Reklama


Reklama

Sanepid przetestował nauczycieli, wiemy ilu było zakażonych


Szczycieński sanepid przebadał chętnych nauczycieli klas 1-3 i pracowników obsługi pod kątem obecności covid19. Łącznie przetestowano 326 osób. 16 nauczycieli było zakażonych koronawirusem. Badania odbyły się w czwartek, 14 stycznia.Do badań zgłosiło się 376 osób spośród około 600 uprawnionych nauczycieli z naszego powiatu. Na wymazy stawiło się ostatecznie 326. Pedagogów testowano w trzech punktach: w namiocie do pobierania wymazów przy szpitalu, hali sportowej Zespołu Szkół nr 2 w Szczytnie oraz w hali Wagnera w Szczytnie.

 

- Najmniej nauczycieli przebadaliśmy w punkcie przyszpitalnym, bo nie chcieliśmy go nadmiernie obciążać – mówi Tomasz Liwartowski, dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemilogicznej w Sczytanie. - Służy on przecież też innym pacjentom z naszego powiatu. Trafiło tam jedynie 47 nauczycieli.

 

Pozostali pedagodzy i pracownicy obsługi badani byli w punktach, które utworzono w halach sportowych. Wymazy do badań pobierali żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej.


Reklama

 

- Przy okazji bardzo dziękuję dowódcy garnizonu za pomoc przy organizacji tego przedsięwzięcia – dodaje dyrektor Liwartowski.

 

U 16 nauczycieli, spośród wszystkich badanych, stwierdzono obecność koronowirusa. Byli zakażeni, ale nie mieli objawów. - Stanowi to około 5 procent przebadanych – mówi Liwartowski. - Średnia województwa to 2 procent. Ale i tak uważam, że jest u nas dobrze. Nie stanowi to znaczącego udziału procentowego w ogólnej populacji mieszkańców naszego powiatu. Testy były dobrowolne, a testowani nauczyciele nie byli z automatu „wrzucani” do kwarantanny. Wynik daje pewien obraz sytuacji, w której się znajduje środowisko nauczycielskie w naszym powiecie. Stwierdzone przypadki były rozproszone, co oznacza, że żadna ze szkół nie jest tzw. ogniskiem. Chorzy to: 4 nauczycieli ze szkół na terenie gminy wiejskiej Szczytno, 2 – gmina Jedwabno, 3 – gmina Dźwierzuty, 3 – miasto Szczytno, 1 – miasto i gmina Pasym, 1 – gmina Rozogi, 2 – gmina Świętajno, 1 – miasto i gmina Wielbark.

Reklama

Badanie nauczycieli klas 1-3 i obsługi szkół spowodowane było powrotem najmłodszych uczniów do nauki stacjonarnej. Zajęcia ruszyły w poniedziałek, 18 stycznia. - Budująca była dla mnie liczba chętnych do badań nauczycieli – mówi dyrektor Liwartowski. - Pokazuje ona, że pedagodzy biorą odpowiedzialność za swoje zdrowie i życie, swoich najbliższych oraz powierzonych im dzieci.Komentarze do artykułu

do -lek do kroll- Tu nie chodzi o moje poglądy, czy zdanie, tylko o prawdę, a ta jest taka...że \"epidemia strachu\" jest globalną fikcją, żeby wyszczepić taką bezmyślną biomasę jak Ty.... Przez takich jak Ty, umarło już ponad 100 osób w Polsce zaraz po zaszczepieniu, bo nikt im nie powiedział, że preparat nie został należycie przebadany. ... do Ciebie kowidioto, już nawet fakty nie docierają ... a te są takie - fałszywie pozytywne testy, o czym jest mowa, na oficjalnej stronie WHO - wyszczepianie ludzi czymś, czego badane zakończy się dopiero, w 2023 roku, o czym napisał na ulotce producent...aż tak tępy jesteś , że nie widzisz, że to jest eksperyment medyczny???

lek do kroll

Kroll ludzie na ten temat mają po prostu inne zdanie, twoje poglądy są rodem z komuny bez szacunku dla innego poglądu czy zdania. Z Twoich wpisów można wywnioskować tylko jedno, że jesteś niemiłosiernie tępy.

kroll

...ależ ludzie są tępi, przecież ta cała plandemia zaczyna się i kończy, na fałszywie pozytywnych testach. Gdyby nie te testujące się wciąż debile, już dawno temu wróciłaby normalność, ale nie...przecież trzeba napędzać ten kowidowy cyrk. Już nawet WHO przyznało, że testy dają fałszywie pozytywne wyniki...ale do głupków nadal to nie dociera.

pominieci

\"Budująca była dla mnie liczba chętnych do badań nauczycieli\" - chetnych moze bhyloby wiecej,ale na testy nie szlo sie z ulicy, a trzeba bylo dostac \"wezwanie\"/\"zaproszenie\" z miejsca pracy. Wiec chetni niektorzy zostali pominieci i nic z tym zrobic nie mogli.

