Reklama


Reklama

Safilin, Kreolia i Zespół Szkół nr 2 wyróżnione „ekonomicznie”


Ekonomia społeczna to swego rodzaju pomost, łączący człowieka z gospodarką. Im mocniejsze jest społeczeństwo obywatelskie, tym większa szansa na rozwój państwa w różnych dziedzinach, w tym tej najważniejszej – gospodarki właśnie. Działania, które tej symbiozie mają sprzyjać, samorząd województwa honoruje swoistą nagrodą: Znakiem „Zakup Prospołeczny” i wyróżnia tych, którzy na tym polu mają szczególne zasługi. Takie zasługi mają trzy podmioty z naszego powiatu.W Olsztynie odbyła się uroczysta I Gala Ekonomii Społecznej na Warmii i Mazurach, podczas której statuetki, dyplomy i nagrody otrzymali wszyscy zasłużeni. W tym gronie znalazł się szczycieński Zespół Szkół nr 2 im. Jędrzeja Śniadeckiego Szczytnie, który otrzymał wyróżnienie w II edycji konkursu „Szkoła Przyjazna Ekonomii Społecznej w województwie warmińsko-mazurskim” w roku 2019. Szkoła współpracuje ze środowiskiem podmiotów ekonomii społecznej z Warmii i Mazur, a także realizuje projekt pt. „Rozwijaj się zawodowo” współfinansowany ze środków RPO WiM na lata 2014-2020.


Reklama

 

Podczas gali wyróżniono również przedsiębiorców społecznych z Warmii i Mazur, wręczając im Znak „Zakup Prospołeczny”. Laureatem w kategorii „Przedsiębiorstwo Przyjazne Ekonomii Społecznej w województwie warmińsko-mazurskim” w roku 2019 zostało Safilin Spółka z o. o. za stwarzanie warunków do powstawania nowych miejsc pracy zarówno w powiecie szczycieńskim, jak i ostródzkim. Codzienne działania firmy przyczyniają się do wzmacniania i rozwoju podmiotów ekonomii społecznej w województwie warmińsko-mazurskim na przykładzie Mazurskich Tkanin spółki z o.o. non-profit.

Reklama

 

Z kolei Fundacja na Rzecz Wspierania Rozwoju Kreatywności oraz Rozwoju Twórczości Dzieci, Młodzieży i Dorosłych KREOLIA - Kraina Kreatywności z Jerutek, która takie wyróżnienie i prawo używania znaku uzyskała już wcześniej, może się nim nadal posługiwać.Komentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze

 • „Król kur” mieszka w Kolonii (zdjęcia)
  Już dawno nie czytałam wywiadu z tak pozytywną osobą. Powodzenia!

  Brawo!


  2020-08-10 18:54:09
 • Ukradł chodzik i... wolność starszej pani
  ... jak go znajdą, przetrącić nogi i sądownie zakazać korzystania z chodzika. Moze wtedy zrozumie, co zrobił

  Proponuję...


  2020-08-10 13:55:53
 • OSP z „tajnymi” dopłatami rolniczymi, sprawą zainteresował się przewodniczący
  \"Nigdy się tym nie interesowaliśmy – przyznaje Barbara Trusewicz, sekretarz gminy Dźwierzuty. - Sprawdziliśmy to w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa i OSP Rumy robią to legalnie, ale dobrze byłoby o tym przynajmniej poinformować właściciela gruntu\". No to na jakiej podstawie był użytkowany grunt gminny przez OSP? Na jakiej podstawie dostaje się dopłaty do nie swoich gruntów, skoro Gmina obarczyła karą OSP za BEZUMOWNE KORZYSTANIE Z GRUNTÓW GMINY - tylko o 2,2 ha. A jak to wygląda wobec pozostałych prawie 8 ha, które na zasadzie SŁOWNEJ ZGODY PRYWATNYCH WŁAŚCICIELI było wykorzystanych dla uzyskiwania dopłat? I tak od 2014 r. To się nadaje do prokuratury. Chyba, że jakieś interesy wiążą właścicieli gruntów prywatnych, którzy \'na słowo\" oddali je OSP.

  Mdli mnie


  2020-08-09 15:16:42
 • Ukradł chodzik i... wolność starszej pani
  Złapać dziada. Za jaja i na gałąź.

  Korniszon


  2020-08-09 14:39:18
 • Ukradł chodzik i... wolność starszej pani
  Pewnie jakiś ciułacz złomu przytulił go , należałoby popytać na skupach złomu .

  Aluminium w cenie.


  2020-08-09 09:46:55
 • OSP z „tajnymi” dopłatami rolniczymi, sprawą zainteresował się przewodniczący
  Wyłudzenie i poświadczenie nieprawdy.

  Wniosek do prokuratury.


  2020-08-09 08:01:33
 • Taniec „zaraził” koronawirusem dwie mieszkanki gminy Szczytno
  Brednie, skoro nie miały objawów to skąd nawet przypuszczenia że mają wirusa?

  Marek


  2020-08-07 23:05:37
 • Babski Wieczór w Kinie Cinema Lumiere (zdjęcia)
  Ponieważ Szanowna Redakcja nie umieszcza wpisów, których nie może w pierwszej fazie zweryfikować - tzn. nie wiadomo, jaki będzie odzew ludu - to pozwolę sobie ponownie się wypowiedzieć, zmieniając jedynie formę (poprzednia była bardziej kulturalna). Posłużę się w tym celu parafrazą cytatu niezapomnianego filmowego dr. Sztrosmajera: Gdyby głupota umiała latać fruwać wszystkie Panie wznosiłyby się jak gołębice.

  Waga


  2020-08-06 16:26:48
 • O krok od kolejnej tragedii na drodze
  Gadanie, gadanie, gadanie, gadanie i.t.d..... a powinno być KARANIE, KARANIE i KARANIE. Tylko kij w ręku władzy coś zmieni.

  Też kierowca


  2020-08-06 09:56:28
 • Babski Wieczór w Kinie Cinema Lumiere (zdjęcia)
  do uczestnika : żal ściska bo ktoś sobie poszedł do kina...niezłe jest się czym chwalić.

  Matka


  2020-08-06 07:59:04