Czwartek, 23 Maj, Imieniny: Emila, Neleny, Romy -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Są chętni na amfiteatr w Rozogach, ale radości brak


Nareszcie się powiodło. Do przetargu na przebudowę rozoskiego amfiteatru (budowa zadaszenia) stanęło dwóch oferentów. Mimo to gmina nie ma powodu do zadowolenia.



Jedna z ofert opiewa na blisko 550 tysięcy złotych, druga, firmy z Gutkowa, jest tańsza, sięga niespełna 460 tysięcy. Obie jednak są stanowczo za wysokie w stosunku do środków zaplanowanych na tę inwestycję.

 

- Na tę chwilę naprawdę nie wiem, jakie będą losy tego przetargu. Rozważam tę kwestię, będę ją konsultował z radnymi – mówi wójt Zbigniew Kudrzycki.

 

Gmina wyjścia ma dwa: albo znaleźć w budżecie brakujące 200 tysięcy złotych, albo ponownie unieważnić przetarg. - Jednak minimalna jest szansa na to, że w kolejnych pojawią się wykonawcy, skłonni wykonać to zadanie za mniejsze pieniądze. Gdybyśmy na tę inwestycję nie otrzymali już unijnej dotacji, decyzja byłaby prostsza.

 

Kosztorys, który stanowił podstawę wniosku o dofinansowanie, był sporządzony w 2017 roku. Na jego podstawie (między innymi), gmina uzyskała wsparcie finansowe – nieco ponad 130 tysięcy złotych – które wówczas stanowiły 63% przewidywanych kosztów budowy.


 

- Ale przez dwa lata sytuacja na rynku i w cenach znacznie się zmieniła, a tym samym i te proporcje. Teraz te 130 tysięcy to nawet nie 30% kosztów – tłumaczy Kudrzycki.

 

Z unijnymi dotacjami do inwestycji jednak jest tak, że są one sztywne. To znaczy: gdyby w przetargu uzyskano kwotę niższą niż przewidywana – dotacja wyniosłaby 63% nawet gdyby było to mniej niż przyznane 130 tysięcy. Jednak gdy wartość inwestycji uzyskana w przetargu jest wyższa, to kwota dotacji nie rośnie. I jest to obecnie największa dolegliwość samorządów.



Komentarze do artykułu

Napisz

Powiązane wydarzenia

  • Środa, 2019-04-17 15:21:13

Amfiteatr z dachem. Nareszcie!

  • Poniedziałek, 2018-11-12 10:35:46

Odry nie ma jest brak szczepień

  • Poniedziałek, 2018-08-20 15:27:48

Mieszkańcom brakuje pomysłów?

  • Środa, 2018-06-20 14:43:59

Amfiteatr w Rozogach wciąż bez dachu


Komentarze

  • Za transport dzieci... do prokuratury
    Tak, zgadzam się wszystko było ok, tylko stary przewoźnik ciągle szukał haka, aby znowu wrócić, bo cała rodzina bez pracy. A on tu nikogo innego nie chce wpuścić!!!! Skandal i uklady
    Autor: Mieszkaniec
    2019-05-23 14:16:54
  • Za transport dzieci... do prokuratury
    Żałosne to jest co nasz pan wójt robi... Szukają CH.... Wie czego... Co wy chcecie od nowego przewoznika... Jakiś dobry przekręt jest między p. Wojtek a nasza stara firma która wozila dzieci...
    Autor: Mieszkanka
    2019-05-23 13:37:44
  • Za transport dzieci... do prokuratury
    Jakie skargi P.wojcie od przewoźnika który przegrał?Który czuje się panem na swoim terenie i nie wie jak jeszcze dokopać teraźniejszym.
    Autor: Mieszkaniec
    2019-05-23 11:32:31
  • Za transport dzieci... do prokuratury
    Bzdury! Przewoźnik był naprawdę w porządku. Nie wiem kto mógłby się na niego skarżyć bo, z którym rodzicem bym nie rozmawiała również podzielal moje zdanie. Obecny \"zastępczy\" przewoźnik za to robi sobie jakieś kpiny. Często jest tak, że autobus odjeżdża z przystanku za wcześnie. Poza tym jeszcze w ubiegłym roku gdy dziecko jechało do innej miejscowości niż zamieszkania pobierał opłaty. Coś tu jest chyba nie tak.
    Autor: Xxx
    2019-05-23 10:48:34
  • Ruszają elitarne studia oficerskie
    To już przebija propagandę Korei Północnej. Oficer od czego?
    Autor: Uzjel
    2019-05-23 06:04:41
  • Komendant Fałdowski odwiedził rannych słuchaczy
    Człowieku, wypadki chodzą po ludziach. Może rutyna temu winna...
    Autor: Zbyszek
    2019-05-22 22:59:50
  • Komendant Fałdowski odwiedził rannych słuchaczy
    A co z delikwentem, który ich postrzelił. Ciekawe to, że doświadczony instruktor zaprezentował jakiś kompletny brak profesjonalizmu. Podobno broń raz w roku sama wypala - ale żeby w ręku zawodowca? Zupełnie tego nie rozumiem. Po to jest instruktor, żeby nauczyć bezpiecznego posługiwania się bronią palną. Więc co on w sumie tam zrobił?
    Autor: Taki sobie czytelnik
    2019-05-22 14:42:34
  • Egzaminy mimo strajku
    O! Jaki purysta językowy!!! A czytać ze zrozumieniem potrafi? Chyba nie, bo dopiero zaczął pić poranna kawę w biurze (sądząc po czasie dokonania tego wpisu).
    Autor: Śmieszek do Tomasza TK
    2019-05-22 12:44:33
  • 500 sztuk węgorza trafiło do naszych jezior (zdjęcia)
    Popatrzcie, nawet tutaj nasz ukochany Burmistrz- na pewno to z jego inicjatywy. Ale facet ma parcie na szkło. nasi celebryci mogliby się od niego uczyć. Strach otworzyć lodówkę- żeby nie ukazał się Pan Burmistrz
    Autor: dr
    2019-05-22 09:13:21
  • Pieski problem straży miejskiej
    Stanowczo muszę przyznać rację osobie o nicku \"Mieszkaniec\". Gratulacje dla tych radnych. Pijar zaistniał. Regresywny i czarny ale jest :-D
    Autor: Tomasz TK