Czwartek, 27 Czerwiec, Imieniny: Jana, Pauliny, Rudolfiny -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Rząp odwołuje blokadę drogi... na razie


Mieszkańcy Olszyn na razie nie będą blokować drogi krajowej nr 53 na odcinku Szczytno – Olszyny. - Na razie – zastrzega Zygmunt Rząp, sołtys wsi. - Bo z tego co wiem coś dzieje się w sprawie jej przebudowy. Trzeba dać ministrom szansę.



Zgodnie z prośbą mieszkańców Olszyn wójt gminy Sławomir Wojciechowski wystosował pismo do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Olsztynie z pytaniem, co dzieje się w sprawie inwestycji, którą obiecał jeszcze ówczesny wiceminister infrastruktury i budownictwa Jerzy Szmit.

 

Gminni urzędnicy na odpowiedź nie czekali długo. Pojawiła się ona kilka dni później. Zastępca dyrektora olsztyńskiego oddziału GDDKiA Jarosław Bera zapewnił, że trwają przygotowania do ogłoszenia przetargu na tę inwestycję. Ma być on gotowy do końca września. Dodał też, że inwestycja drogowa ma być realizowana wraz z ciągiem pieszo-rowerowym.

 


- I na tym ciągu najbardziej nam zależy – mówi Zygmunt Rząp, sołtys Olszyn. - Bo ile ta droga na odcinku Olszyny-Szczytno pochłonęła ludzkich istnień to już nie chce mi się nawet mówić. To droga śmierci. I jeśli to się nie zmieni, nie zostanie ona przebudowana to naprawdę ją zablokujemy.

 

Droga ma zostać poprawiona w ramach realizacji Programu Likwidacji Miejsc Niebezpiecznych. Będzie realizowana w latach 2018-2019.



Komentarze do artykułu

Śmieszek

A p. Rząp to też gdzieś startuje, że ogarnęło go takie wzmożenie w sprawie bezpieczeństwa na drogach?

Mieszkaniec Szczytna

OBWODNICA DLA SZCZYTNA !!! Ciekawe kiedy mieszkańcy Szczytna zablokują centrum miasta, ile jeszcze rząd i GDDKiA będą lecieć w kulki i udawać że wszystko jest OK ???

Napisz

Powiązane wydarzenia

  • Wtorek, 2018-10-09 13:42:48

Patrycja rezygnuje z Europy, na razie...

  • Czwartek, 2017-04-20 23:24:41

Zygmunt Rząp z wyróżnieniem


Komentarze

  • Jarosław i Vladimir połączyli siły dla dobra Mazur (zdjęcia)
    jarek szykujesz im sciezke zeby mogli predzej wjechac do polski.OJ zastanów sie!!!
    Autor: marek
    2019-06-26 15:25:12
  • Dwie dekady śpiewania Kantaty
    Az ciezko uwierzyć, że Pan Mariusz tak nisko upadł.....? Z przewodniczącego rady miasta na.......
    Autor: Tomasz
    2019-06-25 22:43:55
  • W Szczytnie powstanie sztuczne lodowisko
    Lichwa....
    Autor: Czy miasto na to stac?, kiepski to gospodarz, ktory ziemie swoją zadłuża.
    2019-06-25 22:41:10
  • W Szczytnie powstanie sztuczne lodowisko
    Już widzę jak tłumy turystów walą do Szczytna na lodowisko.
    Autor: Mieszkaniec
    2019-06-25 13:39:42
  • W Szczytnie powstanie sztuczne lodowisko
    Emil nie bój nic, lodowisko dobra sprawa, myślę że będzie spore zainteresowanie. Wygodniej mieć je na miejscu niż jeździć do Olsztyna.
    Autor: Zbigniew
    2019-06-24 23:50:51
  • W Szczytnie powstanie sztuczne lodowisko
    Chyba maniek z Grzegorczykiem będą się tam bujali, a potem pójdą łowić rybki na małe domowe gdzie maniek stanowiska sobie wybuduje.
    Autor: Emil
    2019-06-24 21:08:35
  • Zostań współwłaściciel browaru w Szczytnie i... wygraj kolację z Magdą Gessler
    Na kolację zabiorę babcie
    Autor: Martyna karolewska
    2019-06-24 19:21:33
  • Firmy na śmieciowym cenzurowanym
    Niech się Pani z Urzędu przepisami nie zasłania, bo owszem jest tam coś o rozdzielaniu zwykłych śmieci od firmowych, ale to nie jest przymus dla samorządu, tylko wybór. A żeby daleko nie szukać, to w gminie Pasym, przedsiębiorców i ludzi \"wrzucają\" do jednego worka, i problem w ogóle nie istnieje. A w Szczytnie jest i to duży. Każdy przedsiębiorca to powie. Jak sama nazwa wskazuje przedsiębiorca, sobie poradzi. Tylko kto kogo, i po co ma oszukiwać...?
    Autor: Przedsiębiorca
    2019-06-24 12:40:56
  • Stadion przy Śląskiej na etapie papierowym
    A obok stadionu jeszcze ma powstać bosko że sztuczną trawa 60x30 taka mała poprawka.
    Autor: Xyz
    2019-06-23 16:42:37
  • Koszmar niepełnosprawnych: krawężniki, policja i... bliźni
    W pełni popieram pana spostrzeżenia sam jestem wózkowiczem i mam problemy z poruszaniem się na wózku bez pomocy innych osób.nawet przed wyborami do samorządu oprowadzałem jednego pana z aparatem do zdjęć który nagrał kilka zdjęć na na przejściu z ul żwirki do parku i podjazd koło mostku przy areście .miał ten pan to jakoś załatwić.,ale wybory się odbyły i sprawa ucichła .Bardzo dobrze że pan jako młody człowiek widzi te problemy,i trzeba te sprawy mocno nagłaśniać .z obserwacji widać na co dzień że osób na wózkach jest dużo w naszym mieście Myślę że jest nas dużo i powinniśmy domagać się od władz by te sprawiły by osobom niepełnosprawny żyło się lepiej. pozdrawiam.
    Autor: Tadeusz Rosiński
    2019-06-23 14:40:48