Reklama


Reklama

Ścieżka rowerowa jednak powstanie


Firma ze Szczytna: Głażewski Zakład Usług Transportowych wybuduje pierwszy fragment ścieżki rowerowej po byłej linii kolejowej Szczytno-Biskupiec. Odcinek niemal 9 kilometrów będzie kosztował powiat ponad 3 mln zł.



Była to kolejna, trzecia już próba znalezienia wykonawcy. Poprzednie przetargi zostały unieważnione z powodu zbyt wysokiej ceny.

 

Do nowego przetargu na wykonanie niemal 9-kilometrowego odcinka ścieżki rowerowej Szczytno – Nowe Kiejkuty stanęły trzy firmy. Dwie z Mazowsza i jedna ze Szczytna. Rozrzut cenowy był ogromny. Najwyższa oferta opiewała na ponad 5 mln zł. Najniższa niewiele ponad 3 mln zł. To i tak o wiele więcej niż powiat zaplanował na tą inwestycję, bo oszacowano ją na 1,2 mln zł.


Reklama

 

- Otrzymaliśmy na tę inwestycję dotację około 1 mln zł, dlatego szkoda byłoby zmarnować te pieniądze – mówi Jerzy Szczepanek, wicestarosta szczycieński. - To jeden z powodów, dla których wchodzimy w tę inwestycję. Drugi to taki, że jest to inwestycja wyczekiwana przez mieszkańców naszego powiatu. Będziemy musieli jednak znaleźć dodatkowe pieniądze.

 

Prace mają ruszyć już w maju. Powstanie odcinek łączący Szczytno z Nowymi Kiejkutami. Ścieżka będzie asfaltowa o szerokości 3 metrów. Powstanie na niej też Punkt Obsługi Rowerzystów, czyli miejsce postojowe. W ramach prac odrestaurowane zostaną też dwa wiadukty, pod którymi będzie przebiegała ścieżka.

Reklama

 

Kiedy ruszą prace na pozostałych odcinkach 40-kilometrowej byłej linii kolejowej łączącej Szczytno z Biskupcem, tego nie wiadomo.



Komentarze do artykułu

Magda

Prace już trwają i wyglądają na dosyć zaawansowane, przynajmniej w okolicach Szczytna.

Lapidarium

Czekamy

Karol

Brawo. Super. Czemu sciezka przebiegnie pod?

Napisz

Powiązane wydarzenia

  • Sobota, 2020-08-29 11:05:49

Ścieżka ruszyła z impetem

  • Środa, 2020-08-26 11:25:10

Remis SKS to jednak strata dwóch punktów

  • Poniedziałek, 2020-08-24 18:16:33

Powstanie boisko miejsko-spółdzielcze

  • Czwartek, 2020-08-13 11:44:41

Jurand jednak wróci do Szczytna

Reklama


Komentarze