Poniedziałek, 10 Sierpień, Imieniny: Bianki, Borysa, Wawrzyńca -

Reklama


Reklama

Sklepy włączają się w akcję „Oklaski za Odblaski”


Policjanci wspólnie z urzędnikami starostwa w Szczytnie promowali w środę akcję „Oklaski za Odblaski”. Asp. szt. Anna Walerzak razem z pracownikami starostwa odwiedziła sklepy na terenie powiatu szczycieńskiego, w których pozostawiono opaski odblaskowe. Dotarła między innymi do Orzyn, Linowa i Miętkich. Odblaski mają trafić, całkowicie za darmo, do mieszkańców.Akcja „Oklaski za Odblaski” ma przede wszystkim na celu zachęcanie pieszych i rowerzystów do korzystania z elementów odblaskowych.


Reklama

 

Reklama

 

- Zachęcamy do korzystania z nich zwłaszcza w miejscach słabo oświetlonych – mówi Anna Walerzak ze szczycieńskiej policji. - Musimy wiedzieć, że pieszy czy też rowerzysta poruszając się po zmroku, na nieoświetlonym odcinku drogi, dodatkowo np. podczas złych warunków pogodowych, takich jak opady deszczu czy mgła nie zdaje sobie sprawy, jakie powoduje zagrożenie. Ubrany w ciemną odzież, bez jakiegokolwiek odblasku jest zupełnie niewidoczny dla jadących pojazdów. W ten właśnie sposób ryzykuje zdrowie, a nawet życie.

 

 

 

Elementami odblaskowymi mogą być przedmioty doczepiane do ubrania, opaski, kamizelki oraz smycze. Ważne jest ich umieszczenie.

 

- Zaleca się umieszczać je na wysokości kolan, dłoni, w okolicy środka klatki piersiowej i pleców – mówi policjantka. – Wówczas będziemy mieli pewność, że są dobrze widoczne dla innych uczestników ruchu drogowego.Komentarze do artykułu

Włodzimierz Dudek

Akcja bardzo potrzebna. W okresie jesienno-zimowym szczególnie ze względu na panujące warunki atmosferyczne i krótki dzień. Takimi odblaskami można niekiedy uratować sobie życie. Polecam do korzystania z odblasków. Ja osobiście z nich korzystam od wielu lat, a mieszkam w stolicy.

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama


Komentarze

 • „Król kur” mieszka w Kolonii (zdjęcia)
  Już dawno nie czytałam wywiadu z tak pozytywną osobą. Powodzenia!

  Brawo!


  2020-08-10 18:54:09
 • Ukradł chodzik i... wolność starszej pani
  ... jak go znajdą, przetrącić nogi i sądownie zakazać korzystania z chodzika. Moze wtedy zrozumie, co zrobił

  Proponuję...


  2020-08-10 13:55:53
 • OSP z „tajnymi” dopłatami rolniczymi, sprawą zainteresował się przewodniczący
  \"Nigdy się tym nie interesowaliśmy – przyznaje Barbara Trusewicz, sekretarz gminy Dźwierzuty. - Sprawdziliśmy to w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa i OSP Rumy robią to legalnie, ale dobrze byłoby o tym przynajmniej poinformować właściciela gruntu\". No to na jakiej podstawie był użytkowany grunt gminny przez OSP? Na jakiej podstawie dostaje się dopłaty do nie swoich gruntów, skoro Gmina obarczyła karą OSP za BEZUMOWNE KORZYSTANIE Z GRUNTÓW GMINY - tylko o 2,2 ha. A jak to wygląda wobec pozostałych prawie 8 ha, które na zasadzie SŁOWNEJ ZGODY PRYWATNYCH WŁAŚCICIELI było wykorzystanych dla uzyskiwania dopłat? I tak od 2014 r. To się nadaje do prokuratury. Chyba, że jakieś interesy wiążą właścicieli gruntów prywatnych, którzy \'na słowo\" oddali je OSP.

  Mdli mnie


  2020-08-09 15:16:42
 • Ukradł chodzik i... wolność starszej pani
  Złapać dziada. Za jaja i na gałąź.

  Korniszon


  2020-08-09 14:39:18
 • Ukradł chodzik i... wolność starszej pani
  Pewnie jakiś ciułacz złomu przytulił go , należałoby popytać na skupach złomu .

  Aluminium w cenie.


  2020-08-09 09:46:55
 • OSP z „tajnymi” dopłatami rolniczymi, sprawą zainteresował się przewodniczący
  Wyłudzenie i poświadczenie nieprawdy.

  Wniosek do prokuratury.


  2020-08-09 08:01:33
 • Taniec „zaraził” koronawirusem dwie mieszkanki gminy Szczytno
  Brednie, skoro nie miały objawów to skąd nawet przypuszczenia że mają wirusa?

  Marek


  2020-08-07 23:05:37
 • Babski Wieczór w Kinie Cinema Lumiere (zdjęcia)
  Ponieważ Szanowna Redakcja nie umieszcza wpisów, których nie może w pierwszej fazie zweryfikować - tzn. nie wiadomo, jaki będzie odzew ludu - to pozwolę sobie ponownie się wypowiedzieć, zmieniając jedynie formę (poprzednia była bardziej kulturalna). Posłużę się w tym celu parafrazą cytatu niezapomnianego filmowego dr. Sztrosmajera: Gdyby głupota umiała latać fruwać wszystkie Panie wznosiłyby się jak gołębice.

  Waga


  2020-08-06 16:26:48
 • O krok od kolejnej tragedii na drodze
  Gadanie, gadanie, gadanie, gadanie i.t.d..... a powinno być KARANIE, KARANIE i KARANIE. Tylko kij w ręku władzy coś zmieni.

  Też kierowca


  2020-08-06 09:56:28
 • Babski Wieczór w Kinie Cinema Lumiere (zdjęcia)
  do uczestnika : żal ściska bo ktoś sobie poszedł do kina...niezłe jest się czym chwalić.

  Matka


  2020-08-06 07:59:04