Poniedziałek, 21 Wrzesień, Imieniny: Darii, Mateusza, Wawrzyńca -

Reklama


Reklama

Skuteczna walka ze „śmieciuchami”


Już ponad 600 tysięcy złotych wydała gmina Szczytno na dofinansowanie wymiany tak zwanych śmieciuchów. Dzięki temu wsparciu mieszkańcy gminy wymienili ponad 100 starych pieców.



Od lutego rusza kolejna edycja programu.


Reklama

 

Reklama

- Mamy na ten cel zarezerwowane 100 tys. zł, ale jeśli zainteresowanie będzie znowu większe, to i tak zwiększymy tę kwotę – mówi Sławomir Wojciechowski, wójt gminy Szczytno. To już trzecia edycja programu. Nasi mieszkańcy mogą liczyć na zwrot 50 procent kwoty, którą wydadzą na zakup pieca, ale nie więcej niż 5 tys. zł. Ważne jest też to, że dofinansowujemy wyłącznie zakup kotła grzewczego, a nie przebudowę instalacji.

 

Fot. KP PSP w Szczytnie



Komentarze do artykułu

Robert

To podobnie jak z segregacją odpadów i zniżką opłaty za kompostowanie. Całe 2 złote polskie. Kompostuję od wielu lat i będę nadal ale dla dobra budżetu Szczytna nie będę tego zgłaszał. Wyobraźcie sobie kontrolę: minimum 2 urzędniczki, dojazd, protokół pokontrolny, czas ok.1 godzina koszty min. 80 zł. 100 kontroli i po budżecie.

Tor

Wielki szacun. Mimo niewielkich środków Gmina idzie do przodu. Miasto Szczytno ma niestety ten problem w.... archaicznej Uchwale z 2018 gdzie w dniu dzisiejszym (termin składania wniosków wrzesień 2020) jakąkolwiek informację o przyznanych środkach otrzymamy w marcu 2021. Rany 13 miesięcy. I Pan obsługujący program dziwi się, że nie ma zainteresowania. Ja się dziwię , że mu płacą.

Napisz

Powiązane wydarzenia

  • Poniedziałek, 2019-10-28 19:37:29

Sądowa walka o mieszkanie

  • Wtorek, 2019-03-19 20:26:22

Kolejna walka o ścieżkę

  • Piątek, 2017-10-13 09:56:11

Walka idzie o ludzkie życie

Reklama


Komentarze

  • Poprawa figury tylko w Studio Figura – Zapraszamy!
    Sporo wiem o tej sieci od osób, które skorzystały z oferty w innych miastach. Jestem zaproszona, więc przekonam się sama :)

    Jolanta Magierowska


    2020-09-19 20:26:16
  • Niezwykłe znalezisko w Starych Kiejkutach
    Co za bzdury wypisuja....za co niby ma byc ukarany?..ze znalazł zapinke i zapytal co to jest?Piznijcie sie i to zdrowo w leb..zajmijcie sie tymi co handluja naprawde cennymi zabytkami a nie ludzmi ktorzy z pasjji poszukuja rzeczy..na ktore archeologia polska nie ma kasy..ba..pierwsze sprawdzie co maja archeolodZy u siebie w domach...nawet jak chlop kopal pod ogrodzenie..znalazl nie wiedząc co..to zaraz akcja lisc dębu jak by bandziora namierzyli...zamiast chlopu dac nagrodę to zaraz oskarzenia..jakim kurwa prawem....gdyby nie detektorysci gowno by w muzeach bylo...to wlasnie oni wzbogacaja o cenne znaleziska muzea...tylko te zamiast wystawiac znaleziska..tonami zalegaja w magazynach...to jakie to zabytki jak leza w worach?..

    Wpieniony


    2020-09-19 18:28:35
  • Nurkująca sekretarz gminy (zdjęcia)
    Szkoda, że tak kreatywnej osoby pozbył się Burmistrz Pasymia. Chyba, że obawiał się konkurencji. Dobrze, że różni urzędnicy mają swoje zainteresowania, ale żeby zaraz o tym publicznie komunikować? Ale z drugiej strony ciekaw jestem prywatnego hobby paru innych sekretarzy gmin z Powiatu Szczytno. Czemu z nimi nie przeprowadzono wywiadów! Co też oni robią w czasie wolnym, jakie mają przemyślenia o życiu...? To byłoby bardzo zajmujące, co ci tak zajęci ludzie robią dla przyjemności w domowych pieleszach.

    Taki sobie czytelnik


    2020-09-19 14:21:15
  • Niezwykłe znalezisko w Starych Kiejkutach
    Jak to znalazł na swojej ziemi i nie jego? państwo mu to po prostu ukradło.

    Maryan


    2020-09-19 10:29:42
  • „Droga śmierci” w likwidacji
    A co z odcinkiem Olszyny Jeruty on jest jeszcze gorszy

    Tomasz Nieciak


    2020-09-19 06:50:40
  • Dawny GOK zamienia się w ruinę
    Gośkę trzeba zatrudnić ........ona \" postawi \" na nogi :-)

    Dynd


    2020-09-18 23:09:14
  • Józef Zapatka – zapomniany bohater plebiscytu
    Nieporozumienie z biblioteką- chodzilo o moją książkę, którą tam kiedyś przesłałem a ktora również znajduje się w Bibliotece Narodowej w Warszawie.A co do nienawiści w stosunku do Pana, Panie Śmieszek to tylko różnica zdań, nic ponadto. Przyznam się do jednej rzeczy- lubię się z Panem wykłócać. To chyba moja słabośc

    Jamka lech


    2020-09-18 21:14:35
  • Małżeństwo okradało samochody z paliwa
    A co z paserem co za pół ceny kupował kradziony towar , czyżby został świadkiem koronnym ?.

    Bezkarność gnidy gorszej od złodzieja.


    2020-09-18 20:04:50
  • Nurkująca sekretarz gminy (zdjęcia)
    Super że są ludzie którzy mają ambicje i pasje a nie tylko siedzą w domu przed TV. Przykre jest to że inni ludzie bez ambicji i pasji z zazdrości wylewają pomyje... Super Pani Basiu tak trzymać!

    Obserwator


    2020-09-18 17:22:14
  • Poprawa figury tylko w Studio Figura – Zapraszamy!
    Tego nam brakowało w naszym pięknym mieście, będę na pewno klientką :)

    Magda


    2020-09-18 12:48:55