Piątek, 7 Maj
Imieniny: Beniny, Filipa, Judyty -

Reklama


Reklama

Ścieżkę opóźniła kolej


Wygląda na to, że opóźni się nieco budowa drugiego etapu ścieżki rowerowej po dawnym nasypie kolejowym Szczytno – Biskupiec. Winne są pogoda i... PKP, które nie zdążyły rozebrać torów na części trasy, po której ma iść ścieżka. - Mamy jednak nadzieję, że pod koniec wakacji uda się tę inwestycję oddać do użytku mimo tych trudności – mówi Jarosław Matłach, starosta szczycieński.Inwestycja kosztuje około 5 mln zł. Jest realizowana wspólnie z gminą Dźwierzuty oraz przy udziale... Rosji.

 

- Może nie dosłownie, ale z programu Polska – Rosja udało się na ten cel pozyskać całkiem spore pieniądze – prostuje starosta Jarosław Matłach. - Program jest nieco szerszy, a ścieżka jest jedynie jego elementem. Umowa dotyczy naszego powiatu i Rejonu Swietłogorskiego.

 

W ramach projektu w naszym powiecie powstaje drugi odcinek ścieżki rowerowej biegnący przez gminę Dźwierzuty do granicy naszego powiatu.

- Mniej więcej do wsi Kobułty w gminie Biskupiec – wyjaśnia starosta Matłach.


Reklama

Drugi etap to ponad 22 kilometry nowej asfaltowej trasy. Przy okazji odremontowanych ma być 10 wiaduktów oraz powstać mają dwa miejsca obsługi rowerzystów w Dźwierzutach i Popowej Woli.

Prace ostatnio wizytował wicestarosta Jerzy Szczepanek.

 

- Trasa jest właściwie przygotowana pod położenie nawierzchni bitumicznej – mówi.

 

Niestety, pogoda oraz PKP sprawiły, że trasa może nie zostać zakończona i oddana do użytku przed wakacjami.

 

- Umowa z wykonawcą wskazuje jako ostateczny termin koniec sierpnia, ale wiele wskazywało na to, że inwestycja będzie wykonana wcześniej – mówi wicestarosta. - Obecnie to przyspieszenie staje się wątpliwe, niemniej wciąż liczymy na to, że chociaż trochę uda się ten czas nadrobić i mieszkańcy będą mogli z niej korzystać jeszcze przed końcem wakacji. Opóźnienia wynikają z niesprzyjającej pogody oraz opieszałości PKP, która nie spieszyła się z rozbiórka torów, leżących jeszcze na części nasypu.

Reklama

 

Po zakończeniu budowy ścieżka od Szczytna w stronę Biskupca będzie miała ponad 30 km. Bo w pierwszym etapie powstał odcinek Szczytno – Ochódno. Po stronie biskupieckiej zostanie do zrealizowania fragment około 8 km. Jeśli i on powstanie to ścieżka Szczytno – Biskupiec będzie jedną z atrakcyjniejszych ścieżek w regionie.

 Komentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze