Wtorek, 20 Kwiecień
Imieniny: Alfa, Leonii, Tytusa -

Reklama


Reklama

Samorząd województwa szuka pamiątki regionu roku 2021


Ideą konkursu „Pamiątka regionu Warmii i Mazur” jest wyróżnienie oryginalnych przedmiotów, które jednoznacznie kojarzą się z Warmią i Mazurami oraz stanowią atrakcyjną pamiątkę z wizyty w naszym regionie.Pamiątki są ważnym elementem promocji województwa, kreują jego pozytywny wizerunek. Muszą nawiązywać do atrakcji i tradycji Warmii i Mazur oraz czerpać inspiracje z ich kultury ludowej, historii i przyrody.


Reklama

 

Reklama

Technika wykonania prac jest dowolna, może to być m.in. rzeźba, płaskorzeźba, grafika, wyrób plecionkarski, kowalski czy innej dziedziny rękodzieła artystycznego. Każdy uczestnik może zgłosić maksymalnie trzy prace.

 

Konkurs składa się z dwóch etapów - oceny przez komisję konkursową (do 15 lipca), a następnie oceny przez internautów (od 16 do 31 sierpnia).

 

- Ta inicjatywa organizowana jest przez nasz samorząd od 2007 roku - tłumaczy Gustaw Marek Brzezin, marszałek województwa. - Do tej pory wpłynęło łącznie blisko 600 prac. Cieszymy się, że możemy współpracować z artystami nie tylko z naszego regionu, ale również z całej Polski. I każde dzieło jest ściśle związane z każdym zakątkiem Warmii, Mazur i Powiśla, które są przecież bardzo zróżnicowane pod wieloma względami.

 

Laureaci otrzymają nagrody pieniężne w łącznej kwocie 10 tys. zł. Zgłoszenia przyjmowane są do 20 czerwca 2021 roku.

 

W ubiegłym roku na konkurs wpłynęło blisko ponad 40 prac z całej Polski. Pierwsze miejsce zajęła Natalia Łuczyńska za pracę „Kubki żeglarskie Warmii i Mazur w kuferku”.

 

Więcej informacji na stronie internetowej: https://warmia.mazury.pl/turystyka-i-promocja/aktualnosci/6423-samorzad-wojewodztwa-szuka-pamiatki-regionu-roku-2021

 

Źródło: Biuro Prasowe Marszałka Województwa Warmińsko-MazurskiegoKomentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze