Poniedziałek, 28 Wrzesień, Imieniny: Libuszy, Wacławy, Wacława -

Reklama


Reklama

Sąsiad 84-latki udaremnił próbę oszustwa na policjanta


W jednym z mieszkań na szczycieńskim osiedlu dzwoni telefon. Odbiera go 84-letnia kobieta. W słuchawce słyszy zaniepokojony głos wnuczki, która mówi, że razem z tatą mieli wypadek, że są teraz w komendzie w Szczytnie, że jest pokrzywdzona kobieta...Słuchawkę przejmuje mężczyzna przedstawiający się jako funkcjonariusz Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie. Mężczyzna potwierdza wersję przedstawioną przez dziewczynę. Kobieta, która ucierpiała w tym wypadku chce 28 tys. złotych, od sprawcy wypadku. Starsza kobieta jest roztrzęsiona. Przyznaje, że ma pewną sumę pieniędzy w domu, ale resztę w banku. Mężczyzna poleca kobiecie, aby udała się do banku w celu wypłacenia wymaganej kwoty. Poleca, również, aby kobieta z nikim się nie kontaktowała, nie dzwoniła do nikogo, gdyż jej syn może trafić do więzienia.


Reklama

 

 

 

- Powyższa historia brzmi niczym scenariusz dramatycznego filmu – przestrzega sierżant Joanna Manelska ze szczycieńskiej policji. - Niestety taki scenariusz wdrożyli w plan oszuści podający się za rodzinę i funkcjonariuszy policji. Na szczęście nie dochodzi do transakcji, gdyż sąsiad, który zaniepokoił się płaczem kobiety i głośnymi rozmowami o dużej kwocie pieniędzy udał się do niej. Ta była jednak na tyle przestraszona, że nie chciała powiedzieć o co chodzi. Czujny i troskliwy sąsiad zadzwonił na Policję i tym razem na miejsce przyjechali prawdziwi funkcjonariusze. Ustalili, że syn kobiety, który miał mieć wypadek ma się dobrze i nie uczestniczył w żadnym zdarzeniu drogowym.

 

Reklama

 

- Mając na uwadze Państwa bezpieczeństwo apelujemy o nie przekazywanie pieniędzy osobom podającym się za funkcjonariuszy, prokuratorów lub innych przedstawicieli urzędów i instytucji – tłumaczy sierżant Joanna Manelska. - Policjanci lub prokuratorzy NIGDY nie zażądają od nikogo żadnej gotówki. Oszuści mogą próbować takich sposobów na wyłudzanie pieniędzy, jak opisany powyżej, czyli informowanie o fałszywym wypadku, rzekomym aresztowaniu przez Policję lub innych sytuacji, w których przekazanie dużej ilości gotówki będzie niezbędne do uratowania osoby najbliższej.

 

 

Apelujemy także do najbliższych o przeprowadzenie rozmów zwłaszcza z osobami starszymi, aby uświadomić ich o istniejących zagrożeniach i uchronić przed  działaniem oszustów. W przypadku otrzymania podejrzanego telefonu, którego rozmowa będzie dotyczyć pieniędzy należy jak najszybciej rozłączyć się i skontaktować z Policją pod numerem alarmowym 112.Komentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze