Niedziela, 26 Styczeń, Imieniny: Lutosława, Normy, Pauliny -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Reklama


Reklama

Siedmioro „naszych” po mandaty do sejmu


Zakończył się proces rejestracji list wyborczych – kandydatów do parlamentu. O mandat poselski w naszym okręgu (nr 35) ubiega się siedem osób z powiatu szczycieńskiego. Łącznie o dziesięć mandatów poselskich z naszego okręgu nr 35 ubiegają się 103 osoby.



W tym gronie jest siedmioro „naszych”. Koalicję Obywatelską, na pozycji siódmej reprezentuje młody biznesmen Igor Chmieliński. Nauczycielka Justyna Zielińska, też z numerem 7, startuje z KW Konfederacja Wolność i Niepodległość. Polskie Stronnictwo Ludowe chcą w sejmie promować dwie panie: „jedynka” - obecna poseł Urszula Pasławska oraz Sylwia Jaskulska, aktualnie wicemarszałek województwa, „sklasyfikowana” na pozycji piątej.

 


Reklama

Kolejnym kandydatem jest dziewiąty na liście Henryk Żuchowski, były burmistrz i dyrektor KRUS w Olsztynie, który chce posłować w barwach Prawa i Sprawiedliwości. KW Skuteczni Piotra Liroya – Marca wystawili na pozycji piątej Macieja Kusiora – rolnika z Lipowej Góry Wschodniej. Z kolei Sojusz Lewicy Demokratycznej postawił na Lucynę Kobylińską z Pasymia, ekonomistkę i byłą burmistrz tego miasta, dając jej również piątą lokatę.

 

„Własnych” kandydatów do senatu nie mamy. Z okręgu, w którego granicach znajduje się powiat szczycieński o jeden mandat w senacie walczyć będą cztery osoby: Jerzy Bubel i Lidia Staroń, którzy utworzyli niezależne od partii politycznych własne komitety wyborcze wyborców. Poza ta dwójką startują: Andrzej Maciejewski z Komitetu Wyborczego Prawica oraz Jarosław Słoma z Koalicji Obywatelskiej.

Reklama

 



Komentarze do artykułu

Napisz

Powiązane wydarzenia

  • Czwartek, 2018-09-27 10:09:26

Zryw postrachem „naszych” drużyn

Reklama


Komentarze

  • Koperta czy dobre słowo?
    jakie cenniki? To ludzie sami ustalają, że tamten dał tyle, to m/w trzeba dać tak i tak. Wiele razy zamawiałem Msze św. i nigdy nie słyszałem, że za mało, a kilka razy ksiądz pytał się mnie czy nie za dużo. I księży, zwłaszcza ks, Andrzeja bardzo szanuję.
    Autor: seb
    2020-01-24 10:55:29
  • Zaatakował policjantów nożem i metalową pałką
    Dobrze że nikogo nie postrzelili tym razem :))
    Autor: atom
    2020-01-24 10:46:39
  • Galeria Jurand odsłania tajemnice
    Kilka uwag w dyskusji. Bez względu na to kto jest właścicielem gruntu do Radni miejscy podejmują uchwałę a za nią plan zagospodarowania przestrzennego. jest to prawo miejscowe w którym określają co i gdzie można wybudować oraz jak to ma wyglądać. Niestety nie mamy szczęścia do \"mądrych\" radnych i powstają potworki w różnych miejscach. Samorząd może także korzystać z urbanisty, który pomoże mu jak sami nie mają pojęcia jak powinno kształtować się przestrzeń publiczną. Zamiar zaangażowania urbanisty miał już Bielinowicz lecz sprawy nie dokończył. Lokowanie galerii czy domów handlowych w centrum bez zapewnienia parkingu jest dziś po prostu idiotyzmem. Idąc dalej gdy powstanie jestem pewien, iż lokal księgarni będącej w pobliżu wystawiony zostanie do najmu. Odczują to także lokale gastronomiczne w pobliżu, może nawet Mazuriana. Czy nikomu w tym samorządzie nie zależy na rozwoju tego miasteczka? Jest wielu mądrych urzędników tylko włodarze są mocno \"ograniczeni\" w działaniu.
    Autor: Zbyszek
    2020-01-24 10:20:00
  • Nie wszyscy porzucają Szczytno
    To dobrze, że bohater felietonu ma taką pracę. Gdyby liczył na zatrudnienie w Szczytnie, raczej mocno by się rozczarował. Nasze miasto nie jest w stanie nic zaoferować młodym, ambitnym i wykształconym osobom. Patrząc na miejscowe władze, raczej nic się w tej materii nie zmieni. Mieszkańców Szczytna ubywa w zastraszającym tempie.
    Autor: lena
    2020-01-24 09:25:18
  • Kotły na pelet lepsze od kotłów na gaz
    Jak dadza dotacje beda ci przez lata chodzisz sprawdzac czym palisz I czy szamot co sie nie wypali
    Autor: Manek
    2020-01-23 22:40:00
  • Koperta czy dobre słowo?
    Mają cenniki i zadają konkretnych kwot za każdą prośbę o chrzest komunie itd mam dzieci i wiem ile i jak to wygląda to po co takie ucieknie od powiedzenia prawdy !!!!!!
    Autor: Arek
    2020-01-23 22:08:06
  • Gazem po oczach w obronie koleżanki
    Wszystkie te dziewuchy: co się lały i gazem bryzgały, to przez siedem lat z okładem na lekcjach tzw. religii nauczyły się chyba odrózniania, co dobre, a co złe? Ale widac, że się nie nauczyły, więc albo katechet(k)a do dupy, albo przedmiot...
    Autor: pirania
    2020-01-23 20:48:46
  • Gazem po oczach w obronie koleżanki
    A gdzie jakieś info o \"losach\" naparzających się panienek? Czy maltretujące się wzajemnie dzieciaki w szkołach to już norma i nie ma nad czym się rozwodzić?
    Autor: massakra
    2020-01-23 20:42:24
  • Kotły na pelet lepsze od kotłów na gaz
    Gmina super ale czekamy na informacje na temat miasta Szczytno. Polecam rozmowę z adresatem pytania ze strony Urzędu. Dowiemy się, co ważne w sposób bardzo uprzejmy, że zainteresowanie wymianą jest znikome. Jeśli czas oczekiwania wynosi 13 miesięcy to wszystko staje się jasne. Regulamin dotacji zawarty jest w uchwale z 2018 dostępnej na stronie Urzędu. Warto też kliknąć nazwę projektu w google i wyskoczy ciekawy wyrok pewnej instytucji nadzorczej. I bądź tu mądry ?
    Autor: czytelnik
    2020-01-23 19:25:46
  • Gazem po oczach w obronie koleżanki
    Gimbusy powinni być badani wyrywkowo narkotestem i alkomatem a w takich sytuacjach w szczególności.
    Autor: Atom
    2020-01-23 16:20:43