Niedziela, 19 Wrzesień
Imieniny: Ireny, Irminy, Stanisława -

Reklama


Reklama

Ścieżka nowa i... niszczona


„Jako Wójt Gminy proszę Was, Mieszkańców Gminy Dźwierzuty, abyśmy dali dobry przykład. Abyśmy pokazali, że zainwestowane w ścieżkę ogromne środki publiczne z budżetu naszej Gminy nie poszły na marne”. Taki apel zamieściła na swoim profilu wójt Marianna Szydlik. I nie bez powodu.Budowa ścieżki rowerowej po dawnym nasypie kolejowym, wiodąca praktycznie od Szczytna, przez całą niemal gmine Dźwierzuty aż do granicy powiatu jest już niemal zakończona. Niemal, bo jeszcze trwaja prace na odcinku, na którym wystąpiły problemy komunikacyjne, które mogą zagrażać jej użytkownikom. Niemniej częściowy odbiór prac już nastąpił. W międzyczasie pojawił się też problem natury – nazwijmy to – własnościowej, wynikający z zupełnie nieuzasadnionych roszczeń poprzedniego właściciela nasypu, czyli PKP. Do tego zagadnienia, bardziej szczegółowo, jeszcze wrócimy. Dziś – o okolicznościach, które sprowokowały wójt Szydlik do zamieszczenia cytowanego apelu.


Reklama

 

Częściowy odbiór „placu budowy” był okazją do tego, by dokładnie przyjrzeć się obiektowi na jego całej długości, bo pamiętać trzeba, że ścieżka, choć jej budowa formalnie jeszcze trwa, jest już bardzo intensywnie użytkowana. I to właśnie – jak się okazuje – jest dla tej ścieżki bardzo... szkodliwe. Dokumentacja fotograficzna dowodzi bowiem, że to, co jeszcze nie zostało zbudowane wymaga... odbudowy, a co najmniej napraw.

 

- Jeszcze ścieżka nie została oddana do użytku, a już musimy naprawiać szkody wyrządzone przez wandali, sprzątać śmieci, które pojawiają się po sobotnich libacjach. Pięknie wyremontowane obiekty mostowe już dziś wymagają ponownego malowania lub przynajmniej czyszczenia, a miejscami nawet wykonania poprawek po oderwanym tynku (rzut kamieniem okazał się celny) – opisuje wójt Szyblik stan nowiutkiej ścieżki. - Miejsce postojowe w Popowej Woli zostało natomiast wykorzystane na weekendową imprezę. Porozrzucane popękane balony, wstążki, kosze na śmieci wypełnione butelkami po alkoholu, butelka na stole służąca za popielniczkę, łupiny słonecznika i puszki po alkoholu wokół wiaty nie zachęcają rowerzystów do odpoczynku w tym miejscu... a to właśnie MOR Popowa Wola ma jeden z piękniejszych widoków i jest ostatnią stacją postojową na wykonanej dotychczas trasie – kontunuuje. - Przykry obrazek, a ta inwestycja ma być naszą wizytówką i magnesem na turystów.

Reklama

 

I te właśnie, rażące i żenujące widoki, dowody ludzkiej niefrasobliwości, głupoty, a wręcz chamstwa, skłoniły wójt Mariannę Szydlik do wystosowania prośby. Zwraca się więc do mieszkańców swojej gminy o to, by wybudowanej ścieżki po prostu pilnowali. By zwracali uwagę a takie zachowania użytkowników, które mają niszczycielski charakter. - Każda usterka będzie musiała zostać naprawiona z budżetu nas wszystkich. Więcej pieniędzy na utrzymanie i naprawę ścieżki, to mniej pieniędzy na inne zadania własne gminy – podkreśla.

 

Można by się chwilę zastanowić, dlaczego wójt gminy Dźwierzuty nie apeluje do wandali. Z drugiej jednak strony – czy taki apel miałby sens? Skoro ktoś nie ma w sobie minimum przyzwoitości, by nie niszczyć tego, co inni ogromnym wysiłkiem i pieniędzmi zrobili, to żaden apel takiego kogoś tą przyzwoitością nie napełni.Komentarze do artykułu

Miejscowy

\"pomidorka\' trzeba do ochrony zatrudnić i będzie git.

