Poniedziałek, 10 Sierpień, Imieniny: Bianki, Borysa, Wawrzyńca -

Reklama


Reklama

Siedmioro „naszych” po mandaty do sejmu


Zakończył się proces rejestracji list wyborczych – kandydatów do parlamentu. O mandat poselski w naszym okręgu (nr 35) ubiega się siedem osób z powiatu szczycieńskiego. Łącznie o dziesięć mandatów poselskich z naszego okręgu nr 35 ubiegają się 103 osoby.



W tym gronie jest siedmioro „naszych”. Koalicję Obywatelską, na pozycji siódmej reprezentuje młody biznesmen Igor Chmieliński. Nauczycielka Justyna Zielińska, też z numerem 7, startuje z KW Konfederacja Wolność i Niepodległość. Polskie Stronnictwo Ludowe chcą w sejmie promować dwie panie: „jedynka” - obecna poseł Urszula Pasławska oraz Sylwia Jaskulska, aktualnie wicemarszałek województwa, „sklasyfikowana” na pozycji piątej.

 


Reklama

Kolejnym kandydatem jest dziewiąty na liście Henryk Żuchowski, były burmistrz i dyrektor KRUS w Olsztynie, który chce posłować w barwach Prawa i Sprawiedliwości. KW Skuteczni Piotra Liroya – Marca wystawili na pozycji piątej Macieja Kusiora – rolnika z Lipowej Góry Wschodniej. Z kolei Sojusz Lewicy Demokratycznej postawił na Lucynę Kobylińską z Pasymia, ekonomistkę i byłą burmistrz tego miasta, dając jej również piątą lokatę.

 

„Własnych” kandydatów do senatu nie mamy. Z okręgu, w którego granicach znajduje się powiat szczycieński o jeden mandat w senacie walczyć będą cztery osoby: Jerzy Bubel i Lidia Staroń, którzy utworzyli niezależne od partii politycznych własne komitety wyborcze wyborców. Poza ta dwójką startują: Andrzej Maciejewski z Komitetu Wyborczego Prawica oraz Jarosław Słoma z Koalicji Obywatelskiej.

Reklama

 



Komentarze do artykułu

Napisz

Powiązane wydarzenia

  • Czwartek, 2018-09-27 10:09:26

Zryw postrachem „naszych” drużyn

Reklama


Komentarze

  • „Król kur” mieszka w Kolonii (zdjęcia)
    Już dawno nie czytałam wywiadu z tak pozytywną osobą. Powodzenia!

    Brawo!


    2020-08-10 18:54:09
  • Ukradł chodzik i... wolność starszej pani
    ... jak go znajdą, przetrącić nogi i sądownie zakazać korzystania z chodzika. Moze wtedy zrozumie, co zrobił

    Proponuję...


    2020-08-10 13:55:53
  • OSP z „tajnymi” dopłatami rolniczymi, sprawą zainteresował się przewodniczący
    \"Nigdy się tym nie interesowaliśmy – przyznaje Barbara Trusewicz, sekretarz gminy Dźwierzuty. - Sprawdziliśmy to w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa i OSP Rumy robią to legalnie, ale dobrze byłoby o tym przynajmniej poinformować właściciela gruntu\". No to na jakiej podstawie był użytkowany grunt gminny przez OSP? Na jakiej podstawie dostaje się dopłaty do nie swoich gruntów, skoro Gmina obarczyła karą OSP za BEZUMOWNE KORZYSTANIE Z GRUNTÓW GMINY - tylko o 2,2 ha. A jak to wygląda wobec pozostałych prawie 8 ha, które na zasadzie SŁOWNEJ ZGODY PRYWATNYCH WŁAŚCICIELI było wykorzystanych dla uzyskiwania dopłat? I tak od 2014 r. To się nadaje do prokuratury. Chyba, że jakieś interesy wiążą właścicieli gruntów prywatnych, którzy \'na słowo\" oddali je OSP.

    Mdli mnie


    2020-08-09 15:16:42
  • Ukradł chodzik i... wolność starszej pani
    Złapać dziada. Za jaja i na gałąź.

    Korniszon


    2020-08-09 14:39:18
  • Ukradł chodzik i... wolność starszej pani
    Pewnie jakiś ciułacz złomu przytulił go , należałoby popytać na skupach złomu .

    Aluminium w cenie.


    2020-08-09 09:46:55
  • OSP z „tajnymi” dopłatami rolniczymi, sprawą zainteresował się przewodniczący
    Wyłudzenie i poświadczenie nieprawdy.

    Wniosek do prokuratury.


    2020-08-09 08:01:33
  • Taniec „zaraził” koronawirusem dwie mieszkanki gminy Szczytno
    Brednie, skoro nie miały objawów to skąd nawet przypuszczenia że mają wirusa?

    Marek


    2020-08-07 23:05:37
  • Babski Wieczór w Kinie Cinema Lumiere (zdjęcia)
    Ponieważ Szanowna Redakcja nie umieszcza wpisów, których nie może w pierwszej fazie zweryfikować - tzn. nie wiadomo, jaki będzie odzew ludu - to pozwolę sobie ponownie się wypowiedzieć, zmieniając jedynie formę (poprzednia była bardziej kulturalna). Posłużę się w tym celu parafrazą cytatu niezapomnianego filmowego dr. Sztrosmajera: Gdyby głupota umiała latać fruwać wszystkie Panie wznosiłyby się jak gołębice.

    Waga


    2020-08-06 16:26:48
  • O krok od kolejnej tragedii na drodze
    Gadanie, gadanie, gadanie, gadanie i.t.d..... a powinno być KARANIE, KARANIE i KARANIE. Tylko kij w ręku władzy coś zmieni.

    Też kierowca


    2020-08-06 09:56:28
  • Babski Wieczór w Kinie Cinema Lumiere (zdjęcia)
    do uczestnika : żal ściska bo ktoś sobie poszedł do kina...niezłe jest się czym chwalić.

    Matka


    2020-08-06 07:59:04