Wtorek, 28 Styczeń, Imieniny: Agnieszki, Kariny, Lesława -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Reklama


Reklama

Śmieci idą w górę, wójt Kudrzycki tłumaczył zasady


Koniec z dowolnością – segregacja odpadów będzie obowiązkowa, a ci, którzy się do tego nie dostosują, słono zapłacą. To efekt zmian w ustawodawstwie.



- Do tej pory był to wybór każdego z nas, czy chce śmieci segregować czy też nie. W tej chwili nie ma już dobrowolności i śmieci muszą być posegregowane, a na każdego, kto nie dopełni tego obowiązku, w trybie administracyjnym będzie nakładana kara – tłumaczył radnym wójt Zbigniew Kudrzycki podczas ostatniej sesji rady gminy.


Reklama

 

 

Wójt zaznaczył również, że trzeba będzie dostosować obecne gminne zasady gospodarki śmieciami do obowiązujących przepisów.

 

- Będziemy to chcieli zrobić w jak najmniej uciążliwy dla mieszkańców sposób – podsumował wójt. Zmiany w gminnym systemie gospodarki odpadami mają być przygotowane i przedstawione na kolejnej sesji.

Reklama



Komentarze do artykułu

Czytelnik

Zmiana ustaw tak się tylko mówi. Gmina okradał ludzi kiedyś i zaczyna znów to robić zasłaniając się ustawami. To co się teraz dzieje to jest porażka niedlugo wszytko zabiorą tym rodzinom co żyją od wypłaty do wypłaty.

Napisz

Powiązane wydarzenia

  • Wtorek, 2020-01-21 19:19:50

Czy śmieci zasypią nasz powiat?

  • Poniedziałek, 2020-01-06 22:22:29

Nadchodzą śmieciowe podwyżki

  • Poniedziałek, 2019-12-23 11:56:37

Kobylińska została zastępcą wójta Jedwabna

  • Poniedziałek, 2019-12-16 18:18:17

3 tysiące ton śmieci to 2 mln złotych

  • Poniedziałek, 2019-12-16 18:01:59

Ceny śmieci w Pasymiu... odleciały

Reklama


Komentarze

  • Trafienie „drogówki” w Gromie
    Tam chyba niejeden bez uprawnień jeździ u was , jechałem za ciągnikiem rolniczym wiózł obornik w łyżce ani się obejrzał skręcił w lewo od razu , mimo że ja już wcześniej sygnalizowałem kierunkowskazem wyprzedzanie go.
    Autor: Ilona
    2020-01-28 16:13:59
  • Walas zajmie się kulturą w gminie Szczytno
    nie wiem czy gmina świętajno utrzyma wysoki poziom imprez kulturalnych po zwolnieniu p. Małgorzaty... może być kiepsko.
    Autor: gość
    2020-01-28 13:23:33
  • Walas zajmie się kulturą w gminie Szczytno
    Druga praca bez wygranego konkursu..... Jak ta Pani to robi a raczej ciekawe czym... Bo raczej nie spojrzeniem.... Hahaha
    Autor: Rychu
    2020-01-28 12:20:14
  • Walas zajmie się kulturą w gminie Szczytno
    Gmina Świętajno uwolnił się od zgnilizny i smrodu... Szkoda tylko, że w Szczytnie będzie teraz śmierdziało. Współczuję tylko współpracownikom Pani Walas
    Autor: Radosny
    2020-01-28 12:17:22
  • Walas zajmie się kulturą w gminie Szczytno
    To jest właśnie polskie piekiełko. Nie znam pani Walas, ale życzę powodzenia.
    Autor: X-Men
    2020-01-28 11:24:14
  • Kraksa pod Wielbarkiem, ranny 29-letni kierowca (zdjęcia)
    Zakaz dla rowerzystów poruszania sie drogami krajowymi tak jak jest na autostradach i na eskach. Ciągle przez z nich są wypadki potem szukaj wiatru w polu.
    Autor: Albert
    2020-01-28 10:13:13
  • Duże zainteresowanie sportowa edukacją
    Afanasiew co to kurła za nazwisko jakby jakiegoś Polaka nie można było wybrać
    Autor: Janusz
    2020-01-28 10:02:27
  • GieKSa Cup 2020 – gospodarze wyjątkowo gościnni (zdjęcia)
    Wczoraj napisalam krytyczny,ale prawdziwy komentarz pod artykułrm dyrektor Walas. Wstyd redakcjo Tygodnika Szczytno, że ustawiliście moderacje i krytyczne komenarze się nie ukazuja.ile wam za to zapłaciła p. Walas?
    Autor: Basia
    2020-01-28 08:52:19
  • Szkoła sportowa w Szczytnie ma sprzymierzeńców
    Bo bo
    Autor: To nie ci ludzie mają się zająć sportem w Szczytnie, tylko ktoś z zewnątrz trener z licencją.
    2020-01-27 22:30:51
  • Walas zajmie się kulturą w gminie Szczytno
    Ludzie co ma Pabich do pracy wykonywanej przez M.Walas. Jary jak ktoś pojęcia nie ma o pracy więc głosu niech nie zabiera. Chyba jesteś z grona wazeliniarzy i żal ściska że na tych fotografiach Ciebie nie ma.Ale na fotkę też trzeba zapracować. Pozdrawiam
    Autor: Marlena