Sobota, 15 Maj
Imieniny: Bonifacego, Julity, Macieja -

Reklama


Reklama

Sanepid przetestował nauczycieli, wiemy ilu było zakażonych


Szczycieński sanepid przebadał chętnych nauczycieli klas 1-3 i pracowników obsługi pod kątem obecności covid19. Łącznie przetestowano 326 osób. 16 nauczycieli było zakażonych koronawirusem. Badania odbyły się w czwartek, 14 stycznia.Do badań zgłosiło się 376 osób spośród około 600 uprawnionych nauczycieli z naszego powiatu. Na wymazy stawiło się ostatecznie 326. Pedagogów testowano w trzech punktach: w namiocie do pobierania wymazów przy szpitalu, hali sportowej Zespołu Szkół nr 2 w Szczytnie oraz w hali Wagnera w Szczytnie.

 

- Najmniej nauczycieli przebadaliśmy w punkcie przyszpitalnym, bo nie chcieliśmy go nadmiernie obciążać – mówi Tomasz Liwartowski, dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemilogicznej w Sczytanie. - Służy on przecież też innym pacjentom z naszego powiatu. Trafiło tam jedynie 47 nauczycieli.

 

Pozostali pedagodzy i pracownicy obsługi badani byli w punktach, które utworzono w halach sportowych. Wymazy do badań pobierali żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej.


Reklama

 

- Przy okazji bardzo dziękuję dowódcy garnizonu za pomoc przy organizacji tego przedsięwzięcia – dodaje dyrektor Liwartowski.

 

U 16 nauczycieli, spośród wszystkich badanych, stwierdzono obecność koronowirusa. Byli zakażeni, ale nie mieli objawów. - Stanowi to około 5 procent przebadanych – mówi Liwartowski. - Średnia województwa to 2 procent. Ale i tak uważam, że jest u nas dobrze. Nie stanowi to znaczącego udziału procentowego w ogólnej populacji mieszkańców naszego powiatu. Testy były dobrowolne, a testowani nauczyciele nie byli z automatu „wrzucani” do kwarantanny. Wynik daje pewien obraz sytuacji, w której się znajduje środowisko nauczycielskie w naszym powiecie. Stwierdzone przypadki były rozproszone, co oznacza, że żadna ze szkół nie jest tzw. ogniskiem. Chorzy to: 4 nauczycieli ze szkół na terenie gminy wiejskiej Szczytno, 2 – gmina Jedwabno, 3 – gmina Dźwierzuty, 3 – miasto Szczytno, 1 – miasto i gmina Pasym, 1 – gmina Rozogi, 2 – gmina Świętajno, 1 – miasto i gmina Wielbark.

Reklama

Badanie nauczycieli klas 1-3 i obsługi szkół spowodowane było powrotem najmłodszych uczniów do nauki stacjonarnej. Zajęcia ruszyły w poniedziałek, 18 stycznia. - Budująca była dla mnie liczba chętnych do badań nauczycieli – mówi dyrektor Liwartowski. - Pokazuje ona, że pedagodzy biorą odpowiedzialność za swoje zdrowie i życie, swoich najbliższych oraz powierzonych im dzieci.Komentarze do artykułu

do -lek do kroll- Tu nie chodzi o moje poglądy, czy zdanie, tylko o prawdę, a ta jest taka...że \"epidemia strachu\" jest globalną fikcją, żeby wyszczepić taką bezmyślną biomasę jak Ty.... Przez takich jak Ty, umarło już ponad 100 osób w Polsce zaraz po zaszczepieniu, bo nikt im nie powiedział, że preparat nie został należycie przebadany. ... do Ciebie kowidioto, już nawet fakty nie docierają ... a te są takie - fałszywie pozytywne testy, o czym jest mowa, na oficjalnej stronie WHO - wyszczepianie ludzi czymś, czego badane zakończy się dopiero, w 2023 roku, o czym napisał na ulotce producent...aż tak tępy jesteś , że nie widzisz, że to jest eksperyment medyczny???

lek do kroll

Kroll ludzie na ten temat mają po prostu inne zdanie, twoje poglądy są rodem z komuny bez szacunku dla innego poglądu czy zdania. Z Twoich wpisów można wywnioskować tylko jedno, że jesteś niemiłosiernie tępy.

kroll

...ależ ludzie są tępi, przecież ta cała plandemia zaczyna się i kończy, na fałszywie pozytywnych testach. Gdyby nie te testujące się wciąż debile, już dawno temu wróciłaby normalność, ale nie...przecież trzeba napędzać ten kowidowy cyrk. Już nawet WHO przyznało, że testy dają fałszywie pozytywne wyniki...ale do głupków nadal to nie dociera.

pominieci

\"Budująca była dla mnie liczba chętnych do badań nauczycieli\" - chetnych moze bhyloby wiecej,ale na testy nie szlo sie z ulicy, a trzeba bylo dostac \"wezwanie\"/\"zaproszenie\" z miejsca pracy. Wiec chetni niektorzy zostali pominieci i nic z tym zrobic nie mogli.

