Środa, 26 Czerwiec, Imieniny: Łucji, Witolda, Wilhelma -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Ścieżka rowerowa z dziurą w Dźwierzutach


Są pieniądze na część ścieżki rowerowej po byłym torowisku Szczytno – Biskupiec. Na unijne pieniądze mogą liczyć Powiat Szczycieński i Gmina Biskupiec. W poniedziałek oba samorządy podpisały umowę na dofinansowanie z marszałkiem województwa. Problem jest jednak z najdłuższym odcinkiem biegnącym przez Gminę Dźwierzuty.Według zapowiedzi Jarosława Matłacha, starosty szczycieńskiego jest szansa, że na odcinki „szczycieński” i „biskupiecki” przetargi zostaną ogłoszone jeszcze w tym roku. - Mamy unijne wsparcie, więc nie ma na co czekać – mówi starosta.

 

Umowę na dofinansowanie oba samorządy podpisały dokładnie w poniedziałek, 25 czerwca. Oba samorządy otrzymają po około 1 mln zł wsparcia. Za te pieniądze od Szczytna ma powstać odcinek około 8 kilometrów ścieżki. Podobny odcinek ma powstać od strony Biskupca.

 

- Koszt naszego odcinka, czyli od Szczytna do Nowych Kiejkut szacujemy na poziomie 1 mln 200 tys. zł – mówi starosta Matłach.

 

Wiadukty i parking dla rowerów

 

Za te pieniądze ma powstać ponad 8-kilometrowy odcinek ścieżki rowerowej o nawierzchni bitumicznej i szerokości 3 metrów. - Dodatkowo przy dawnym dworcu kolejowym w Ochódnie powstanie też miejsce obsługi rowerzystów, czyli specjalna wiata, parking na minimum 12 rowerów oraz plac o powierzchni 30 m2 – wylicza starosta Matłach. - W ramach inwestycji wyremontowane zostaną też dwa wiadukty kolejowe. Podobnie będzie wyglądał odcinek od strony Biskupca.


 

Rosja pomoże Dźwierzutom?

 

Cała inwestycja wygląda imponująco. Niestety, do ideału daleko, bo z inwestycją, przynajmniej na razie, wstrzymuje się gmina Dźwierzuty, na której terenie leży najdłuższy, bo ponad 20-kilometrowy odcinek. Gminny wniosek nie przeszedł weryfikacji formalnej w konkursie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego. Pisząc wprost gmina nie otrzymała dofinansowania.

 

- Nie będę ukrywał, że jest to spory problem – przyznaje Jarosław Matłach. - Ale nawet jeśli odcinki ze Szczytna i Biskupca powstaną, to chcielibyśmy, aby dźwierzucka część była też przejezdna. Może nie będzie tak idealna, jak nasze części, ale na pewno przejezdna. Jednocześnie z gminą Dźwierzuty będziemy starali się szukać innego źródła finansowania. Jest duża szansa, że uda nam się na ten odcinek pozyskać wsparcie z Programu Współpracy Transgranicznej POLSKA-ROSJA.Komentarze do artykułu

Rolo

Gmina ma wybitnych fachowców od pozyskiwania środków z zewnątrz, wystarczy popatrzeć na inwestycje. Oby to ostatnia kadencja

HelicobacterPylori

Bo wójtSzydlik to dobra tylko w jedzeniu ciastka na festynach gminnych i robieniu zakupów w Galerii Warmińskiej w godzinach urzędowania to jakim cudem wniosek ma przejść weryfikację skoro nie ma kto tego przypilnować?

Obserwator

Spytajcie się Jaskulskiej czemu wniosek z Dźwierzut nie przeszedł!!!!!

