Wtorek, 31 Marzec, Imieniny: Balbiny, Kamila, Kornelii -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Reklama


Reklama

Ścieżka rowerowa jednak powstanie


Firma ze Szczytna: Głażewski Zakład Usług Transportowych wybuduje pierwszy fragment ścieżki rowerowej po byłej linii kolejowej Szczytno-Biskupiec. Odcinek niemal 9 kilometrów będzie kosztował powiat ponad 3 mln zł.



Była to kolejna, trzecia już próba znalezienia wykonawcy. Poprzednie przetargi zostały unieważnione z powodu zbyt wysokiej ceny.

 

Do nowego przetargu na wykonanie niemal 9-kilometrowego odcinka ścieżki rowerowej Szczytno – Nowe Kiejkuty stanęły trzy firmy. Dwie z Mazowsza i jedna ze Szczytna. Rozrzut cenowy był ogromny. Najwyższa oferta opiewała na ponad 5 mln zł. Najniższa niewiele ponad 3 mln zł. To i tak o wiele więcej niż powiat zaplanował na tą inwestycję, bo oszacowano ją na 1,2 mln zł.


Reklama

 

- Otrzymaliśmy na tę inwestycję dotację około 1 mln zł, dlatego szkoda byłoby zmarnować te pieniądze – mówi Jerzy Szczepanek, wicestarosta szczycieński. - To jeden z powodów, dla których wchodzimy w tę inwestycję. Drugi to taki, że jest to inwestycja wyczekiwana przez mieszkańców naszego powiatu. Będziemy musieli jednak znaleźć dodatkowe pieniądze.

 

Prace mają ruszyć już w maju. Powstanie odcinek łączący Szczytno z Nowymi Kiejkutami. Ścieżka będzie asfaltowa o szerokości 3 metrów. Powstanie na niej też Punkt Obsługi Rowerzystów, czyli miejsce postojowe. W ramach prac odrestaurowane zostaną też dwa wiadukty, pod którymi będzie przebiegała ścieżka.

Reklama

 

Kiedy ruszą prace na pozostałych odcinkach 40-kilometrowej byłej linii kolejowej łączącej Szczytno z Biskupcem, tego nie wiadomo.



Komentarze do artykułu

Magda

Prace już trwają i wyglądają na dosyć zaawansowane, przynajmniej w okolicach Szczytna.

Lapidarium

Czekamy

Karol

Brawo. Super. Czemu sciezka przebiegnie pod?

Napisz

Powiązane wydarzenia

  • Środa, 2020-03-11 12:56:31

Boisko przy Śląskiej jednak powstanie

  • Czwartek, 2019-11-28 11:06:06

„NA BOCZNYCH NIE STOJĄ…” A JEDNAK…

  • Piątek, 2019-11-15 10:10:01

Olimpijczyk jedzie jednak do Działdowa

  • Poniedziałek, 2019-11-11 16:21:41

Ścieżka „po kolei” już otwarta (zdjęcia)

  • Niedziela, 2019-10-20 21:13:04

Olimpijczyk jednak z porażką w Szczytnie

Reklama


Komentarze

  • Objęty kwarantanna 60-latek, pojechał na... giełdę samochodową
    To, że to niebezpieczne i głupie zachowanie - nie ulega wątpliwości - podobnie jak jazda po pijanemu. Ale nie uważam, aby z tego powodu napiętnować wszystkich 60+. O wiele więcej takich delikwentów znajduje się w populacji 60-. O czym świadczą dzisiaj wprowadzone dodatkowe restrykcje. Z poważaniem dla tych, którzy umieją się sprawnie wypowiadać tylko w polskiej łacinie, a brak im słów w języku polskim.

