Piątek, 29 Maj, Imieniny: Benity, Maksymiliana, Teodozji -

Reklama


Reklama

Rzemieślnicy skończyli 70 lat


Tam złożono wieńce. Po publicznej, widowiskowej części, reszta uroczystości odbyła w w Miejskim Domu Kultury. Przypomniano historię Cechu, pokazano, na slajdach, szereg jego dokonań. Jak zwykle podczas tego rodzaju okazji, nie zabrakło życzeń i podziękowań. Szczególne wyrazy uszanowania „cechowicze” złożyli ...Tam złożono wieńce. Po publicznej, widowiskowej części, reszta uroczystości odbyła w w Miejskim Domu Kultury. Przypomniano historię Cechu, pokazano, na slajdach, szereg jego dokonań. Jak zwykle podczas tego rodzaju okazji, nie zabrakło życzeń i podziękowań. Szczególne wyrazy uszanowania „cechowicze” złożyli gronu byłych członków - zasłużonych rzemieślniczych emerytów, którzy w czasie swojej aktywności zawodowej wiele dobrego wnieśli w działania Cechu, istotnie zaznaczyli swą obecność w życiu gospodarczym miasta, a nade wszystko pozostawili obszerną spuściznę w postaci wielu wyszkolonych następców. W tym gronie uhonorowanych znaleźli się:

 • Stanisław Bogacki, rzemieślnik - cukiernik. W latach 1967–1997 był czynnym członkiem Cechu, a nawet nim kierował, bo w latach 1992-1997 był Starszym Cechu.

 • Czesław Pieńkos, mistrz w zawodzie mechanika pojazdowa. Przez lat prowadził swój zakład. W latach 1966–2012 był czynnym członkiem Cechu. Otrzymał srebrny, złoty i platynowy medal im. Jana Kilińskiego, oraz Honorowe Odznaczenie Rzemiosła oraz Złoty Medal za szkolenie uczniów.

 • Romuald Rodziewicz, rzemieślnik - stolarz. Prowadził zakład stolarski i szkolił uczniów. W latach 1982–2013 był czynnym członkiem Cechu. Otrzymał srebrny, złoty i platynowy medal im. Jana Kilińskiego, Wojewódzką Honorową Odznakę Rzemiosła oraz Honorowe Odznaczenie Rzemiosła.


  Reklama

 • Henryka Zapadkę. Pan Henryk to mistrz w zawodzie stolarz przez lat prowadził zakład stolarski i szkolił uczniów. W latach 1967-1989 był czynnym członkiem Cechu.

 • Halina Łada, mistrzyni w zawodzie krawiectwo damskie ciężkie miarowe przez lata prowadziła swój zakład oraz szkoliła uczniów w zawodzie krawiectwo damskie. W latach 1962–1989 czynna członkini Cechu.

 • Janina Abramska, rzemieślnik również w zawodzie krawiectwo damskie ciężkie miarowe przez lata prowadziła swój zakład, szkoliła uczniów w zawodzie krawiectwo damskie. W latach 1968-1992 czynna członkini Cechu.

  Reklama

Pamiątkowymi medalami Cech podziękował także swoim aktualnym aktywnym członkom, wielu gościom i przyjaciołom, w tym licznie reprezentowanym cechom rzemieślniczym z wielu miast naszego województwa.

Oprawę artystyczną cechowej uroczystości zapewnili uczniowie szczycieńskiej szkoły muzycznej oraz Gimnazjum nr 2, z aplauzem też przyjęty został pokaz walecznych umiejętności członków Klubu Kyokusin Karate, podopiecznych Piotra Zembrzuskiego.

 

Fot. Witold CzujakKomentarze do artykułu

Napisz

Powiązane wydarzenia

 • Czwartek, 2020-03-12 12:13:56

Szczycieńscy rzemieślnicy (cz 1.)

 • Środa, 2016-07-13 13:10:31

Nasi rzemieślnicy na Jasnej Górze

Reklama


Komentarze

 • „Policjanci” staną na Lanca i Królowej Jadwigi
  Niech radni miasta wezmą pod uwagę cała ulice WładysławaIV bo ta ulica jest bardzo nie niebezpieczna

  Ja


  2020-05-28 20:31:08
 • Chamstwo czy brak wyobraźni?
  A ja jak patrzę na to zdjęcie to szlag mnie trafia. Bo nie chodzi o niepełnosprawność, tylko o to, jak kierowca jednego samochodu, albo pasażer drugiego pojazdu mogą się do niego dostać. Chyba, że to anorektycy. Ja sam spotkałem się z taką sytuacją przed laty na dziedzińcu ratusza. Lato. Przyjechała rodzina ze Śląska. Żona wyprawiła mnie na oblot miejscowych atrakcji. Chcąc, nie chcąc poszliśmy do muzeum. A tam przed samym wejściem zaparkowany samochód. Blokował kompletnie wejście. Miotały się tam na ganku jakieś kobitki z telefonami, ale nic nie wskórały. Ale w celu pozyskania przychodu wpuściły nas do przybytku wejściem nieoficjalnym, za co im dziękuję. Ale głupota ludzka nie zna granic. Albo arogancja.


  2020-05-28 20:07:37
 • Witacze Juranda, a w marzeniach... gród rycerza
  Wyjaśniam. W każdym powiatowym urzędzie budownictwa i architektury zasiadają niemal wyłącznie budowlańcy. Architekt jest tam rzadkością. Na ogół trafia tam taki delikwent, któremu nie udało się zaistnieć jako twórca, zatem, żeby jakoś przeżyć, został urzędnikiem. W sumie urzędasem, ponieważ za swoje niepowodzenia mści się jak może na zdolniejszych kolegach, poniewierając nimi w imię urzędowej litery prawa. Tak jest wszędzie. W całej Polsce, a zwłaszcza powiatowej. Warto dodać, że zawodowe uprawnienia nic nie znaczą, jeśli nie należy ów architekt do miejscowej izby, czyli korporacji, gdzie płaci dość solidne stawki za prawo wykonywania zawodu w danym regionie. A kto tu mówi o studentach? Ci, w poważnych sprawach, wyłącznie pracują dla sławy swoich profesorów i wara im od jakiegokolwiek autorstwa. Czyli wniosek. Nie ma tak, żeby coś było tanio. Każdy musi się nachapać, bo nie po to kończył studia. A najwięcej te matoły, którym nie bardzo powiodło się w życiu.

  Do WCpiker


  2020-05-28 19:50:21
 • Do porodu pędzili w policyjnej eskorcie
  Dzieki Bogu wszystko skończyło się dobrze. Nieodpowiedzialnym rodzicom wystawiłabym mandat, jeżeli rozpoczęła się akcja porodowa powinni udać się do najbliższej placówki dla bezpieczeństwa matki i dziecka. Zamiast chwiało się cała akcja powinni pokornie podziękować i nie robić sensacji.

  Andzia


  2020-05-28 14:30:19
 • Puchar Powiatu, jak Puchar Polski
  Super pomysł :)

  Greg


  2020-05-28 13:47:09
 • Na Maca pojedziemy na Pasymską?
  z makdonaldem w kierunku wielbarka, pelno tam tez wolnych dzialek

  dobry pomysl


  2020-05-28 12:22:23
 • Chamstwo czy brak wyobraźni?
  Szanowni, na zdjęciu nie widać żeby to było miejsce dla niepełnosprawnych więc skąd kierowca pojazdu obok mógł wiedzieć, że jest to auto osoby niepełnosprawnej, musiałby najpierw obejrzeć dokładnie sąsiadujące pojazdy w celu poszukiwania naklejek, kto tak robi, gdzie są takie zapisy w kodeksie ruchu drogowego ? Skoro kierowca zaparkował na miejscu, które nie jest przeznaczone dla osób niepełnosprawnych nie może oczekiwać, że ktoś kto parkuje obok pozostawi 2m odległości, założę, się, że także zostałby sfotografowany za zajęcie dwóch miejsc parkingowych i zwymyślany od \"ślepych\" przez Waszą redakcję. Proszę tak łatwo nie obrażać kierowcy z tego zdjęcia , uważam, że artykuł jest niestosowny, może niech autorzy lepiej wystosują prośbę do władz miasta o utworzenie większej ilości miejsc parkingowych dla niepełnosprawnych zamiast obrażać innych, w dodatku obrażając przy tym o ironio niedowidzących i nie, nie jestem właścicielem pojazdu ze zdjęcia. Więcej empatii dla wszystkich ludzi.

  Kierowca


  2020-05-28 12:21:25
 • Witacze Juranda, a w marzeniach... gród rycerza
  Czy mógłby mi ktoś wyjaśnić (naprawdę nie rozumiem) dlaczego projekty tyle kosztują. W każdym urzędzie siedzą urzędnicy, którzy skończyli szkoły i mają papiery architektów. Czy nie można zrobić tego taniej? Drugi pomysł, to może znaleźć studentów architektury i może w ramach pracy dyplomowej mogliby stworzyć coś takiego.

  WCpiker


  2020-05-28 10:47:19
 • Chamstwo czy brak wyobraźni?
  A czy pisząc o takim parkowaniu upewniono się kto zaparkowawał drugi i tak blisko

  Mark


  2020-05-27 16:35:56
 • 29-letni kierowca, który potrącił bliźnięta trafi do aresztu
  Ja nie rzucę w niego kanieniem ale sprawię jedynie,że rodzina jego będzie opłakiwać buhahaha!

  kat


  2020-05-27 16:03:00