Piątek, 3 Grudzień
Imieniny: Hilarego, Franciszki, Ksawery -

Reklama


Reklama

Skok przez płot zakończył się dla złodzieja... celą


Kradzież nie popłaca. Przekonał się o tym 44-letni mieszkaniec Szczytna. Wracając z „roboty” ze skradzionymi elektronarzędziami spadł z ogrodzenia marketu, z którego chciał je wynieść. Skaleczył sobie tak poważnie rękę, że potrzebował interwencji lekarza. Ze szpitala trafił prosto do... celi.W poniedziałek, 25 listopada oficer dyżurny szczycieńskiej policji został powiadomiony o zatrzymaniu sprawcy kradzieży w jednym z marketów w Szczytnie.

 

- Skierowani na miejsce funkcjonariusze zastali nietrzeźwego 44-letniego mężczyznę z raną dłoni – mówi Joanna Manelska ze szczycieńskiej policji. - Jak wynikało z przekazanej informacji mężczyzna najpierw przerzucił koszyk sklepowy z elektronarzędziami przez ogrodzenie, a potem sam próbował przez nie przejść, co w połączeniu z promilami, które krążyły w jego organizmie okazało się zbyt trudne. Mężczyzna spadł z ogrodzenia kalecząc dłoń.

 


Reklama

 

 

44-latek trafił najpierw do szpitala, a następnie do policyjnej celi.

 

 

W wyniku przesłuchania świadków zdarzenia okazało się, że nie była to pierwsza wizyta mężczyzny w tym sklepie. Kilka dni wcześniej 44-latek z marketu dokonał kradzieży młota udarowego o wartości prawie 480 zł, a w dniu zatrzymania jego łupem padły 2 wiertarko-wkrętarki, wiertarka udarowa wyrzynarka, 2 spawarki inwertorowe oraz młot udarowy.

 

Wobec mieszkańca Szczytna policjanci zastosowali art. 12 § 2 kodeksu karnego. Zgodnie z tym przepisem „odpowiada jak za jeden czyn zabroniony wyczerpujący znamiona przestępstwa ten, kto w krótkich odstępach czasu, przy wykorzystaniu tej samej albo takiej samej sposobności lub w podobny sposób popełnia dwa lub więcej umyślnych wykroczeń przeciwko mieniu, jeżeli łączna wartość mienia uzasadnia odpowiedzialność za przestępstwo”. Dzięki temu mężczyźnie przedstawiono zarzut popełnienia przestępstwa, a nie przestępstwa i wykroczenia.

Reklama

 

Mężczyzna przyznał się do zarzucanego mu czynu i złożył wyjaśnienia. Wartość elektronarzędzi wyceniona została na kwotę ponad 2.500 zł. Grozi mu kara pozbawienia wolności do 5 lat.

 

 

Zdjęcie jest jedynie ilustracją do tekstu

fot. policja.plKomentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze

 • Akcja #SZCZEPIMYSIĘ - zajęcia edukacyjne w Szkole Podstawowej w Szczytnie
  Witam wszystkich Czytelników Tygodnika Jestem przewodniczącą rady rodziców oraz rodzicem uczennicy z klasy VII której dotyczy powyższy artykuł. Chciałabym sprostować zawarte w nim informacje jakoby to Szkoła zainicjowała spotkanie z inspektorem sanepidu jak również omawianych podczas spotkania tematów. Spotkanie odbyło się na prośbę rodziców uczniów klasy VII (Pani Wychowawczyni doprowadziła do jego realizacji za co dziękuję w imieniu rodziców) i dotyczyło zasad jakich wszyscy - w tym nasze dzieci powinniśmy przestrzegać aby uchronić się przed zachorowaniem (zachowanie odpowiedniej odległości w bezpośrednich kontaktach, noszenie maseczek czy chociażby częstego mycia rąk, co nie dla wszystkich jest oczywiste). Nikt nie namawiał aby dzieci zostały zaszczenione jak może sugerować treść artykułu. Przy te okazji życzę zarówno całej redakcji jak i wszystkim czytelnikom Tygodnika dużo zdrowia.

  Małgorzata Mroczek


  2021-12-03 14:00:08
 • Obwodnica może zniszczyć dorobek życie wielu mieszkańców
  Absolutnie jak najbliżej miasta - tylko taka lokalizacja ma sens. Nikt nie będzie jeździł obwodnicą jeżeli będzie musiał przejechać 20 km z pasymskiej na Piłsudskiego.


  2021-12-03 13:26:01
 • Mieszkaniec Szczytna otrzymał telefon z „banku”. Stracił 10 tys. złotych
  Najgorsze jest to, że nie ma sposobu na znalezienie takich ludzi i dalej bezkarnie oszukują :-( zaraz ktoś powie, że ktoś glupi i się nabrał....nieprawda tak potrafią człowieka zmanipulować, podszyć się pod kogoś z rodziny, zadziałać na emocjach, że można się nabrać....

  Mieszko


  2021-12-03 12:11:04
 • Oliwię skatował jej chłopak, grozi mu dożywocie
  sama sobie takiego chłopaka wybrała

  Baba


  2021-12-03 11:57:19
 • W sobotę ruszy sztuczne lodowisko Szczytnie
  Daniel pewnie nic z tego nie będzie bo miasto będzie musiało za mieszkańców płacić za wywóz śmieci. Szkoda ale tak zdecydowali radni PSL, Wszystko dla Szczytna i PIS. Smutne.

  do Daniel


  2021-12-03 10:35:24
 • Kontrowersyjne śmieci i podatki (rozmowa "Tygodnika Szczytno")
  Radny Paweł Krasowski vel Wicha jest OK, na jak takiego radnego przystało. Przyklaśnie tam gdzie trzeba i byleby do końca kadencji, a potem może się gdzieś IDEAlnie wciśnie.

  Samosienko


  2021-12-03 00:28:35
 • Oliwię skatował jej chłopak, grozi mu dożywocie
  Barbarzyńca. Zwyrodnialec.

  Facet


  2021-12-02 15:45:17
 • Obwodnica może zniszczyć dorobek życie wielu mieszkańców
  https://www.gov.pl/web/gddkia/generalny-pomiar-ruchu-20202021 W okolicy Szczytna ruch nie jest jakoś wyjątkowo duży. Z pomiarów wynika że w Szczytnie jest kumulacja ruchu z dk i ruchu lokalnego. Ten lokalny nawet przeważa. Wniosek taki że obwodnica powinna być jak najbliżej miasta i usprawniłaby ruch loklany. Tranzyt to głównie dk 57 i 53 tu dobowo najwięcej jest pojazdów ciężarowych (najwiecej od strony Biskupca). Mieszkańcy miasta chcą obwodnicy. Nowe Gizewo nie chce. Trzeba kompromisu. Jak dokończą dk16 do Ełku to nawet na obwodnicy Szczytna ruch będzie znikomy.

  Ksionże


  2021-12-02 12:06:45
 • W sobotę ruszy sztuczne lodowisko Szczytnie
  Lodowisko jest ok frajda dla wszystkich raz w roku ale przypominam że burmistrz obiecał skatepark całoroczny i gdzie on jest a jest bardziej potrzebny niż lodowisko

  Daniel


  2021-12-02 06:34:40
 • Obwodnica może zniszczyć dorobek życie wielu mieszkańców
  Obwodnica powinna lecieć jak naj dalej od Szczytna. Im dalej od tej dziury tym lepiej :P

  Jacek Przypadek


  2021-12-02 04:25:05

Reklama