Reklama


Reklama

Samorządowcy nie chcą wyborów prezydenckich


To bardzo rzadka jednomyślność. Szefowie miast i gmin z naszego powiatu oraz starosta szczycieński jednomyślnie wyrazili swoje stanowisko dotyczące wyborów prezydenta, które zaplanowano na 10 maja. Skonstruowali pismo i wysłali je do Sylwestra Marciniaka, Przewodniczącego Państwowej Komisji Wyborczej.W tej kwestii moje stanowisko jest jasne – mówi Krzysztof Mańkowski, burmistrz Szczytna. - Wybory, nawet te korespondencyjne, to bardzo duże ryzyko. A ja jako burmistrz muszę dbać o zdrowie mieszkańców Szczytna. Skontaktowałem się telefonicznie z innymi szefami gmin naszego powiatu i oni podzielili moją argumentację. Jestem bardzo dumny z ich postawy.

 

 

Petycja powstała jeszcze przed propozycją przeprowadzania wyborów korespondencyjnych.

 

- Ale to właściwie niczego nie zmienia – tłumaczy Mańkowski. - Poza tym, że samorządy mogą być wykluczone z ich organizacji. W moim odczuciu zagrożenie zdrowia i życia wyborców w dalszym ciągu będzie wysokie.


Reklama

 

Pod pismem do Sylwestra Marciniaka, Przewodniczącego Państwowej Komisji Wyborczej podpisali się wszyscy wójtowie i burmistrzowie oraz starosta z naszego powiatu.

 

- To nie jest dobry czas na wybory – mówi Cezary Łachmański, burmistrz Pasymia. - Mamy dużo ważniejszych rzeczy na głowie, na których rząd i samorząd powinny się skupić. Dziś jest na przykład środa, 8 kwietnia, a my wciąż nie wiemy, czy po świętach dzieci wracają do szkół. Czy organizować dowożenie? Ale moim zdaniem nie tylko wybory, ale też egzaminy, czy matury powinny być przesunięte. Ktoś musi podjąć odpowiedzialną decyzję, bo niepewność jest najgorsza.

Reklama

 

W swoim piśmie samorządowcy zwracają uwagę m.in. na zagrożenie wirusem, ograniczenia w funkcjonowaniu urzędów, przemieszczania się, czy zgłaszają problem ze skompletowaniem komisji wyborczych i ich przeszkoleniu. Proszą jednocześnie o podjęcie kroków w celu przesunięcia terminu na taki, w którym przygotowanie i realizacja wyborów nie będą zagrażać życiu i zdrowiu mieszkańców powiatu szczycieńskiego.Komentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze

 • Cmentarz z kolumbarium powstanie w Szczytnie
  A żwir na wyrównanie tych nierówności będzie woził Pan Kiersikowski - starem.

  biegacz


  2021-01-19 16:58:47
 • Konto w Banku Spółdzielczym dobre nie tylko na start
  Tylko nie bardzo działa tajemnica...

  biegacz


  2021-01-19 16:46:02
 • W Szczytnie ruszyły szczepienia przeciw covid19 (zdjęcia)
  do X-Men - po zastrzyku, olśni ją jeszcze bardziej XD .. \"41-letni pracownik służby zdrowia w Portugalii umiera 2 dni po zaszczepieniu, ojciec \'chce odpowiedzi\" https://tiny.pl/r53p7 \"Setki Izraelczyków zostaje zarażonych Covid-19 po otrzymaniu szczepionki Pfizer \" https://tiny.pl/r53pr \"Małżonka \'idealnie zdrowego\' lekarza z Miami, 56, który zmarł z powodu choroby krwi 16 dni po szczepionce Pfizer Covid-19 jest pewna, że wywołała ją szczepionka\" https://tiny.pl/r53pw \"75-letni Izraelczyk umiera 2 godziny po przyjęciu szczepionki Covid-19.\" https://tiny.pl/r53pd