Napisz

Reklama


Komentarze

 • Potężny pożar w Trelkowie, płonie były kościół (zdjęcia)
  współczuć , współczuję ale nie dziwę się, że wybuchł pożar . Każdy kto tamtędy przejeżdżał wie o czym pisze . Bałagan , rozgardiasz , brak ładu i składu . Trudno opisać to miejsce. Totalny chaos . Skoro tak było i w środku , to była tylko kwestia czasu tego jednak nieszczęścia.

  Mariola


  2021-05-14 10:06:41
 • Eksperymentują na Bartnikach
  Fajny eksperyment. Jeżeli będzie udany to może inne miasta na tym skorzystają. Życzę udanego eksperymentu.

  WSK


  2021-05-14 08:51:32
 • Adrian Czech wygrał XII edycję Olimpiady Policyjnej (zdjęcia)
  Wstyd tylko, że w gronie laureatów zabrakło uczniów z szczycieńskiego liceum policyjnego. Uczący tam pan policjant z WSPOL nie popisał się

  Mieszkaniec


  2021-05-13 18:08:20
 • Potężny pożar w Trelkowie, płonie były kościół (zdjęcia)
  Co za szkoda. To była taki piękny, kameralny kościół, z dużym trudem remontowany od kilku lat. Bardzo współczuję pogorzelcom.

  Katarzyna Sieklucka


  2021-05-13 16:16:29
 • Niezależność samorządowa (rozmowa „Tygodnika Szczytno”)
  Panie radny Krassowski, z Pana wypowiedzi jasno wynika, że urzędnicy nie powinni być radnymi, i tym razem ma Pan absolutną rację.

  WSK


  2021-05-13 14:56:13
 • Plac Juranda zaczyna zmieniać swoje oblicze (zdjęcia)
  Za stary jestem, żeby łykać takie kluski: jeśli RM się na coś zgadza - to jej komisje mają prawo, a nawet obowiązek opiniowania projektów, za którymi podniosły rękę.. To zależy tylko i wyłącznie od szefów komisji, lub radnych, którym na czymś zależy. Ja się zastanawiam - bo jakoś nie mogę sobie przypomnieć - czy któryś z tych \"mędrców\" w radzie - dał ogłoszenie w prasie o to, aby mieszkańcy Szczytna wyrazili się na temat np. tego rodzaju zagospodarowania Pl. Juranda. Mnie się to też nie podoba, ale nikt nie raczył mnie zapytać, jako obywatela, o zdanie. A zwłaszcza nie zrobił tego radny/a z mojego okręgu. Jak przyjdzie na to pora - to powiem, który/a to magik/ czka - z imienia i nazwiska - niech no się który/a odezwie w tej sprawie.

  Do Społecznika


  2021-05-13 13:31:03
 • Plac Juranda zaczyna zmieniać swoje oblicze (zdjęcia)
  Ten pomysł to kolejna porażka burmistrza to jakiś koszmar za co się weźmie to spartoli za nic mu nie wychodzi czas już go odwołać,miasto we wszystkich rankingach na samym końcu

  Adalbert


  2021-05-13 10:15:40
 • Pies uwięziony w... bramie, na ratunek wezwano strażaków (zdjęcia)
  Pies poczuł zew krwi . Zapewne chciał przedostać się na posesję swojej psiej \"narzeczonej\". Tak chciał zrobić mój pies ale przełaził nad poziomym prętem.Zawisł w pół .Łeb po jednej , a ogon po drugiej stronie . Straż pożarna nie była potrzebna. Udało się go uwolnić, bez uszczerbku dla jego skóry.

  Anna


  2021-05-12 21:59:33
 • Plac Juranda zaczyna zmieniać swoje oblicze (zdjęcia)
  Mylisz się Taki sobie czytelniku. Rada z własnej inicjatywy lub na wniosek Burmistrza przeznacza środki na daną inwestycję np. zagospodarowanie Placu Juranda, ale za sposób jej wykonania odpowiada Burmistrz - patrz Plac Juranda. Rada Miejska wyraża lub też nie wyraża zgody na zadłużenie miasta, o które wnioskował Burmistrz.

  Społecznik


  2021-05-12 21:55:17
 • Plac Juranda zaczyna zmieniać swoje oblicze (zdjęcia)
  TO JEST CHORE!!! JUŻ JEST PROBLEM Z ZAPARKOWANIEM ŻEBY ZAŁATWIĆ SPRAWE W URZEDZIE MIASTA......TO CO BĘDZIĘ PO TYM WSPANIAŁYM POMYŚLE URZĘDNIKA??

  KTOŚ


  2021-05-12 21:06:52

Reklama