Niedziela, 26 Maj, Imieniny: Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Ścieżka rowerowa jednak powstanie


Firma ze Szczytna: Głażewski Zakład Usług Transportowych wybuduje pierwszy fragment ścieżki rowerowej po byłej linii kolejowej Szczytno-Biskupiec. Odcinek niemal 9 kilometrów będzie kosztował powiat ponad 3 mln zł.



Była to kolejna, trzecia już próba znalezienia wykonawcy. Poprzednie przetargi zostały unieważnione z powodu zbyt wysokiej ceny.

 

Do nowego przetargu na wykonanie niemal 9-kilometrowego odcinka ścieżki rowerowej Szczytno – Nowe Kiejkuty stanęły trzy firmy. Dwie z Mazowsza i jedna ze Szczytna. Rozrzut cenowy był ogromny. Najwyższa oferta opiewała na ponad 5 mln zł. Najniższa niewiele ponad 3 mln zł. To i tak o wiele więcej niż powiat zaplanował na tą inwestycję, bo oszacowano ją na 1,2 mln zł.

 

- Otrzymaliśmy na tę inwestycję dotację około 1 mln zł, dlatego szkoda byłoby zmarnować te pieniądze – mówi Jerzy Szczepanek, wicestarosta szczycieński. - To jeden z powodów, dla których wchodzimy w tę inwestycję. Drugi to taki, że jest to inwestycja wyczekiwana przez mieszkańców naszego powiatu. Będziemy musieli jednak znaleźć dodatkowe pieniądze.


 

Prace mają ruszyć już w maju. Powstanie odcinek łączący Szczytno z Nowymi Kiejkutami. Ścieżka będzie asfaltowa o szerokości 3 metrów. Powstanie na niej też Punkt Obsługi Rowerzystów, czyli miejsce postojowe. W ramach prac odrestaurowane zostaną też dwa wiadukty, pod którymi będzie przebiegała ścieżka.

 

Kiedy ruszą prace na pozostałych odcinkach 40-kilometrowej byłej linii kolejowej łączącej Szczytno z Biskupcem, tego nie wiadomo.



Komentarze do artykułu

Lapidarium

Czekamy

Karol

Brawo. Super. Czemu sciezka przebiegnie pod?

Napisz

Powiązane wydarzenia

  • Czwartek, 2019-05-09 13:34:03

Winda w „dwójce” jednak droższa

  • Poniedziałek, 2019-04-15 13:07:31

Jednak odbudują stary kościół w Klonie

  • Środa, 2019-02-20 12:31:01

Ścieżka droższa aż dwa razy


Komentarze

  • Za transport dzieci... do prokuratury
    Autobusy były okropne, a komentarze wyżej zostały napisane najwidoczniej przez kogoś kto nigdy nie miał z nimi nic wspólnego ;)
    Autor: Uczennica
    2019-05-26 17:52:21
  • Za transport dzieci... do prokuratury
    Chyba niektórzy co tu wypisują to nie widzieli stanu technicznego tych autobusów ,co do tego przewoźnika to były wątpliwości od początku o bezpieczeństwo w tych autobusach.I proszę nie pisać że mamy były zadowolone ,bo z tym się nie zgodzę bo były przerażone samym wyglądem tych autobusów.A coś mi się zdaje że tu nie wypisuje żaden rodzić z gminy tylko ktoś przeciwny Wójtowi który chce dopiec także staremu przewoźnikowi .A ja popieram w końcu wójta ,że podjął bardzo dobrą decyzję i czekam na wygrany przetarg przez starego przewoźnika i bardzo zadbane autobusy .A co do tematu że niby cała rodzina nie ma pracy to zastanów się mieszkańcu co piszesz bo oni nie są przewoźnikami tylko w Jedwabnie ,ale i wycieczki też obsługują i bardzo dobrze Im się wiedzie \"ZAZDROŚNIKU\"I drodzy mieszkańcy i mieszkanki nie szukajcie teraz przekrętów bo ich nie ma tylko jest rozmowa o obecnym przewodniku a nie pranie brudów z niczego .
    Autor: Ola
    2019-05-26 17:41:57
  • 10 milionów „otuli” szkołę i przedszkole
    Tak zapuścić szkołę. Wstyd!!! Uczyłem się w niej od czasu jej powstania. No, ale żeby doprowadzić do takiego stanu ...
    Autor: Gorszy sort
    2019-05-25 12:02:38
  • Nowy wóz bojowy trafił do strażaków (zdjęcia)
    Czy bez pokropku, to ten samochód by nie jeździł???
    Autor: Pytam się
    2019-05-24 22:50:07
  • Za transport dzieci... do prokuratury
    właśnie jakie skargi chyba że na pana panie wójcie ciągle jakieś podwyżki pan nie uleczy gminy długi były i będą tylko czemu naszym kosztem zwykłych obywateli tej gminy i żeby nie było to nie jest oskarżenie tylko osobista myśl !!!!!!!!
    Autor: mieszkaniec
    2019-05-24 21:30:07
  • Świetlica ze sportowym zapleczem
    Na Kamionku by mogli taką świetlice zbudować
    Autor: Zzzz
    2019-05-24 17:19:19
  • Nowy wóz bojowy trafił do strażaków (zdjęcia)
    Brawo
    Autor: Fan
    2019-05-24 13:27:23
  • Nowy wóz bojowy trafił do strażaków (zdjęcia)
    Brawo Romku!
    Autor: Kolega
    2019-05-24 12:41:49
  • Za transport dzieci... do prokuratury
    a przedszkole to miało jechać z tym przewoźnikiem czy z tym z Tylkowa?
    Autor: kinga
    2019-05-23 20:49:23
  • Za transport dzieci... do prokuratury
    Tak, zgadzam się wszystko było ok, tylko stary przewoźnik ciągle szukał haka, aby znowu wrócić, bo cała rodzina bez pracy. A on tu nikogo innego nie chce wpuścić!!!! Skandal i uklady
    Autor: Mieszkaniec