  2021-01-19 10:34:20
 • Restauracja kamienic za ponad milion
  Pozazdrościć gospodarza. Niestety w Szczytnie tylko stanowiska wędkarskie nad Małym Domowym i ruiny zamku. Ulica 1-go Maja- slumsy, wygódki na korytarzu dla całego piętra wspólne. Wszyscy tylko rozkładają ręce- \" sie nie da\". Teraz będzie jeszcze - to przez covid.

  dr


  2021-01-19 07:51:46
 • Restauracja kamienic za ponad milion
  Bardzo interesujący artykuł w którym wypowiedział się burmistrz Wielbarka na temat renowacji zabytków hm ciekawe to jest mam tylko nadzieję że te podniesienie podatków i opłat za odpady komunalne z innych rodzin nie są właśnie uwzględnione w tym przypadku bo jeśli my mieszkańcy innych ulic mamy dokładać się do reszty odnowy tego budynku to pan Burmistrz kpi sobie i niech da mi na piśmie że się mylę co do tego jeżeli dobrze myślę i z nas będą ściągane pieniądze do odnowy to jest wyłudzenie i obciążenie kosztami innych mieszkańców miasta.A jeżeli ma tak być to może zamiast premi i trzynastek wyjazdów na wczasy dla swoich pracowników z urzędu miasta przeznaczyć na renowację tak było by sprawiedliwie.

  Mała


  2021-01-19 05:55:34
 • W Szczytnie ruszyły szczepienia przeciw covid19 (zdjęcia)
  Moja kochana szwagierka też była zagorzałą przeciwniczką szczepienia. Nic i nikt nie był w stanie jej przekonać. Myślała, że jest młoda i silna. Aż ją covid sponiewierał i nagle ją olśniło.

  X-Men


  2021-01-19 00:26:35
 • Tomograf dotarł do szpitala, pomoże ratować życie chorych na covid19 (zdjęcia)
  To ja chcę jeszcze bronchoskop! Po rtg, rm i ct - to podobno ostatnia deska diagnozy co się dzieje w płucach. Jak ktoś już miał gastroskopię, kolonoskopię - to i bronchoskopia mu nie będzie straszna. No to co chłopaki?! Zawalczycie o to?

  Pacjent


  2021-01-18 17:26:28
 • Tomograf dotarł do szpitala, pomoże ratować życie chorych na covid19 (zdjęcia)
  Wczesna diagnostyka CT pozwala na odpowiednią kwalifikację i rozpoczęcie tlenoterapii przed wystąpieniem zbyt zaawansowanych zmian w układzie oddechowym. W tym sensie tomografia ratuje życie. Nie czytajcie wpisów płaskoziemców.

  Dr


  2021-01-17 06:10:03
 • W Szczytnie ruszyły szczepienia przeciw covid19 (zdjęcia)
  do Mirek...racja. Ciekawi mnie, jak tam nasza Pani Dyrektor czuje się w roli króliczka doświadczalnego :D właściwe to ciekawi mnie, czy Ona jeszcze coś czuje ... sporo osób, w tym lekarze, wymiękło po pierwszym zastrzyku i z niewyjaśnionych przyczyn zmarło [*] oczywiście nikt nie posądza o to,\"szczepionki\" Pfizera... przecież ona jest bezpieczna.

  kroll


  2021-01-16 21:07:28
 • Ratownicy przyjęli szczepionkę i... zachorowali na covid19
  do OloBolO - dokładnie tak i dlatego, że amantadyna zawsze była i nadal jest niezwykle skuteczna w leczeniu grypy typu A, (która obecnie nazywa się Covid) nasz wspaniały rząd postanowił ograniczyć jej sprzedaż, wprowadzając reglamentację :) tu nie chodzi o to, żebyśmy byli zdrowi, tylko żebyśmy pozwolili się wyszczepić.

  Patek


  2021-01-16 20:52:39