Piątek, 7 Maj
Imieniny: Beniny, Filipa, Judyty -

Reklama


Reklama

Rządowa kasa zasiliła gminny budżet drogowy


W ubiegłym roku gminny budżet w Rozogach zasiliło nieco ponad 926 tysięcy złotych z pierwszej edycji rządowego Programu Wspierania Inwestycji Lokalnych. Podczas ostatniej sesji radni zdecydowali o przeznaczeniu tych środków.- Wybudowane zostaną cztery ulice w Rozogach: Powstańców Styczniowych, Polna, Słoneczna oraz Rodziny Hasselbergów – mówi wójt Zbigniew Kudrzycki. - To obecnie ulice o żwirowej nawierzchni, bez chodników, ich budowa jest więc uzasadniona. W ramach rządowych pieniędzy naprawiona też zostanie droga Gminna Dąbrowy Gównicha.


Reklama

 

Wójt przyznaje, że środki z programu na te działania nie wystarczą. - Te niecałe 930 tysięcy pokryje około 60% wydatków, resztę dołożymy z własnych środków.

Wybór na te akurat rozoskie ulice wynikł z wcześniejszych planów i przygotowań. Gmina ma przygotowane dokumentacje techniczne na te zadania i już wcześniej próbowała uzyskać na nie dofinansowanie z Funduszy Budowy Dróg Lokalnych, ale wtedy nie miała szczęścia.

Reklama

 

- Zdecydowaliśmy się więc już nie czekać, tylko właśnie na te drogi przeznaczyć inną dotację, też z rządowych źródeł, tę, którą już mamy – komentuje Kudrzycki.Komentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze