Wtorek, 31 Marzec, Imieniny: Balbiny, Kamila, Kornelii -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Reklama


Reklama

Ścieżka rowerowa z dziurą w Dźwierzutach


Są pieniądze na część ścieżki rowerowej po byłym torowisku Szczytno – Biskupiec. Na unijne pieniądze mogą liczyć Powiat Szczycieński i Gmina Biskupiec. W poniedziałek oba samorządy podpisały umowę na dofinansowanie z marszałkiem województwa. Problem jest jednak z najdłuższym odcinkiem biegnącym przez Gminę Dźwierzuty.



Według zapowiedzi Jarosława Matłacha, starosty szczycieńskiego jest szansa, że na odcinki „szczycieński” i „biskupiecki” przetargi zostaną ogłoszone jeszcze w tym roku. - Mamy unijne wsparcie, więc nie ma na co czekać – mówi starosta.

 

Umowę na dofinansowanie oba samorządy podpisały dokładnie w poniedziałek, 25 czerwca. Oba samorządy otrzymają po około 1 mln zł wsparcia. Za te pieniądze od Szczytna ma powstać odcinek około 8 kilometrów ścieżki. Podobny odcinek ma powstać od strony Biskupca.

 

- Koszt naszego odcinka, czyli od Szczytna do Nowych Kiejkut szacujemy na poziomie 1 mln 200 tys. zł – mówi starosta Matłach.

 


Reklama

Wiadukty i parking dla rowerów

 

Za te pieniądze ma powstać ponad 8-kilometrowy odcinek ścieżki rowerowej o nawierzchni bitumicznej i szerokości 3 metrów. - Dodatkowo przy dawnym dworcu kolejowym w Ochódnie powstanie też miejsce obsługi rowerzystów, czyli specjalna wiata, parking na minimum 12 rowerów oraz plac o powierzchni 30 m2 – wylicza starosta Matłach. - W ramach inwestycji wyremontowane zostaną też dwa wiadukty kolejowe. Podobnie będzie wyglądał odcinek od strony Biskupca.

 

Rosja pomoże Dźwierzutom?

 

Cała inwestycja wygląda imponująco. Niestety, do ideału daleko, bo z inwestycją, przynajmniej na razie, wstrzymuje się gmina Dźwierzuty, na której terenie leży najdłuższy, bo ponad 20-kilometrowy odcinek. Gminny wniosek nie przeszedł weryfikacji formalnej w konkursie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego. Pisząc wprost gmina nie otrzymała dofinansowania.

Reklama

 

- Nie będę ukrywał, że jest to spory problem – przyznaje Jarosław Matłach. - Ale nawet jeśli odcinki ze Szczytna i Biskupca powstaną, to chcielibyśmy, aby dźwierzucka część była też przejezdna. Może nie będzie tak idealna, jak nasze części, ale na pewno przejezdna. Jednocześnie z gminą Dźwierzuty będziemy starali się szukać innego źródła finansowania. Jest duża szansa, że uda nam się na ten odcinek pozyskać wsparcie z Programu Współpracy Transgranicznej POLSKA-ROSJA.



Komentarze do artykułu

Rolo

Gmina ma wybitnych fachowców od pozyskiwania środków z zewnątrz, wystarczy popatrzeć na inwestycje. Oby to ostatnia kadencja

HelicobacterPylori

Bo wójtSzydlik to dobra tylko w jedzeniu ciastka na festynach gminnych i robieniu zakupów w Galerii Warmińskiej w godzinach urzędowania to jakim cudem wniosek ma przejść weryfikację skoro nie ma kto tego przypilnować?

Obserwator

Spytajcie się Jaskulskiej czemu wniosek z Dźwierzut nie przeszedł!!!!!

Napisz

Powiązane wydarzenia

  • Wtorek, 2020-03-17 16:50:38

GOK w Dźwierzutach działa... wirtualnie

  • Poniedziałek, 2020-03-16 21:07:54

W Dźwierzutach o Wyklętych

  • Poniedziałek, 2020-01-27 19:49:48

Czwarty DKK w województwie jest w Dźwierzutach

  • Sobota, 2019-12-07 21:36:50

Nowy przystanek w Dźwierzutach

  • Poniedziałek, 2019-11-11 16:21:41

Ścieżka „po kolei” już otwarta (zdjęcia)

Reklama


Komentarze

  • Objęty kwarantanna 60-latek, pojechał na... giełdę samochodową
    To, że to niebezpieczne i głupie zachowanie - nie ulega wątpliwości - podobnie jak jazda po pijanemu. Ale nie uważam, aby z tego powodu napiętnować wszystkich 60+. O wiele więcej takich delikwentów znajduje się w populacji 60-. O czym świadczą dzisiaj wprowadzone dodatkowe restrykcje. Z poważaniem dla tych, którzy umieją się sprawnie wypowiadać tylko w polskiej łacinie, a brak im słów w języku polskim.

    Śmieszek


    2020-03-31 16:50:41
  • Mańkowski: Wybory w takich warunkach to absurd i niebezpieczeństwo dla mieszkańców Szczytna
    Przykro mi, że z 19 wersów tekstu zrozumiałeś tylko ten \"z jajami\" - będącego, nota bene, alegorią. Nie świadczy to o Twojej wysokiej inteligencji. Ponieważ mało rozumiesz, streszczę Ci resztę. To nawiązanie do ślubowania składanego przez Burmistrza cyt. \"powierzony mi urząd sprawować będę tylko dla dobra publicznego i pomyślności mieszkańców miasta\". Jak można mówić o pomyślności mieszkańców i - w trosce o nich - braku zgody (na szczeblu samorządowym) na organizację wyborów, jak się ma na przeciwwadze jedynie słowne zapewnia o swojej \"odwadze\"!!!

    Do Wyborca


    2020-03-31 16:46:29
  • Objęty kwarantanna 60-latek, pojechał na... giełdę samochodową
    Wpierdol i na łańcuch

    Gieniu


    2020-03-31 16:29:12
  • Strażak i radny ostrzega przed naciągaczami na... czujnik
    problem stanowi polskie prawo, które pozwala wszelkiego rodzaju naciągaczom na rozwinięcie \"biznesu\". Nawet w razie udowodnienia oszustwa będzie mała szkodliwość czynu. Niestety do grona naciągaczy dołączają również takie firmy jak Energa-Obrót S.A., która poprzez swoich przedstawicieli krążących po domach w czasie epidemii, wmawia mieszkańcom konieczność zawarcia aneksów do umów o dostarczanie energii. Wezwana policja stwierdziła jedynie, że przedstawiciel \"jest prawdziwy\".

    novi59


    2020-03-31 16:07:44
  • Dominik Górski pokieruje lecznictwem szpitala
    Już dawno trzeba było Zarębe wypędzić. Nowemu no cóż życzyć powodzenia chodź nie będzie miał łatwo!!

    Alisherov


    2020-03-31 14:52:12
  • Objęty kwarantanna 60-latek, pojechał na... giełdę samochodową
    Jestem zdania, że zamiast nowego samochodu Pan powinien dla przykładu otrzymać karę w wysokości przeznaczonych funduszy na auto. A tak poważnie. Jak można podczas tak poważnej sytuacji \"myśleć\", że już można wyjść. Czy ludzie nie mają kalendarzy, zegarków, notatników? Jeśli został mu jeden dzień to dosolić dla przykladu 3000-4000 zł kary. Być odpowiedzialnym to również ponosić konsekwencje...

    Tomcio


    2020-03-31 14:29:48
  • Objęty kwarantanna 60-latek, pojechał na... giełdę samochodową
    Takie osoby co olewają to dać im mandat 30.000 zł to będą przestrzegać!

    Paweł


    2020-03-31 13:31:39
  • Mańkowski: Wybory w takich warunkach to absurd i niebezpieczeństwo dla mieszkańców Szczytna
    Tu po tych niektórych komentarzach widzę, że nie zdają sobie sobie sprawy z tego do czego te wybory w okresie panującej zarazy mogą doprowadzić. Teraz z wieży Ratusz za pomocą głośników jest głoszone - NIE WYCHODZ Z DOMU. A oni widzę, że chętnie by to ostrzeżenie zamienili na - JDZ NA WYBORY. Żeby być takim usłużnym władzy rządzącej - to wielka przesada !!!

    Jestem przeciw wyborom


    2020-03-31 12:59:38
  • Objęty kwarantanna 60-latek, pojechał na... giełdę samochodową
    Zdecydowana większość z nas siedzi w domach, a wychodzi, kiedy musi. Zaciskamy zęby i cierpimy, bo to nie jest normalne. Ale niestety, wielu ma to w d...e i szydzi z ludzi odpowiedzialnych. Mam nadzieję, że sąd właściwie oceni takie postępowania.

    szary obywatel


    2020-03-31 12:18:58
  • Objęty kwarantanna 60-latek, pojechał na... giełdę samochodową
    Krzesło

    Zygi