    Śmieszek


    2020-03-31 16:50:41
  • Mańkowski: Wybory w takich warunkach to absurd i niebezpieczeństwo dla mieszkańców Szczytna
    Przykro mi, że z 19 wersów tekstu zrozumiałeś tylko ten \"z jajami\" - będącego, nota bene, alegorią. Nie świadczy to o Twojej wysokiej inteligencji. Ponieważ mało rozumiesz, streszczę Ci resztę. To nawiązanie do ślubowania składanego przez Burmistrza cyt. \"powierzony mi urząd sprawować będę tylko dla dobra publicznego i pomyślności mieszkańców miasta\". Jak można mówić o pomyślności mieszkańców i - w trosce o nich - braku zgody (na szczeblu samorządowym) na organizację wyborów, jak się ma na przeciwwadze jedynie słowne zapewnia o swojej \"odwadze\"!!!

    Do Wyborca


    2020-03-31 16:46:29
  • Objęty kwarantanna 60-latek, pojechał na... giełdę samochodową
    Wpierdol i na łańcuch

    Gieniu


    2020-03-31 16:29:12
  • Strażak i radny ostrzega przed naciągaczami na... czujnik
    problem stanowi polskie prawo, które pozwala wszelkiego rodzaju naciągaczom na rozwinięcie \"biznesu\". Nawet w razie udowodnienia oszustwa będzie mała szkodliwość czynu. Niestety do grona naciągaczy dołączają również takie firmy jak Energa-Obrót S.A., która poprzez swoich przedstawicieli krążących po domach w czasie epidemii, wmawia mieszkańcom konieczność zawarcia aneksów do umów o dostarczanie energii. Wezwana policja stwierdziła jedynie, że przedstawiciel \"jest prawdziwy\".

    novi59


    2020-03-31 16:07:44
  • Dominik Górski pokieruje lecznictwem szpitala
    Już dawno trzeba było Zarębe wypędzić. Nowemu no cóż życzyć powodzenia chodź nie będzie miał łatwo!!

    Alisherov


    2020-03-31 14:52:12
  • Objęty kwarantanna 60-latek, pojechał na... giełdę samochodową
    Jestem zdania, że zamiast nowego samochodu Pan powinien dla przykładu otrzymać karę w wysokości przeznaczonych funduszy na auto. A tak poważnie. Jak można podczas tak poważnej sytuacji \"myśleć\", że już można wyjść. Czy ludzie nie mają kalendarzy, zegarków, notatników? Jeśli został mu jeden dzień to dosolić dla przykladu 3000-4000 zł kary. Być odpowiedzialnym to również ponosić konsekwencje...

    Tomcio


    2020-03-31 14:29:48
  • Objęty kwarantanna 60-latek, pojechał na... giełdę samochodową
    Takie osoby co olewają to dać im mandat 30.000 zł to będą przestrzegać!

    Paweł


    2020-03-31 13:31:39
  • Mańkowski: Wybory w takich warunkach to absurd i niebezpieczeństwo dla mieszkańców Szczytna
    Tu po tych niektórych komentarzach widzę, że nie zdają sobie sobie sprawy z tego do czego te wybory w okresie panującej zarazy mogą doprowadzić. Teraz z wieży Ratusz za pomocą głośników jest głoszone - NIE WYCHODZ Z DOMU. A oni widzę, że chętnie by to ostrzeżenie zamienili na - JDZ NA WYBORY. Żeby być takim usłużnym władzy rządzącej - to wielka przesada !!!

    Jestem przeciw wyborom


    2020-03-31 12:59:38
  • Objęty kwarantanna 60-latek, pojechał na... giełdę samochodową
    Zdecydowana większość z nas siedzi w domach, a wychodzi, kiedy musi. Zaciskamy zęby i cierpimy, bo to nie jest normalne. Ale niestety, wielu ma to w d...e i szydzi z ludzi odpowiedzialnych. Mam nadzieję, że sąd właściwie oceni takie postępowania.

    szary obywatel


    2020-03-31 12:18:58
  • Objęty kwarantanna 60-latek, pojechał na... giełdę samochodową
    Krzesło

    Zygi