Wtorek, 23 Lipiec, Imieniny: Magdaleny, Mileny, Wawrzyńca -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Sienkiewicz w konstytucyjnej koszulce


Sienkiewicz, Klenczon i szczycieńskie pofajdoki „włączyli” się w ogólnopolski protest przeciwko łamaniu konstytucji. W piątek rano miejskie pomniki ktoś „poubierał” w koszulki z napisem „KonsTytucJa”.Od kilku tygodni w całej Polsce trwa nietypowa akcja protestacyjna. Ktoś ubiera pomniki w koszulki z charakterystycznym napisem „KonsTytucJa”. W piątek akcja dotarła również do Szczytna. Kilkanaście miejskich pomników, w tym między innymi Henryka Sienkiewicza, Krzysztofa Klenczona, czy miejskie pofajdoki „przyodziały” białe koszulki z napisem „KonsTytucJa”.

 

Do tego politycznego happeningu w Szczytnie na razie nie przyznało się żadne ugrupowanie, chociaż Jerzy Niemczuk w swoim felietonie (str. 15.) nie ukrywa, że w nim uczestniczył. W skali kraju przyznają się do niego działacze KOD-u, a także „Obywatele.pl”, osoby protestujące w ten sposób przeciwko łamaniu Konstytucji RP przez obóz rządzący.


 

Koszulki na pomnikach pojawiły się rano w piątek. Po południu już ich nie było. Kto je ściągnął – nie wiadomo. Być może były to miejskie służby porządkowe. Szczycieńscy policjanci akcją się nie interesują. - Żadnego zawiadomienia w tej sprawie nie otrzymaliśmy – mówi podkomisarz Ewa Szczepanek ze szczycieńskiej policji.

 Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Powiązane wydarzenia


Komentarze