciowy deficyt: milion z budżetu obciąży mieszkańców?


Utrzymanie stawki opłaty śmieciowej na ubiegłorocznym poziomie ma swoje konsekwencje. Samorząd nie może na tym „interesie” zarabiać, ale nie może tez dokładać. Mimo to, wśród przyjętych na ostatniej sesji decyzji jest i taka, że brakujący do bilansu milion złotych w znacznej części będzie pochodził z innych źródeł, a nie z tychże opłat.Śmieciowy deficyt spowodował brak zgody radnych na podwyżkę opłat. Miało być 23 złote od osoby, a pozostało 18. Takie rozstrzygnięcia zapadły na grudniowej sesji. Podczas posiedzenia w lutym do tematu wrócono, ale z innej strony.

 

Odrębną uchwałą wprowadzone zostały zmiany m.in. do Wieloletniej Prognozy Finansowej. Część brakującego miliona ma pochodzić – owszem – z opłat śmieciowych, ale tych zaległych. Ma temu służyć bardziej skrupulatna i intensywna ściągalność zadłużeń, co akurat słuszne. Jednak źródłem pokrycia większej części owego miliona mają być dochody podatkowe i tu się rodzi problem, bo tak skonstruowana uchwała najprawdopodobniej zostanie przez RIO uchylona.


Reklama

 

- Matematyka jest nieubłagana, żeby więc w skali roku gospodarka odpadami została zbilansowana, stawki opłat za śmieci będą musiały być podniesione, a im później to nastąpi, tym te stawki będą wyższe – mówi skarbnik miasta Alicja Gajkowska.

 

ReklamaKomentarze do artykułu

Rafał

Panie Łachacz a teraz może przez Pana gierki pan dołoży te brakujące pieniądze z własnej kieszeni w woli nader często używanego przez Pana słowa inicjatywa. Pokaż więc tą inicjatywę i pokryj zob.....

Wojtek

Burmistrz proponuje opłatę za śmieci -23 zł, Radni nie zgadzają się i pozostawiają -18 zł. Wolę płacić 18. Kiedyś opłata pójdzie za śmieci, bo wszystko drożeje, ale w pandemii wiele osób nie stać na 23 zł, no chyba, że Burmistrza.....

Kamil

Panie Łachacz i gdzie te lepsze Szczytno? Chyba w Rozogach.

Napisz

Reklama


Komentarze

 • Akcja Dominiki Kulczyk w Lipowcu i Olszynach
  Zastanawiam się z jakiej puszczy wyszedł autor materiału. I czy w ogóle ma do czynienia z kobietami (np. matka), dziewczynami (np. siostra, dziewczyna, partnerka). Wówczas nie pisałby o \"środkach ochrony\" (kojarzy się z pestycydami) - tylko po prostu o podpaskach, tamponach, ligninie, wacie, które znajdzie w każdej domowej łazience - nawet kawalerskiej. A jak już - to należy pisać o środkach higienicznych. A swoją drogą - jeśli młodzież - ani na lekcjach, ani w domu - nie dowiaduje się co to jest miesiączka, ani jak wówczas postępować - to czapki z głów światłym szkołom i rodzicom. Nikt mi nie powie, że rodziny nie stać na wydatek 5 zł raz w miesiącu.

  Facet


  2021-07-29 12:52:59
 • 2 mln... nie było szkody i winnych
  Jak u Barei...

  Czytelnik


  2021-07-29 07:12:06
 • 42 lata batalionu w Lipowcu
  Byłym żołnierzem rocznik 82-84

  Andrzej


  2021-07-28 20:28:09
 • Akcja Dominiki Kulczyk w Lipowcu i Olszynach
  Fajnie byłoby gdyby biblioteki gminy Szczytno zajęły się propagowaniem czytelnictwa...

  Obserwator


  2021-07-28 18:31:41
 • Odwiedziny z... medalami (zdjęcia)
  Przenoszę wirusa od domu do domu. To mój wkład historyczny w powstrzymywanie pandemii. Reszta jest milczeniem.

  Wójt


  2021-07-28 16:06:25
 • 30-latek w przydomowy ogrodzie hodował... konopie indyjskie
  To gdzie w końcu gdzie hodował tek konopie, w przydomowym ogrodzie czy w kompleksie leśnym?

  WSK


  2021-07-28 15:18:56
 • „Wysyp” obywatelskich pomysłów
  Zlikwidujcie skrzyżowanie ze światłami i wstawcie tam rondo więcej dobrego zrobicie dla powietrza ludzi i hałasu. A oszołomów co mówią, że to jest zły pomysł zapraszam na rondo przy Lidlu. Pozdrawiam serdecznie.

  Taki tam gość


  2021-07-27 01:05:30
 • Powstanie Centrum Rekreacji Gminy Szczytno
  Kolejna rzecz na siłę, no cóż śmiechu to zdrowie pozostało już się tylko śmiać z tej głupoty!

  Taki tam gość


  2021-07-27 01:01:59
 • Zamkowe ruiny rozbłysły (zdjęcia)
  Fajnie, że nasz zamek nareszcie \"żyje\". Nie popadajmy jednak z tego powodu w euforię. Sezon turystyczny na Mazurach jest niestety krótki, a nikt poza nim nie będzie specjalnie przyjeżdżał do Szczytna, żeby oglądać ruiny. To nie zamek w Reszlu czy Lidzbarku Warmińskim. Przeciętnemu mieszkańcowi naszego miasta nie będzie się żyło lepiej z tego powodu., a już na pewno nie zatrzyma to młodych ludzi, którzy z powodu braku jakichkolwiek perspektyw wyjeżdżają ze Szczytna.

  markiza


  2021-07-26 12:48:32
 • „W drodze” 99 nowych mieszkań
  Fotka co najmniej taka, jak pewnego prezydenta z Joe Bidenem

  Uważny


  2021-07-26 11:48:43