Wtorek, 20 Kwiecień
Imieniny: Alfa, Leonii, Tytusa -

Reklama


Reklama

Sienkiewicza się zapada, drogowcy szukają przyczyny


Zapadła się część ulicy Sienkiewicza w Szczytnie. Powstała solidna wyrwa. Na szczęście żaden z kierowców w nią nie wjechał. Drogowcy szukają przyczyn tego zdarzenia.Ogromna wyrwa w jezdni powstała tuż przed mostem łączącym dwa jeziora. „Właścicielem” ulicy Sienkiewicza jest Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

 

- Awaria jezdni jest już usunięta – usłyszeliśmy w środę od Karola Głębockiego, rzecznika prasowego GDDKiA w Olsztynie. - Szukamy przyczyny tego zdarzenia.

 

Przed ogłoszeniem informacji przez GDDKiA o budowie obwodnicy dla Szczytna główne miejskie trakty, których właścicielami jest GDDKiA (między innymi ulice Śląska, Mickiewicza, Sienkiewicza, Warszawska, Skłodowskiej-Curie) miały być solidnie przebudowane. Nowa nawierzchnia, nowe chodniki, ronda. Takie były plany. Niestety, zamiar budowy obwodnicy sprawił, że z tych inwestycji się wycofano. Czy to oznacza, że miasto pozostanie z niebezpiecznymi ulicami w centrum? Bo, jak wskazuje przykład z ulicy Sienkiewicza, jezdnie są w fatalnym stanie.


Reklama

 

Reklama

- Na terenie Szczytna zostaną zrealizowane zadania poprawiające przede wszystkim bezpieczeństwo pieszych oraz rowerzystów – uspokaja Karol Głębocki. - Są to chodniki na dwóch odcinkach drogi krajowej nr 57: po stronie prawej, od ul. Piaskowej do cmentarza, na długości 855 m, w tym dwie zatoki przy cmentarzu, po stronie prawej, od ul. Skłodowskiej do ul. Lipowej, na długości 260 m. Oba zadania uzyskały już uzgodnienie Ministra Infrastruktury (zatwierdzenie Programu Inwestycji). Na dokumentację projektową dla pierwszego z tych zadań przetarg ogłosiliśmy w lutym, na projekt drugiego ogłosimy w marcu. Przewidujemy, że budowa chodników będzie możliwa w 2022 r. W bieżącym roku planujemy wykonanie remontu nawierzchni oraz nakładek na odcinku drogi krajowej nr 57 od gr. miasta (wlot od strony Dźwierzut) do skrzyżowania z ul. Konopnickiej oraz na odcinku drogi krajowej nr 53 od Korpel do ronda na skrzyżowaniu z ul. Chrobrego. Zakres potrzeb remontowych i możliwości finansowych zostanie precyzyjnie określony po zakończeniu sezonu zimowego.Komentarze do artykułu

Szczytno

Zapada się bo pod ulicą są tunele krzyżackie

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama


Komentarze