Napisz

Reklama


Komentarze

 • Wypij, Krassowski, Szumny... czyli Porozumienie buduje się w Szczytnie
  Trzymają z PIS , to tak jak PIS i tyle w temacie. Sama \"dobroć\"

  ha ha


  2021-02-26 11:30:52
 • Baremu pomógł wójt Wojciechowski
  Bardziej by mu pomógł, gdyby znalazł nowy dom dla tego psa niż do schroniska. TO jakby dziecko zabrać z rodziny do domu dziecka.

  GOść


  2021-02-26 10:16:40
 • Baremu pomógł wójt Wojciechowski
  To jest rozwiązanie problemu? Wysłanie staruszka do schroniska? I jeszcze wójt lansuje się na bohatera. Gratuluję dobrego samopoczucia. Jakby nie można było włożyć minimum wysiłku i znaleźć psiakowi nowy dom.

  Załamana


  2021-02-26 00:46:48
 • Rok Klenczonowski nabiera kształtów
  Największym muzykiem ze Szczytna był Tadzio Machela. To był poeta i prawdziwy artysta

  Tadeusz Machela


  2021-02-25 12:23:32
 • Dobry czas, by dobro wróciło, ksiądz Andrzej Preuss pilnie potrzebuje pomocy
  Modlimy się o cud uzdrowienia dla Księdza za przyczyną Wandy Boniszewskiej, której proces beatyfiakcyjny właśnie ruszył. Ona ofiarowała swoje cierpienia za kapłanów, miała też dar uzdrawiania i stygmaty. Modlą się za Księdza Siostry od Aniołów, Karmelitanki Bose w Łasinie i my! Kto chce niech do nas dołącza. Kochamy Księdza

  Dagmara


  2021-02-25 08:52:04
 • Baremu pomógł wójt Wojciechowski
  Stosunek do zwierząt bardzo dużo mówi o człowieku.

  Gość


  2021-02-25 08:27:22
 • Dobry czas, by dobro wróciło, ksiądz Andrzej Preuss pilnie potrzebuje pomocy
  Cudem Bozym jest sama osoba KS. Andrzeja. Jest to człowiek o głębokich pokładach nadziei i i wiary. W swoim życiu nie spotkałem osoby o tak silnym powołaniu i tym że całym sobą wnosi tyle dobra . Miałem 10 lat gdy poznałem Ks. Andrzeja a dziś mam 40 lat. Myślę że Bóg mam co do samej osoby Księdza Andrzeja szczytny plan. Wiara czyni cuda A nadzieja zawsze umiera ostatnia. Polaczmy się w modlitwie.Niech Ksiądz Andrzej poczuje siłę potrzebna by iść dalej i nauczać słowo Boże. Okazmy miłosierdzie i wsparcie jakie jest potrzebne Andrzejowi poslanikowi Boga.

  Marian Lisnianski


  2021-02-25 01:50:35
 • Zaszczepiony sanepid, zachęca do szczepień
  Z chęcią, tylko terminów brak

  Ela


  2021-02-24 20:01:27
 • Rok Klenczonowski nabiera kształtów
  Pan JM przedstawiciel rady gospodarczej, to może mógłby zachować więcej szacunku do samego siebie, bo występy na zdjęciach, filmach i teledyskach z morsami hluby nie przynoszą, zwłaszcza, że często jest tam widoczne przechylanie kubeczków, szklaneczek, z jakimś \"tajemniczym %\" płynem

  WcPicker


  2021-02-24 19:21:20
 • Dobry czas, by dobro wróciło, ksiądz Andrzej Preuss pilnie potrzebuje pomocy
  Nie znam księdza osobiście. Zazdroszczę takiej wiary i ufności. Nie jeden na miejscu księdza błagał by Boga o cud. Życzę by każdego dnia dobry Pan obdarzał księdza potrzebnymi łaskami, by świadectwo życia przemianiało serca wszystkich którzy towarzyszą księdzu i czytają te słowa. Serdeczne Bóg zapłać.

  Tomek


  2021-02-24 18:11:10