Poniedziałek, 27 Maj, Imieniny: Eweliny, Jana, Pawła -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

ŚDS będzie w szkole w Dźwierzutach


Środowiskowy Dom Samopomocy w Sąpłatach przestaje istnieć. Na ratunek podopiecznym ruszyły władze gminy Dźwierzuty. Śladem gminy Jedwabno organizują własny ŚDS. Będzie on mieścił się w budynku dawnej szkoły podstawowej w Dźwierzutach.



Środowiskowy Dom Samopomocy w Sąpłatach prowadzony przez fundację „Veritas” powstał w 2007 roku. Działa od tamtej pory nieprzerwanie. Mieści się na terenie dawnego prywatnego ośrodka wypoczynkowego „Silezia” w Sąpłatach.

 

Nowy właściciel

 

- Właścicielka obiektu chce go jednak sprzedać, a osoby zainteresowane nabyciem nie chcą prowadzić już ŚDS – mówi wójt Marianna Szydlik. - Być może czas nie jest najlepszy do takich działań, ale doszłam do wniosku, że nie możemy pozostawić pensjonariuszy samym sobie, zwłaszcza że są to głównie mieszkańcy naszej gminy. Po konsultacji z wójtem gminy Jedwabno panem Sławkiem Ambroziakiem doszłam do wniosku, że pójdziemy drogą Jedwabna i sami przejmiemy ten ŚDS. Tam to się sprawdziło.

 

Radni na tak

 

Część gminnych radnych już wyraziła aprobatę, choć muszą to jeszcze zrobić w formie uchwały. Nowy, tym razem gminny, Środowiskowy Dom Samopomocy znajdzie swoje miejsce w budynku dawnej szkoły podstawowej w Dźwierzutach. - Stoi on pusty, a utrzymać go trzeba – mówi wójt Szydlik. - Poza tym to doskonałe miejsce, dobrze usytuowane i skomunikowane. Centrum naszej gminy.


Z ŚDS w Sąpłatach korzysta około 50 osób. Głównie mieszkańcy gminy Dźwierzuty, ale jest też tam kilkoro osób z gminy Pasym. - I na pewno wszyscy znajdą w Dźwierzutach ponownie swoje miejsce – zapewnia wójt Szydlik.

 

 

Dźwierzuty w październiku

 

Z takiego rozwiązania zadowolony jest Marcin Nowociński, wicestarosta szczycieński. - Teren w Sąpłatach należy do fundacji, ale cały sprzęt, wyposażenie i samochody są własnością starostwa – mówi. - Dzięki decyzji dźwierzuckiego samorządu wszystkie te rzeczy możemy przekazać gminnej jednostce. I tak się stanie. Fajnie, że gminie i fundacji udało się porozumieć w sprawie zachowania ciągłości funkcjonowania ŚDS. Z tego co wiem w Dźwierzutach ma on zacząć już działać od 1 października.

 

 

 

Wójt Marianna Szydlik: - Postanowiliśmy wziąć wzór z Jedwabna i przejąć prowadzenie Środowiskowego Domu Samopomocy.



Komentarze do artykułu

Napisz

Powiązane wydarzenia


Komentarze

 • Za transport dzieci... do prokuratury
  Autobusy były okropne, a komentarze wyżej zostały napisane najwidoczniej przez kogoś kto nigdy nie miał z nimi nic wspólnego ;)
  Autor: Uczennica
  2019-05-26 17:52:21
 • Za transport dzieci... do prokuratury
  Chyba niektórzy co tu wypisują to nie widzieli stanu technicznego tych autobusów ,co do tego przewoźnika to były wątpliwości od początku o bezpieczeństwo w tych autobusach.I proszę nie pisać że mamy były zadowolone ,bo z tym się nie zgodzę bo były przerażone samym wyglądem tych autobusów.A coś mi się zdaje że tu nie wypisuje żaden rodzić z gminy tylko ktoś przeciwny Wójtowi który chce dopiec także staremu przewoźnikowi .A ja popieram w końcu wójta ,że podjął bardzo dobrą decyzję i czekam na wygrany przetarg przez starego przewoźnika i bardzo zadbane autobusy .A co do tematu że niby cała rodzina nie ma pracy to zastanów się mieszkańcu co piszesz bo oni nie są przewoźnikami tylko w Jedwabnie ,ale i wycieczki też obsługują i bardzo dobrze Im się wiedzie \"ZAZDROŚNIKU\"I drodzy mieszkańcy i mieszkanki nie szukajcie teraz przekrętów bo ich nie ma tylko jest rozmowa o obecnym przewodniku a nie pranie brudów z niczego .
  Autor: Ola
  2019-05-26 17:41:57
 • 10 milionów „otuli” szkołę i przedszkole
  Tak zapuścić szkołę. Wstyd!!! Uczyłem się w niej od czasu jej powstania. No, ale żeby doprowadzić do takiego stanu ...
  Autor: Gorszy sort
  2019-05-25 12:02:38
 • Nowy wóz bojowy trafił do strażaków (zdjęcia)
  Czy bez pokropku, to ten samochód by nie jeździł???
  Autor: Pytam się
  2019-05-24 22:50:07
 • Za transport dzieci... do prokuratury
  właśnie jakie skargi chyba że na pana panie wójcie ciągle jakieś podwyżki pan nie uleczy gminy długi były i będą tylko czemu naszym kosztem zwykłych obywateli tej gminy i żeby nie było to nie jest oskarżenie tylko osobista myśl !!!!!!!!
  Autor: mieszkaniec
  2019-05-24 21:30:07
 • Świetlica ze sportowym zapleczem
  Na Kamionku by mogli taką świetlice zbudować
  Autor: Zzzz
  2019-05-24 17:19:19
 • Nowy wóz bojowy trafił do strażaków (zdjęcia)
  Brawo
  Autor: Fan
  2019-05-24 13:27:23
 • Nowy wóz bojowy trafił do strażaków (zdjęcia)
  Brawo Romku!
  Autor: Kolega
  2019-05-24 12:41:49
 • Za transport dzieci... do prokuratury
  a przedszkole to miało jechać z tym przewoźnikiem czy z tym z Tylkowa?
  Autor: kinga
  2019-05-23 20:49:23
 • Za transport dzieci... do prokuratury
  Tak, zgadzam się wszystko było ok, tylko stary przewoźnik ciągle szukał haka, aby znowu wrócić, bo cała rodzina bez pracy. A on tu nikogo innego nie chce wpuścić!!!! Skandal i uklady
  Autor: Mieszkaniec
  2019-05-23 14:16:54