Napisz

Powiązane wydarzenia

 • Czwartek, 2019-06-13 10:16:02

Szkolny wielobój w Dźwierzutach (zdjęcia)

 • Poniedziałek, 2019-05-20 18:40:22

GOPS dzieli kasę i... sklepy w Dźwierzutach

 • Poniedziałek, 2019-04-29 13:12:26

Ścieżka rowerowa jednak powstanie

 • Wtorek, 2019-04-16 15:17:10

Kolarska sekcja sportowa w Dźwierzutach


Komentarze

 • Jarosław i Vladimir połączyli siły dla dobra Mazur (zdjęcia)
  jarek szykujesz im sciezke zeby mogli predzej wjechac do polski.OJ zastanów sie!!!
  Autor: marek
  2019-06-26 15:25:12
 • Dwie dekady śpiewania Kantaty
  Az ciezko uwierzyć, że Pan Mariusz tak nisko upadł.....? Z przewodniczącego rady miasta na.......
  Autor: Tomasz
  2019-06-25 22:43:55
 • W Szczytnie powstanie sztuczne lodowisko
  Lichwa....
  Autor: Czy miasto na to stac?, kiepski to gospodarz, ktory ziemie swoją zadłuża.
  2019-06-25 22:41:10
 • W Szczytnie powstanie sztuczne lodowisko
  Już widzę jak tłumy turystów walą do Szczytna na lodowisko.
  Autor: Mieszkaniec
  2019-06-25 13:39:42
 • W Szczytnie powstanie sztuczne lodowisko
  Emil nie bój nic, lodowisko dobra sprawa, myślę że będzie spore zainteresowanie. Wygodniej mieć je na miejscu niż jeździć do Olsztyna.
  Autor: Zbigniew
  2019-06-24 23:50:51
 • W Szczytnie powstanie sztuczne lodowisko
  Chyba maniek z Grzegorczykiem będą się tam bujali, a potem pójdą łowić rybki na małe domowe gdzie maniek stanowiska sobie wybuduje.
  Autor: Emil
  2019-06-24 21:08:35
 • Zostań współwłaściciel browaru w Szczytnie i... wygraj kolację z Magdą Gessler
  Na kolację zabiorę babcie
  Autor: Martyna karolewska
  2019-06-24 19:21:33
 • Firmy na śmieciowym cenzurowanym
  Niech się Pani z Urzędu przepisami nie zasłania, bo owszem jest tam coś o rozdzielaniu zwykłych śmieci od firmowych, ale to nie jest przymus dla samorządu, tylko wybór. A żeby daleko nie szukać, to w gminie Pasym, przedsiębiorców i ludzi \"wrzucają\" do jednego worka, i problem w ogóle nie istnieje. A w Szczytnie jest i to duży. Każdy przedsiębiorca to powie. Jak sama nazwa wskazuje przedsiębiorca, sobie poradzi. Tylko kto kogo, i po co ma oszukiwać...?
  Autor: Przedsiębiorca
  2019-06-24 12:40:56
 • Stadion przy Śląskiej na etapie papierowym
  A obok stadionu jeszcze ma powstać bosko że sztuczną trawa 60x30 taka mała poprawka.
  Autor: Xyz
  2019-06-23 16:42:37
 • Koszmar niepełnosprawnych: krawężniki, policja i... bliźni
  W pełni popieram pana spostrzeżenia sam jestem wózkowiczem i mam problemy z poruszaniem się na wózku bez pomocy innych osób.nawet przed wyborami do samorządu oprowadzałem jednego pana z aparatem do zdjęć który nagrał kilka zdjęć na na przejściu z ul żwirki do parku i podjazd koło mostku przy areście .miał ten pan to jakoś załatwić.,ale wybory się odbyły i sprawa ucichła .Bardzo dobrze że pan jako młody człowiek widzi te problemy,i trzeba te sprawy mocno nagłaśniać .z obserwacji widać na co dzień że osób na wózkach jest dużo w naszym mieście Myślę że jest nas dużo i powinniśmy domagać się od władz by te sprawiły by osobom niepełnosprawny żyło się lepiej. pozdrawiam.
  Autor: Tadeusz Rosiński
  2019-06-23 14:40:48