Piątek, 7 Maj
Imieniny: Beniny, Filipa, Judyty -

Reklama


Reklama

SOR (szpital tymczasowy) gotowy na przyjęcie pacjentów z Covid-19


W Szpitalu Tymczasowym w Szczytnie przybyło kolejnych 30 łóżek dla pacjentów z Covid-19. Każde z nich wyposażone jest w respirator tak potrzebny przy ciężkim przebiegu choroby. Dodatkowe miejsca są efektem przekształcenia Szpitalnego Oddziału Ratunkowego.Zakończyły się prace związane z przekształceniem Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Zespole Opieki Zdrowotnej w Szczytnie w Szpital Tymczasowy dla pacjentów z Covid-19. Dzięki temu przybyło 30 dodatkowych miejsc. Przypomnijmy, że niezbędny do obsługi pacjentów z ciężkim przebiegiem choroby sprzęt m.in. respiratory trafił do szpitala z Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych.


Reklama

 

Pozostała część szpitala działała normalnie. Znajduje się w niej pięć oddziałów: ginekologia i położnictwo, oddział wewnętrzny, chirurgia, oddział dziecięcy oraz intensywna terapia.

ReklamaKomentarze do artykułu

Jamka lech Jan

KROLL-- jedż do Anglii i to zaraz, zrób porządek Oni mówią, że epidemia się kończyAle kłamią. Jedż tam zaraz!!!

dr

Nie rozumiem co ma znaczyć fotka Pana Starosty w artykule o otwarciu oddziału Covid, czyżby ocieplanie wizerunku po wpadce z nieuprawnionym szczepieniem?

kroll

No na pewno respiratory są niezbędne... - Nowojorskie badanie pokazuje, że 88 proc. pacjentów z COVID-19, którzy trafiają pod respirator, umiera. - - https://www.medonet.pl/koronawirus,nowojorskie-badanie-pokazuje--ze-80-proc--pacjentow-z-covid-19--ktorzy-trafiaja-pod-respirator--umiera,artykul,15079212.html

tak z ciekawości

a Ci co chorują na serce , to gdzie ? Na Mazurska albo Śląską ?

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama


Komentarze