Czwartek, 26 Listopad, Imieniny: Franciszka, Kseni, Maksymiliana -

Reklama


Reklama

Skuteczna walka ze „śmieciuchami”


Już ponad 600 tysięcy złotych wydała gmina Szczytno na dofinansowanie wymiany tak zwanych śmieciuchów. Dzięki temu wsparciu mieszkańcy gminy wymienili ponad 100 starych pieców.Od lutego rusza kolejna edycja programu.


Reklama

 

Reklama

- Mamy na ten cel zarezerwowane 100 tys. zł, ale jeśli zainteresowanie będzie znowu większe, to i tak zwiększymy tę kwotę – mówi Sławomir Wojciechowski, wójt gminy Szczytno. To już trzecia edycja programu. Nasi mieszkańcy mogą liczyć na zwrot 50 procent kwoty, którą wydadzą na zakup pieca, ale nie więcej niż 5 tys. zł. Ważne jest też to, że dofinansowujemy wyłącznie zakup kotła grzewczego, a nie przebudowę instalacji.

 

Fot. KP PSP w SzczytnieKomentarze do artykułu

Robert

To podobnie jak z segregacją odpadów i zniżką opłaty za kompostowanie. Całe 2 złote polskie. Kompostuję od wielu lat i będę nadal ale dla dobra budżetu Szczytna nie będę tego zgłaszał. Wyobraźcie sobie kontrolę: minimum 2 urzędniczki, dojazd, protokół pokontrolny, czas ok.1 godzina koszty min. 80 zł. 100 kontroli i po budżecie.

Tor

Wielki szacun. Mimo niewielkich środków Gmina idzie do przodu. Miasto Szczytno ma niestety ten problem w.... archaicznej Uchwale z 2018 gdzie w dniu dzisiejszym (termin składania wniosków wrzesień 2020) jakąkolwiek informację o przyznanych środkach otrzymamy w marcu 2021. Rany 13 miesięcy. I Pan obsługujący program dziwi się, że nie ma zainteresowania. Ja się dziwię , że mu płacą.

Napisz

Reklama


Komentarze