Piątek, 24 Maj, Imieniny: Leoncjusza, Michała, Renaty -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Smaki polskiej tradycji w Wielbarku


„Smaki polskiej tradycji. Tradycja i dziedzictwo kulinarne kuchni polskiej i kuchni regionalnej Warmii i Mazur” – taki tytuł noszą warsztaty kulinarne zorganizowane przez Gminny Ośrodek Kultury w Wielbarku.



Grupa młodych mieszkańców Gminy Wielbark spotyka się, aby pod czujnym okiem doświadczonego eksperta, trenera kulinarnego, członka Elbląskiego Klubu Szefów Kuchni – Michała Denesiuka poznawać tradycje oraz dziedzictwo kuchni polskiej i regionalnej Warmii i Mazur. Młodzi adepci sztuki kulinarnej poznają walory smakowe i zdrowotne tradycyjnej kuchni polskiej. Uczą się również serwowania potraw.

 

W ciągu kilku spotkań Michał Denesiuk pokazał uczestnikom warsztatów, w jaki sposób przygotować m. in.: klopsiki królewskie w sosie kaparowym, kaszę owsianą z grzybami z tagliatelle z kiszonych ogórków, schab ze śliwką w sosie z zielonego pieprzu z marynowaną dynią – porką, pierogi gryczane z mięsem, konfiturą z czerwonej cebuli, dzyndzybałki z hreczką i skrzeczkami, podpłomyki gryczano-owsiane na maślance i wiele innych potraw – a wszystko to nie tylko stanowi raj dla podniebienia, lecz również cieszy oko.


 

Warsztaty realizowane są dzięki wsparciu IKEA Industry Sp. z o.o. Oddział w Wielbarku.



Komentarze do artykułu

Napisz

Powiązane wydarzenia

  • Czwartek, 2019-05-23 10:07:03

Literatura podana ze smakiem

  • Poniedziałek, 2019-03-25 12:22:46

Odnowią stary ratusz w Wielbarku

  • Poniedziałek, 2019-02-18 18:39:41

Oddali krew w Wielbarku, by ratować życie

  • Czwartek, 2018-12-27 09:55:04

Grudniowa akcja poboru krwi w Wielbarku


Komentarze

  • Za transport dzieci... do prokuratury
    a przedszkole to miało jechać z tym przewoźnikiem czy z tym z Tylkowa?
    Autor: kinga
    2019-05-23 20:49:23
  • Za transport dzieci... do prokuratury
    Tak, zgadzam się wszystko było ok, tylko stary przewoźnik ciągle szukał haka, aby znowu wrócić, bo cała rodzina bez pracy. A on tu nikogo innego nie chce wpuścić!!!! Skandal i uklady
    Autor: Mieszkaniec
    2019-05-23 14:16:54
  • Za transport dzieci... do prokuratury
    Żałosne to jest co nasz pan wójt robi... Szukają CH.... Wie czego... Co wy chcecie od nowego przewoznika... Jakiś dobry przekręt jest między p. Wojtek a nasza stara firma która wozila dzieci...
    Autor: Mieszkanka
    2019-05-23 13:37:44
  • Za transport dzieci... do prokuratury
    Jakie skargi P.wojcie od przewoźnika który przegrał?Który czuje się panem na swoim terenie i nie wie jak jeszcze dokopać teraźniejszym.
    Autor: Mieszkaniec
    2019-05-23 11:32:31
  • Za transport dzieci... do prokuratury
    Bzdury! Przewoźnik był naprawdę w porządku. Nie wiem kto mógłby się na niego skarżyć bo, z którym rodzicem bym nie rozmawiała również podzielal moje zdanie. Obecny \"zastępczy\" przewoźnik za to robi sobie jakieś kpiny. Często jest tak, że autobus odjeżdża z przystanku za wcześnie. Poza tym jeszcze w ubiegłym roku gdy dziecko jechało do innej miejscowości niż zamieszkania pobierał opłaty. Coś tu jest chyba nie tak.
    Autor: Xxx
    2019-05-23 10:48:34
  • Ruszają elitarne studia oficerskie
    To już przebija propagandę Korei Północnej. Oficer od czego?
    Autor: Uzjel
    2019-05-23 06:04:41
  • Komendant Fałdowski odwiedził rannych słuchaczy
    Człowieku, wypadki chodzą po ludziach. Może rutyna temu winna...
    Autor: Zbyszek
    2019-05-22 22:59:50
  • Komendant Fałdowski odwiedził rannych słuchaczy
    A co z delikwentem, który ich postrzelił. Ciekawe to, że doświadczony instruktor zaprezentował jakiś kompletny brak profesjonalizmu. Podobno broń raz w roku sama wypala - ale żeby w ręku zawodowca? Zupełnie tego nie rozumiem. Po to jest instruktor, żeby nauczyć bezpiecznego posługiwania się bronią palną. Więc co on w sumie tam zrobił?
    Autor: Taki sobie czytelnik
    2019-05-22 14:42:34
  • Egzaminy mimo strajku
    O! Jaki purysta językowy!!! A czytać ze zrozumieniem potrafi? Chyba nie, bo dopiero zaczął pić poranna kawę w biurze (sądząc po czasie dokonania tego wpisu).
    Autor: Śmieszek do Tomasza TK
    2019-05-22 12:44:33
  • 500 sztuk węgorza trafiło do naszych jezior (zdjęcia)
    Popatrzcie, nawet tutaj nasz ukochany Burmistrz- na pewno to z jego inicjatywy. Ale facet ma parcie na szkło. nasi celebryci mogliby się od niego uczyć. Strach otworzyć lodówkę- żeby nie ukazał się Pan Burmistrz
    Autor: dr
    2019-05-22 09:13:21