Sobota, 25 Wrzesień
Imieniny: Dory, Gerarda, Maryny -

Reklama


Reklama

Sanepid przetestował nauczycieli, wiemy ilu było zakażonych


Szczycieński sanepid przebadał chętnych nauczycieli klas 1-3 i pracowników obsługi pod kątem obecności covid19. Łącznie przetestowano 326 osób. 16 nauczycieli było zakażonych koronawirusem. Badania odbyły się w czwartek, 14 stycznia.Do badań zgłosiło się 376 osób spośród około 600 uprawnionych nauczycieli z naszego powiatu. Na wymazy stawiło się ostatecznie 326. Pedagogów testowano w trzech punktach: w namiocie do pobierania wymazów przy szpitalu, hali sportowej Zespołu Szkół nr 2 w Szczytnie oraz w hali Wagnera w Szczytnie.

 

- Najmniej nauczycieli przebadaliśmy w punkcie przyszpitalnym, bo nie chcieliśmy go nadmiernie obciążać – mówi Tomasz Liwartowski, dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemilogicznej w Sczytanie. - Służy on przecież też innym pacjentom z naszego powiatu. Trafiło tam jedynie 47 nauczycieli.

 

Pozostali pedagodzy i pracownicy obsługi badani byli w punktach, które utworzono w halach sportowych. Wymazy do badań pobierali żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej.


Reklama

 

- Przy okazji bardzo dziękuję dowódcy garnizonu za pomoc przy organizacji tego przedsięwzięcia – dodaje dyrektor Liwartowski.

 

U 16 nauczycieli, spośród wszystkich badanych, stwierdzono obecność koronowirusa. Byli zakażeni, ale nie mieli objawów. - Stanowi to około 5 procent przebadanych – mówi Liwartowski. - Średnia województwa to 2 procent. Ale i tak uważam, że jest u nas dobrze. Nie stanowi to znaczącego udziału procentowego w ogólnej populacji mieszkańców naszego powiatu. Testy były dobrowolne, a testowani nauczyciele nie byli z automatu „wrzucani” do kwarantanny. Wynik daje pewien obraz sytuacji, w której się znajduje środowisko nauczycielskie w naszym powiecie. Stwierdzone przypadki były rozproszone, co oznacza, że żadna ze szkół nie jest tzw. ogniskiem. Chorzy to: 4 nauczycieli ze szkół na terenie gminy wiejskiej Szczytno, 2 – gmina Jedwabno, 3 – gmina Dźwierzuty, 3 – miasto Szczytno, 1 – miasto i gmina Pasym, 1 – gmina Rozogi, 2 – gmina Świętajno, 1 – miasto i gmina Wielbark.

Reklama

Badanie nauczycieli klas 1-3 i obsługi szkół spowodowane było powrotem najmłodszych uczniów do nauki stacjonarnej. Zajęcia ruszyły w poniedziałek, 18 stycznia. - Budująca była dla mnie liczba chętnych do badań nauczycieli – mówi dyrektor Liwartowski. - Pokazuje ona, że pedagodzy biorą odpowiedzialność za swoje zdrowie i życie, swoich najbliższych oraz powierzonych im dzieci.Komentarze do artykułu

do -lek do kroll- Tu nie chodzi o moje poglądy, czy zdanie, tylko o prawdę, a ta jest taka...że \"epidemia strachu\" jest globalną fikcją, żeby wyszczepić taką bezmyślną biomasę jak Ty.... Przez takich jak Ty, umarło już ponad 100 osób w Polsce zaraz po zaszczepieniu, bo nikt im nie powiedział, że preparat nie został należycie przebadany. ... do Ciebie kowidioto, już nawet fakty nie docierają ... a te są takie - fałszywie pozytywne testy, o czym jest mowa, na oficjalnej stronie WHO - wyszczepianie ludzi czymś, czego badane zakończy się dopiero, w 2023 roku, o czym napisał na ulotce producent...aż tak tępy jesteś , że nie widzisz, że to jest eksperyment medyczny???

