Wtorek, 28 Wrzesień
Imieniny: Damiana, Mirabeli, Wincentego -

Reklama


Reklama

Sienkiewicza się zapada, drogowcy szukają przyczyny


Zapadła się część ulicy Sienkiewicza w Szczytnie. Powstała solidna wyrwa. Na szczęście żaden z kierowców w nią nie wjechał. Drogowcy szukają przyczyn tego zdarzenia.Ogromna wyrwa w jezdni powstała tuż przed mostem łączącym dwa jeziora. „Właścicielem” ulicy Sienkiewicza jest Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

 

- Awaria jezdni jest już usunięta – usłyszeliśmy w środę od Karola Głębockiego, rzecznika prasowego GDDKiA w Olsztynie. - Szukamy przyczyny tego zdarzenia.

 

Przed ogłoszeniem informacji przez GDDKiA o budowie obwodnicy dla Szczytna główne miejskie trakty, których właścicielami jest GDDKiA (między innymi ulice Śląska, Mickiewicza, Sienkiewicza, Warszawska, Skłodowskiej-Curie) miały być solidnie przebudowane. Nowa nawierzchnia, nowe chodniki, ronda. Takie były plany. Niestety, zamiar budowy obwodnicy sprawił, że z tych inwestycji się wycofano. Czy to oznacza, że miasto pozostanie z niebezpiecznymi ulicami w centrum? Bo, jak wskazuje przykład z ulicy Sienkiewicza, jezdnie są w fatalnym stanie.


Reklama

 

Reklama

- Na terenie Szczytna zostaną zrealizowane zadania poprawiające przede wszystkim bezpieczeństwo pieszych oraz rowerzystów – uspokaja Karol Głębocki. - Są to chodniki na dwóch odcinkach drogi krajowej nr 57: po stronie prawej, od ul. Piaskowej do cmentarza, na długości 855 m, w tym dwie zatoki przy cmentarzu, po stronie prawej, od ul. Skłodowskiej do ul. Lipowej, na długości 260 m. Oba zadania uzyskały już uzgodnienie Ministra Infrastruktury (zatwierdzenie Programu Inwestycji). Na dokumentację projektową dla pierwszego z tych zadań przetarg ogłosiliśmy w lutym, na projekt drugiego ogłosimy w marcu. Przewidujemy, że budowa chodników będzie możliwa w 2022 r. W bieżącym roku planujemy wykonanie remontu nawierzchni oraz nakładek na odcinku drogi krajowej nr 57 od gr. miasta (wlot od strony Dźwierzut) do skrzyżowania z ul. Konopnickiej oraz na odcinku drogi krajowej nr 53 od Korpel do ronda na skrzyżowaniu z ul. Chrobrego. Zakres potrzeb remontowych i możliwości finansowych zostanie precyzyjnie określony po zakończeniu sezonu zimowego.Komentarze do artykułu

Szczytno

Zapada się bo pod ulicą są tunele krzyżackie

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama


Komentarze

 • Kocie łby zastąpi kostka
  parodia

  śmiechu warte


  2021-09-28 09:08:03
 • Mural Klenczona z opóźnieniem
  \"Zwróciliśmy się do trzech firm artystycznych więc potrzebujemy więcej kasy\"

  kradziej


  2021-09-28 09:01:13
 • Pomnik Dziecka Utraconego stanie w Szczytnie?
  Palący problem. Jak chce to niech sobie stawia tylko niech sam pokryje koszty.

  karierowicz


  2021-09-28 08:58:38
 • Pomnik Dziecka Utraconego stanie w Szczytnie?
  Dobra inicjatywa. To, że mieszkańcy się burzą jest efektem braku wiedzy co do życia. Braki sięgają sprzed 89 roku. Więc jeszcze 3 pokolenia jak zmienią swoją mentalność względem życia. Niedługo ich pomniki oglądać będziemy. Co do godności należy się ona każdemu! Co do bólu kobiet droga jest tylko jedna terapia i wsparcie męża, którego w większości te kobiety nie mają.

  Mieszkaniec


  2021-09-28 08:29:14
 • Dwie groźne kolizje, policja apeluje o ostrożność (zdjęcia)
  Trzy ,droga Dżwiersztyny-Dybowo wyjście z zakrętu przy torach kolejowych ,zaliczony rów przydrożny.

  !


  2021-09-28 08:16:49
 • Kolejne 22 kilometry ścieżki już otwarte (zdjęcia)
  Czy w dalszym ciągu trzeba z duszą na ramieniu przebiegać z rowerem przez drogę krajową w okolicy Kulki? Super pomysł :) Tylko pogratulować Panu Staroście i Wójtowej za pomysłowość. A gdzie są te pierwotnie wskazywane w projekcie inwestycji wieże widokowe? Projekt ograniczony? Szkoda.

  marian


  2021-09-28 06:57:52
 • Pomnik Dziecka Utraconego stanie w Szczytnie?
  Coś mi się wydaje, że tu ktoś resztki rozumu utracił? Jak się nie ma nic sensownego do zaoferowania, to trzeba palnąć cokolwiek, byle było o mnie głośno. Niech ludziska mają temat zastępczy!!!

  Taki jeden


  2021-09-27 21:24:49
 • Pomnik Dziecka Utraconego stanie w Szczytnie?
  Odeszli od zdrowych zmysłów i tyle. Szczególnie ten pan.

  Jack


  2021-09-27 21:16:19
 • Mural Klenczona z opóźnieniem
  Tego murala w ogóle nie powinno być. Dziwię się, że szkoła imienia Fryderyka Chopina zgodziła się na to. Chopin w swojej epoce był awangardą w przeciwieństwie do Klenczona - wtórnika.

  Taki sobie czytelnik


  2021-09-27 19:47:32
 • Mural Klenczona z opóźnieniem
  Oszałamiający tysiąc złotych nie podziałał na wyobraźnię artystów

  Szczytnianin


  2021-09-27 18:22:54