Środa, 8 Grudzień
Imieniny: Delfiny, Marii, Wirginiusza -

Reklama


Reklama

SKS straci trzy punkty?


Warmińsko-Mazurski Związek Piłki Nożnej chce zweryfikować wynik derbowego meczu Omulew Wielbark - SKS Szczytno. Pojedynek 3:1 wygrali piłkarze ze Szczytna. Problem jednak w tym, że na boisku w drużynie SKS pojawił się Grzegorz Kozicki, który powinien pauzować za czwartą żółtą kartkę. SKS-owi grozi walkower i strata trzech punktów. Mogą one przypaść Omulwi, która tych punktów bardzo potrzebuje.Decyzja związku jest nieprawomocna.

 

- Na pewno będziemy się od niej odwoływali – mówi Marcin Cieślik, trener SKS. - Informacje z ekstranetu, wewnętrznej sieci związku, nie informowały nas o tym zagrożeniu. Wiedzieliśmy o kartkach, ale sądziliśmy, że walkower z Mikołajkami je zresetował, dlatego nie ma już tej informacji w ekstranecie. Nie było w tym naszego działania z premedytacją. Skoro nie ma takiej informacji na oficjalnej stronie związku, to znaczy, że wszystko jest ok. Dlatego Grzegorz zagrał.

 

Z kolei szkoleniowiec z Wielbarka Mariusz Korczakowski twierdzi, że jeszcze przed meczem informował o tym zagrożeniu działaczy SKS.


Reklama

 

- Prawo jest po to, aby je przestrzegać – mówi. - Trochę dziwię się działaczom ze Szczytna, że chcieli to zataić. Nie można zwalać wszystkiego na ekstranet, tym bardziej, że każdy klub ma własne statystyki i doskonale wiedzieli o sytuacji.

 

Mariusz Korczakowski jest też członkiem komisji, która weryfikuje wynik konfliktowych meczów.

 

- Ale w tym przypadku zrezygnowałem z uczestnictwa, bo rodzi to konflikt interesów – mówi. - W poniedziałek wysłałem do związku pismo z prośbą, by wyłączyli mnie z orzekania w tej sprawie.

Reklama

 

Decyzja związku ma być znana na początku przyszłego tygodnia.

 

Fot. Daniel BednarczykKomentarze do artykułu

...

SKS nie gra fair skoro doskonale wiedząc, że zawodnik ma pauzę to go wystawiają. Panie prezesie ukarać trenera i kierownika drużyny, w końcu pobierają za coś pieniądze. Wstyd na cały powiat.

kib...c

Ale ten ppppan gra nie fer,nie potrafi przegrać z ......

Napisz

Reklama


Komentarze

Reklama