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama


Komentarze

 • Będzie swoja woda
  Kiedy CAŁE JERUTKI dostąpią zaszczytu?

  Robert Częścik


  2021-09-19 13:26:06
 • Apel o szczepienia w gminie Rozogi
  Bo Rozogi są gminą z najmniejszą ilością bezmyślnego inwentarza ... :) Brawo Rozogi!!! Ciekawe czy szanowny wójt naganiacz, weźmie odpowiedzialność za konsekwencje dobrowolnego poddania się eksperymentowi medycznemu....no, Panie Kudrzycki, podpiszesz Pan papier, że w razie śmierci po szczepieniu, oddasz pan swoje życie?....NIE ... nie podpiszesz, bo i niby czemu, skoro decydując się na wyszczepienie, każdy podpisuje świadomie dobrowolną zgodę na udział w eksperymencie medycznym, czym zdejmuje odpowiedzialność ze zbrodniarzy przymuszających do dobrowolnego okaleczenia się.

  XXX


  2021-09-19 11:39:24
 • Stan prac w nowym żłobku sprawdzili radni
  Żenada żłobek w szkole

  Andrzej


  2021-09-19 08:01:04
 • Znamy oficjalne wyniki budżetu obywatelskiego. Kto wygrał?
  13 głosów na ławeczki fotowoltaiczne za 250 tysięcy ??!! Hahaha kpina jakaś! Szczytno ma taką potężną infrastrukture, że trzeba miasteczko rowerowe budować, zeby dzieci umialy po chodniku jechac ? Miałabyć rozbudowa SKATEPARKU ile było głosów pytam sie ? Ile lat jeszcze będziemy czekać na przeszkody, które były w projekcie uwzględnione 7 lat temu ??!! Przeszkoda co została postawiona już jest rozklepana jak schabowy za rok będzie sie nadawać tylko na opał jak legendarna rampa co siekierami rozebrana została a trzeba było tylko 2 deski na górze wymienić :) POZDRAWIAM

  Potężny LegwanZORD


  2021-09-18 23:07:50
 • Zbadali bagna georadarem, szukali zatopionego wozu bojowego (zdjęcia)
  W Dzwierzutach był kiedyś staw na środku miejscowosci z opowiesci dziadka prawdopodobnie ruscy żołnierze w zime chcieli czołgiem przejechać po lodzie i w efekcie lód pękł a czolg poszedl na dno teraz jest pod ziemia a jakies 30 lat temu niby bylo widac kawalek lufy tez można bylo by takim georadarem poszukać...

  Ms


  2021-09-18 07:55:41
 • 111 lat Banku Spółdzielczego w Szczytnie (zdjęcia)
  celebryci na pierwszym planie...

  gość


  2021-09-18 06:21:39
 • Będzie krócej i szybciej do Olszyna? Coraz bliżej przebudowy drogi (zdjęcia)
  Za 100 lat ????????????

  Follower


  2021-09-17 19:38:00
 • Pięć medali Juranda Szczytno
  Bo byłoby trudno biegać w habicie czy innej kiecce od szczęki po dolne paznokcie. Na szczęście Szczytno to nie Kabul (jeszcze).

  massakra


  2021-09-17 15:28:24
 • Filmowcy z Niemiec kręcą film w murach byłego kolegium nauczycielskiego
  W tym filme ta Niemka jedzie w brudnym starym pociągu do Pasymia. Wyrzuca z przedziału Polaka, który grzecznie wychodzi. Z Pasymia widać tylko zrujnowaną szopę jako dworzec i chuliganów na rynku. Komenda policji w Olsztynie wieczorem jest \"o tej porze już nie osiągalna\". Polska policjanta na wodok córki staje śię mamuśką i praca przestaje być ważna (Niemka patrzy na nią z pohardą). Typowa obraz Polski w ZDF. Nie da śię tego oglądać. Że Polacy w tym u cuestniczą?

  Telewidz


  2021-09-16 14:40:50
 • Pięć medali Juranda Szczytno
  Dlaczego te dziewczyn muszą biegać w majtkach i pokazywać gołe brzuchy? Kto chce je tak oglądać? Ze sortem nie ma to nic do czynienia

  Nick


  2021-09-16 14:30:24

Reklama