lek do kroll

Kroll ludzie na ten temat mają po prostu inne zdanie, twoje poglądy są rodem z komuny bez szacunku dla innego poglądu czy zdania. Z Twoich wpisów można wywnioskować tylko jedno, że jesteś niemiłosiernie tępy.

kroll

...ależ ludzie są tępi, przecież ta cała plandemia zaczyna się i kończy, na fałszywie pozytywnych testach. Gdyby nie te testujące się wciąż debile, już dawno temu wróciłaby normalność, ale nie...przecież trzeba napędzać ten kowidowy cyrk. Już nawet WHO przyznało, że testy dają fałszywie pozytywne wyniki...ale do głupków nadal to nie dociera.

pominieci

\"Budująca była dla mnie liczba chętnych do badań nauczycieli\" - chetnych moze bhyloby wiecej,ale na testy nie szlo sie z ulicy, a trzeba bylo dostac \"wezwanie\"/\"zaproszenie\" z miejsca pracy. Wiec chetni niektorzy zostali pominieci i nic z tym zrobic nie mogli.

Napisz

Reklama


Komentarze

 • Zazdrosny anonim na starostę
  Kończy się kariera Jarosława, już niedługo tylko sala gimnastyczna.....

  Karolina


  2021-09-24 07:24:15
 • Kocie łby zastąpi kostka
  Kolejne pieniądze w błoto

  Andrzej


  2021-09-24 06:28:29
 • Jedwabno stanie się stolica polskiego boksu (sprawdź szczegóły)
  Kto to widział aby walki tego samego zawodnika odbywały się codziennie to są młodzi ludzie i nie mają tak sily

  Piotr Galos


  2021-09-24 06:15:06
 • Donoszą na wicestarostę Nowocińskiego
  Nowocinski, a jak jego sprawa z próbą potrącenia.......?


  2021-09-23 21:58:55
 • Zazdrosny anonim na starostę
  Po kruchym lodzie stąpa nasz starosta.....

  Tomasz l


  2021-09-23 21:57:10
 • Szczupak Piotra Brzózki na wagę srebra (zdjęcia)
  Widać że nasze jeziora to baseny bez ryb na tyle par i łodzi to porażka. Tak są zarybiane jeziora ! .a za karte płacisz co rok co raz więcej i to nie mała kwote. Co najgorsze to wszystkie jeziora w koło to pustka!!!!!

  Sadek


  2021-09-23 21:51:46
 • Nadzieje na ŁAD(ną) kasę
  To pan Łachacz nie wie co się dzieje w mieście, że na sesji chce się dowiedzieć? Może trzeba się zainteresować i popracować na rzecz miasta za tą sytą dietę, którą otrzymuje co miesiąc bez względu na obecności. Tragedia w tym mieście!

  Mieszkaniec


  2021-09-23 07:21:50
 • Nadzieje na ŁAD(ną) kasę
  Panie Łachacz pan jako gwiazda PSL u nie powinien wyciągać rąk po pieniądze od PiS a raczej od swojej partii. Słabe jest co pan robi .

  Grzegorz


  2021-09-22 23:39:43
 • Apel o szczepienia w gminie Rozogi
  Najmądrzejsi ludzie w powiecie. Rozogi górą. Pozdrawiam Jurka W.- nie daj się oszukać.

  Siwy


  2021-09-22 20:37:54
 • Apel o szczepienia w gminie Rozogi
  Brak jest polityki prozdrowotnej, bo szczepienia mogą na krótką metę pomóc, ale w dłuższej perspektywie osłabią zdrowie i odporność. To może mieć fatalne skutki o których się milczy. Ślepy upór w nakłanianiu do szczepień jest bardzo podejrzany, zwłaszcza gdy jest kilka leków, które skutecznie zwalczają covid-19.

  Adam


  2021-09-22 18:25:40