Niedziela, 27 Wrzesień, Imieniny: Damiana, Mirabeli, Wincentego -

Reklama


Reklama

Segregacja potrzebna na... cmentarzu


Renata Muszyńska zainteresowała naszą redakcję tematem segregacji odpadów na cmentarzu komunalnym w Szczytnie. - Od wielu lat zastanawia mnie to, dlaczego nie ma tam pojemników na szkło, czy plastik – mówi. - Przecież takich odpadów jest tam mnóstwo i są bardzo łatwo segregowalne.Tematem najpierw próbowaliśmy zainteresować Andrzeja Pleskota, dyrektora Zakładu Gospodarki Komunalnej w Szczytnie, którego pracownicy fizycznie ustawiają pojemniki do segregacji odpadów.

 

- Czemu na cmentarzu nie ma takich pojemników? Nie potrafię odpowiedzieć na to pytanie – usłyszał nasz dziennikarz. - Wywozem odpadów na terenie Szczytna zajmuje się Remondis. O tym, gdzie ma stanąć pojemnik do segregacji decyduje miasto, wydział gospodarki miejskiej.

 

Naczelnik wydziału Katarzyna Hrybek twierdzi, że odpad cmentarny nie podlega segregacji.


Reklama

 

- Tym tematem zajmowaliśmy się już na komisjach Rady Miejskiej – mówi. - Będziemy próbowali to jakoś rozwiązać, ale nie jest to wcale takie proste i oczywiste, jakby się wydawało.

 

Wrześniowa nowelizacja tak zwanej ustawy śmieciowej umożliwia jednak wprowadzenie segregacji odpadów na cmentarzach.

 

- Ale dotyczy to tak zwanych bioodpadów, czyli na przykład igliwia z wieńców żałobnych – mówi Ilona Bańkowska, wiceburmistrz Szczytna. - Pozostałe odpady cmentarne, póki co, są zawsze odpadem zmieszanym. Znicz, czy wkład do znicza, nie jest odpadem opakowaniowym, a takie odpady podlegają wyłącznie segregacji. Poza tym są to odpady zabrudzone parafiną. Nawet jeśli będziemy je segregować może okazać się, że nie znajdziemy odbiorcy na te odpady recyklingowe. Ale obiecuję, że temat przeanalizujemy. Jeśli uda nam się znaleźć odbiorcę na te posegregowane odpady to pojemniki do segregacji tam staną.

ReklamaKomentarze do artykułu

dr

Typowe dla kasty urzędniczej- tego się nie da zrobić, to nie jest takie proste.

Napisz

Reklama


Komentarze

 • Emzetka – wielopokoleniowa pamiątka rodzinna została skradziona
  Złapać dziadów za wory i do gałęzi.

  Korniszon


  2020-09-26 17:44:39
 • Emzetka – wielopokoleniowa pamiątka rodzinna została skradziona
  Wydaje mi się, że jestem człowiekiem tolerancyjnym. Wiele potrafię zrozumieć, wybaczyć, ale złodziejstwem po prostu się brzydzę. Dla mnie to najgorszy sort, zaraz po pedofilach.

  Taki Tam


  2020-09-26 14:26:30
 • Fifka, szklany słoik z marihuaną i... areszt dla 37-latka
  Za posiadanie areszt i więzienie.... Ja posiadam sprzęt do gwałtu czekam na dożywocie

  Pies gończy


  2020-09-26 08:46:41
 • Policjanci zabezpieczyli pocisk od granatnika
  RPG 2 weszły do służby w 1949 więc to raczej po wojnie...

  Ziomal


  2020-09-26 04:27:50
 • Kulturalne piątki z dźwierzuckim GOK
  Przepraszam Szanowną redakcję, ale takiego głupiego tytułu w odniesieniu do działalności ośrodka kultury jeszcze nie widziałem. czy to znaczy, że pozostałe dni tygodnia w GOK w Dźwierzutach są \"niekulturalne\"? Jest wg mnie obraźliwe dla instytucji, która z zasady prowadzi działalność kulturalną. Reklama - reklamą, upowszechnianie informacji - też dobrze. Ale to jest tak, jakby dać tytuł materiałowi informacyjnemu, że w teatrze odbywają się teatralne piątki, środy, czy też wtorki.

  Śmieszek


  2020-09-25 14:14:20
 • Grzybiarz znalazł w lesie skrzynię z amunicją
  napiszcie może czy znalazca nie ma nieprzyjemności w związku z znaleziskiem o widełkach 6msc do 8 lat paki.

  zuch


  2020-09-25 11:33:40
 • Będzie odnawianie zabytkowego ośrodka zdrowia
  Chyba budynku a nie ośrodka zdrowia a jeżeli już to przychodni.

  Krzysztof Bączek


  2020-09-25 11:22:05
 • Dotarły pieniądze na drogę w Rumach
  Właśnie tak wygląda żądza propagandy sukcesu. Ludzie, mieszkańcy, obywatele!!! Dostaliśmy pieniążki, zrobimy kawałek drogi! A jak będziemy robić, to też to ogłosimy! A jak już będzie zrobiona, to też obwieścimy. Będą zdjęcia i polubienia na FB. Gratulujcie nam i dziękujcie za nasze ogromne sukcesy!

  obserwator


  2020-09-24 13:11:27
 • 26-latek hodował marihuanę w mieszkaniu
  Biedny chłopak za to że pielęgnował swoje hobby pójdzie siedzieć. Nie wierzę że kiedykolwiek zrobił tym komuś krzywdę. Nie chcę pouczać organów ścigania bo to nie ich wina że takie mamy prawo a oni chcą zarabiać choć wiem że wielu też pali ale mogli by się zająć tymi co krzywdzą ludzi. (Tak samo jak lekarze mogli by przestać zabijać ludzi dla pieniędzy)

  Adrian


  2020-09-24 07:22:19
 • Szczytno wysoko w rankingu na... tanie życie
  Panie burmistrzu, teraz prosimy o miejsce Szczytna w rankingu wynagrodzeń i jakości życia...

  Ja


  2020-09-23 20:23:04